Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    válasz WN31RD #245 üzenetére

    egyetértek, tény, zárt füles a beszédhangot szedi ki. legalábbis a sennheiserek nagy része. Én most épitek egy -40 decibell csökkentő fülest, és arra hogy
    ''Én mindenképp nyitottat vennék - utcán használva nincs kedvem pár mélyhang kedvéért meghalni (busz, autó, gázolás).''
    azt tudom mondani hogy körül is lehet nézni. Lakásban való használatra nem feltétlen kell zárt füles, csak ha koleszos az ember mondjuk, és a szobatársak beszéde nem asszonál szépen az énekkel:). De a zárt füleseket kültéri alkalmazásra találták ki. Szerintem.

    a napokban olvastam nem egy tanulmányt, amiket nem kevés kutatomunkával találtam. Röviden: aki az mp3 lejátszókhoz a gyári füldugót használja hosszutávon mintha sztálinorgona mellett állna 1 évet (sztálinorgona = katyusa, rakétás löveg, ami kb 70-80 decibellel ordibált. csak megjegyzem hogy ez valahol egy picit a halláskárositó határ felett van...). Gondoljatok bele, háttérzajban mindenki felnyomja a hangerőt. Minnél közelebb van a füledhez a hangszóró annál jobban üt.
    Ilyenkor jön majd hogy huuu de milyen hülyén néz ki egy hifi füles az ember fején ha az utcán sétál vele. Meg jöhet az is hogy de a nagy füleseket nem birja ki egy mp3 lejátszó, mind hangerő, mind pedig feszültség ügyében. Mind2re azt tudom mondani hogy már 3 éve iylen fülesekkel hallgatom a zenét, eleinte egy 5510esről, egy telstar AAA elemes mp3 pendriveról, egy iaudio4esről, most egy PDA-ról. Hangerő tekintetében nincs gond, minőségben se, és hogy hogy néz ki: (kép helye) - hát nem csodálatos? Nekem védjegyem lett a télen-nyáron való napszemüveg-füles hordás, és sose mondta senki hogy hülyén néz ki rajtam...

    én csak szóltam, hogy megsüketültök azoktól a buta füldugóktól.

    szerk.: kihagytam hogy philips-thompson márkákkal kezdtem fülesek terén, a 10e alatti szériákkal, majd most kikötöttem egy sennheiser hd 201nél. kényelmesebb nekem mint egy 202es, moddoltam rá egy vastagabb szivacsot (másik régi fülesemét még ráraktam). Be akarok majd újítani egy szintén zárt fülessel, ami kicsit drágább, de ezzel sincs gond.
    Nem sok márkát probálgattam, de a sennheiserek eddig nagyon beváltak. Bár a thompson hangja kicsit jobban tetszett, de messze nem volt ilyen kényelmes.

    [Szerkesztve]

  • cherockee

    aktív tag

    válasz WN31RD #247 üzenetére

    alátámasztva : tényleg MINDIG körül kell nézni. és tény, hallok mindent igy is. csak a beszédet tompitja el.

    Beyerdynamic -et sose láttam még:). kösz, utána szagolok...

  • cherockee

    aktív tag

    válasz crazygoat #249 üzenetére

    megrugja rendesen. Kiprobáltam 1 napra, az iaudio 4esem előtt.
    azt nemtom hogy miylen a minősége a fülbedugosokhoz képest egy 202esnek, 201esnek, de szerintem nem érheti utol egy ugyan olyan áru dugo egy füles minőségét. Meg megint előjön hogy a háttér miatt tuti a dugoba belesüketülsz.
    201-202: más forma, sennheiser honlapon nézz utána, a 202es egy supraaurális, a 201es circumaurális. Magyarul: 202 ül a füledre támaszkodva, a 201es meg szépen körvebeszi a füled. utobbi kényelmesebb. És hogy meleg e nyáron? picit biztos, mert ráadásul zárt is, de szerintem nem zavaró.
    pár éve már tolom a nyári melot is fülesben, szóval nem kibirhatatlan. nem is észrevehető.

  • cherockee

    aktív tag

    tanácsot kérnék tőletek: milyen fülest vegyek?:D
    - zárt legyen, külső zajokat városi szinten is szűrje, pesti vagyok...
    - sennheiseres szóhasználattal élve circum-aurális legyen, azaz teljesen fedje be a fülem, körbe, szivaccsal, és ne a fülkagylómra, hanem a fülem köré támaszkodjon
    - gondolom kitaláltátok hogy régi szóval HIFI fülesnek nevezett kategória érdekel
    - árkategoria: 5-10 közti, és ha tudtok egy 12-15 köztit is írjatok....
    - masszív legyen, joo lenne ha olyant tudnátok amit ti is használt(at)ok

    extrák:
    - joo lenne egy lecsatolható kábelű, mivel ezeknél a füleseknél szokás 3-5-8 méteres kábellel szerelni, nekem pedig mp3 lejátszó mellé kéne ( konkrétan pda-hoz ), ezért 1,5 méteres kábel elég lenne, és igy egyszerübb lenne cserélni (forrasztani nem szeretek, mivel egy forrasztott kábel szétmegy 3 hét alatt, szerelt 2 méteres kábel meg bírja 2 évig).
    - nem szeretem a szines-formás-feliratos füleseket, szóval joo lenne ha egyszínű lenne, nem festett...
    - szivacsok cserélhetősége is érdekem lenne, mivel sokat használom fülesemet most is.

    eddigi füleseim: thompson - panasonic - philips 3-5e-s modellei, most egy sennheiser HD201, előtte 202es volt...(na az az ami nem circum aurális)

    zene amire használnám: főleg metalosabb irányok, nu-power-trash-extreme, de ugyanakkor sok filmzenét hallgatok (constantine, Hans Zimmer : Sólyom végveszélyben, nap könnyei...), tehát ne csak basszus üssön, hanem szép, dinamikus lágy hangja, és ha lehet joo közepe legyen. Nem szeretem ha egy metal szám csak bass és magas recsegés a fülemben...

    előre is kösz minden véleményt....

  • cherockee

    aktív tag

    válasz brembo #725 üzenetére

    mellesleg van jobb, árban még egy kategoria: hd 201. kényelmesebb, és jobb kicsit a basszusa. bár erre is rá kellett raknom egy régi fülesem szivacsát.:D
    esetleg nézd meg az akg 44, vagy akg 55 füleseket, szintén jool megcsinált darabok, szerintem jobb közepük van mint egy hd 202esnek...

    aki esetleg a lejebb írt kérdéseimre tud választ privibe irja már meg, kösz...

    u.i.: amugy tudtok külön fülesre kapható szivacsokat? egy melora átalakított hd 201esre kéne, mert a gyári annyira vékony hogy szinte a fülemen ül, nem a koponyámnak támaszkodik...

  • cherockee

    aktív tag

    válasz _az #731 üzenetére

    ''-süket leszel'' : ha ezt arra érted hogy halláskárosodott leszel....akkor szerintem nincs igazad, a zárt füles nem hangosabb, volt aki hozzánemértőként azt kezdte el másik forumon ordibálni hogy huuu de a káros hangokat nem ereszti ki...szóval hagyjuk, ha bömbölteted a nyitott is kinyirja a füled, főleg ha háttérzaj miatt egyre hangosabban nyomod...
    ''-fix elütnek'' : nézz körül. pesti háttérzajban én amugyse tudtam a fülemre hagyatkozni, ha már azt hallod hogy kocsi jön feléd akkor az már tool közel van (''If you see the flash, you're already too late...''). Nemhiszem hogy amugyis csak a füledre hagyatkozol.
    ''-kábele miatt sustoroghat'' : nem értem mire irtad ezt.

    fülre csiptethetős felejtős, mivel az csak épphogy fölfexik a füledre. a Dugó forma pont ezért zártabb, mert lezárja az egész fület. De még mindig azt mondom hogy a legjobb egy nagy teljes méretü füles, hangminőségben-kényelemben mérföldekkel jobbak...
    Tudom tudom, de az olyan hülyén néz ki. Szerintem meg nem, sose néztek rám a fülesem miatt hülyén (6 éve ilyennel mászkálok).

  • cherockee

    aktív tag

    válasz _az #734 üzenetére

    1.-2. : izlések és pofonok. ahogy a kollega feljebb megfogalmazta, még a végén azt hallod csak ami a zene része...tyűű aszittem ez a zenehallgatás lényege.

    hatalmas dögről annyit hogy évek óta nyakamban lóg ha épp nem hallgatom, sose zavart semmiben. kényelmesebb, mint egy dugó a fülben. nyáron több óra után lehet hogy zavaró kicsit, de én nem vettem észre. Bátyám szerint sem az, pedig ő 8-12 melozás mellett használta multnyáron az igencsakzárt hd201-esét...

  • cherockee

    aktív tag

    Segítsetek!

    Milyen néven keressem interneten azokat a kis műanyag pántokat, amivel a sima, hagyományos fülhallgatómat a fülemre akaszthatom? Régen láttam ilyent, gyakorlatilag összerakás után teljesen ugyan úgy nézett ki, mintha egy olyan fülest vettem volna.

    Előre is köszönet!

  • cherockee

    aktív tag

    Segítség!

    Milyen néven keressem interneten azokat a kis műanyag pántokat, amivel a sima, hagyományos fülhallgatómat a fülemre akaszthatom? Régen láttam ilyent, gyakorlatilag összerakás után teljesen ugyan úgy nézett ki, mintha egy olyan fülest vettem volna.

    Köszönet!

Új hozzászólás Aktív témák