Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz lugosi #240 üzenetére

    ''Én mindenképp nyitottat vennék - utcán használva nincs kedvem pár mélyhang kedvéért meghalni (busz, autó, gázolás).''
    Marhaság. Nyilvánvaló, hogy soha nem használtál hosszabb ideig utcán zárt fejhallgatót.

    Kell egy-két nap, amíg hozzászokik az ember, hogy minden halkabb, de utána gyakorlatilag mindent lehet hallani. Kizárólag a beszélgetés okozhat gondot: Ha be van kapcsolva a zene, akkor az lehetetlen, egyébként igen nehéz. A gépjárművek zaját viszont még bekapcsolt zene mellett (hacsak nem üvölt rendkívül nagy hangerővel) is kielégítő mértékben hallani fogod. Tapasztalatból írom ezt, hosszabb ideig használtam (illetve még használok is) nagy zárt fejhallgatót és zárt, füldugószerű fülhallgatót is közlekedésben.

    Megjegyzem, én tömegközlekedésbe vagy forgalmasabb utcára kizárólag zárt fejhallgatót mernék vinni. Ha ugyanis nyitottat használsz, akkor ahhoz, hogy halljál valamit a zenéből, olyan mértékben hangosra kell venni, hogy az hosszabb távon egészen biztosan komoly halláskárosodást okoz. Ezzel szemben egy normális zárt fülest nem sokkal hangosabban hallgat az ember az utcán mint egy csendes szobában.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák