Új hozzászólás Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    válasz WN31RD #245 üzenetére

    egyetértek, tény, zárt füles a beszédhangot szedi ki. legalábbis a sennheiserek nagy része. Én most épitek egy -40 decibell csökkentő fülest, és arra hogy
    ''Én mindenképp nyitottat vennék - utcán használva nincs kedvem pár mélyhang kedvéért meghalni (busz, autó, gázolás).''
    azt tudom mondani hogy körül is lehet nézni. Lakásban való használatra nem feltétlen kell zárt füles, csak ha koleszos az ember mondjuk, és a szobatársak beszéde nem asszonál szépen az énekkel:). De a zárt füleseket kültéri alkalmazásra találták ki. Szerintem.

    a napokban olvastam nem egy tanulmányt, amiket nem kevés kutatomunkával találtam. Röviden: aki az mp3 lejátszókhoz a gyári füldugót használja hosszutávon mintha sztálinorgona mellett állna 1 évet (sztálinorgona = katyusa, rakétás löveg, ami kb 70-80 decibellel ordibált. csak megjegyzem hogy ez valahol egy picit a halláskárositó határ felett van...). Gondoljatok bele, háttérzajban mindenki felnyomja a hangerőt. Minnél közelebb van a füledhez a hangszóró annál jobban üt.
    Ilyenkor jön majd hogy huuu de milyen hülyén néz ki egy hifi füles az ember fején ha az utcán sétál vele. Meg jöhet az is hogy de a nagy füleseket nem birja ki egy mp3 lejátszó, mind hangerő, mind pedig feszültség ügyében. Mind2re azt tudom mondani hogy már 3 éve iylen fülesekkel hallgatom a zenét, eleinte egy 5510esről, egy telstar AAA elemes mp3 pendriveról, egy iaudio4esről, most egy PDA-ról. Hangerő tekintetében nincs gond, minőségben se, és hogy hogy néz ki: (kép helye) - hát nem csodálatos? Nekem védjegyem lett a télen-nyáron való napszemüveg-füles hordás, és sose mondta senki hogy hülyén néz ki rajtam...

    én csak szóltam, hogy megsüketültök azoktól a buta füldugóktól.

    szerk.: kihagytam hogy philips-thompson márkákkal kezdtem fülesek terén, a 10e alatti szériákkal, majd most kikötöttem egy sennheiser hd 201nél. kényelmesebb nekem mint egy 202es, moddoltam rá egy vastagabb szivacsot (másik régi fülesemét még ráraktam). Be akarok majd újítani egy szintén zárt fülessel, ami kicsit drágább, de ezzel sincs gond.
    Nem sok márkát probálgattam, de a sennheiserek eddig nagyon beváltak. Bár a thompson hangja kicsit jobban tetszett, de messze nem volt ilyen kényelmes.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák