Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Az miért van, hogy még a 100k-s kategóriában is csak pár mW a kimenő teljesítménye a fejhallgató erősítőknek, ha a fejes impedanciája magasabb? Nem nagyon halk az úgy?

    Azon agyalok, hogy 3W körül simán van a teljesítménye egy hangkarinak nem? Ehhez képest nézem, hogy max 1W, de inkább fél vagy annyi se a fejhallgató erősítőknél a max felállás és az is csak az alacsony 32ohm-on, magasabb impedancia mellett meg marad sok típusnál ilyen 60mW. Azmiaz? Nekem nagyon soványnak hangzik, mert a hangkarit kiemelés mellett is simán félig tudom most húzni, ami kb. háromnegyed hangerő, ha a kiemelést is számolom. Ha 3000mW-ot veszek 100%-nak és ennek kéne minimum a háromnegyede... Nyilván a hangari is 16/32 ohm mellett lehet olyan 3W körül de...
    Nagyon félek, hogy szuper lesz a fejhallgató erősítő, csak nem elég hangos.
    A fejhallgató 3500mW-ig terhelhető, mondjuk lerobbantja a fejem, nem kell ennyi, de azért kéri is az áramot, hogy megjöjjön a mélyén az igazi hangnyomás... lehet az lesz a gáz ezzel az 53mm-es driver-el, hogy igazából nem lesz hozzá ideális erősítő? Akinek a régi szabványú 600ohm-os fejese van az mit csinál? Vesz egy ősrégi hifi-t mi? :DDD Nemár biztos-tuti valamit nem vágok háhht nem hiszem el, hogy a régi szabványra nem gyártanak erősítőt ma már egyáltalán, amelyik meg 600ohm-on rendesen szól az nekem is biztos tuti elég erős kell legyen.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24683 üzenetére

    Jajj de jó, te magyarul beszélsz. Értés van. Vettem egy AUDIO TECHNICA ATH-PRO700 MK2 fejest egy BEHRINGER BASS multieffekthez, tehát aktív hangszer elektronika után a multieffekt a második előerősítő. Ez így Isteni. Boldogság van. Meglengeti ahogy szeretem. Erre vettem, szóval ez itt pont.

    ...Csak ha már megvan a fejes dugnám mindenhová, ahol lyuk van, itt kezdődnek a gondok...

    Van Egy UD7-es giga alaplapom ami annó csúcs volt és a szokottnál talán jobb minőségű az integrált hangkari szoftvere. Értsd az EQ nem olyan szar, mint egy winamp-é, de ALC 889 Realtek, szóval... Mindegy digit forrásnak jó lesz ez szerintem, ha lenne egy külső DAC mondjuk egy fejeserősítőben. Szóval nézzünk fejerősítőt... Itt indult.
    Csak itt a hangkarinál például az a bajom (azt leszámítva, hogy HDD zaj van benne néha) hogy kisebb hangerőn feszesebbnek hallom. Nem elég dinamikus a mélye, mintha gond lenne az érzékenységgel, de nincs. A gond nem a fejessel van. Aztán ahogy adom a hangerőt emelkedik a hangnyomás is szépen és ott van az, előjön az amit hallani akarok. Nem tér ki rendesen a membrán alacsonyabb hangerőnél a mély visszaadásakor. Hangosan kell kergetni, csak akkor meg a közép meg a magas megöl 5 perc után. Nem vagyok már a régi. Nem bírom már a volumét :) Próbáltam EQ-val ami nem torzította agyon egyből, szóval elsőre kellemesen csalódtam az integráltban csak aztán kiderült, hogy mindent szétmaszatol. Húzogattam ott percekig, mint a napközis a fütyijét aztán eljutottam oda, hogy minden kikapcs és natívban szól ahogy szól. Milyen-milyen hát lapos, mint a lehugyozott hó milyen lenne értesz. Picit megemeltem a mélyet aztán duzzogva beletörődtem a hangképbe átmenetileg. Gondoltam nekem olyan fejes erősítő kell, amiben van tartalék. Rajta egy bász meg a tréblű potméter is vész esetére, aztán valami csak lesz. Néztem egy csövest az 2x500mW a másik mégkevesebb, aztán amikor már 250k volt a monitoron, de teljesítmény meg semmi írtam ide, mert az látszott hogy valami nem kerek. Szóval a terhelhetőség a kamu. Jó, mondjuk elég nyilvánvaló ha gondolkodni is szakítottam volna időt. Bár gondolom az érzékenység is kamu, mert ma már semmi nem igaz. Mindegy. Számolok 106 dB/mW érzékenységgel és kiderül hogy bármelyik jó. Isteni. Aztán eszembe jut, hogy a nagy 40-50cm-es membrán meg mégsem tér ki rendesen akármivel láda fronton, mert a nagy az egy tehetetlen dög és gyanítom itt fejesnél sem mindegy mekkora a driver... szóval nem lettem sokkal biztosabb magamban.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz schawo #24703 üzenetére

    Ezt úgy hívják biológia.
    Gondoltam rá, de a multieffekttel egész halkan is jó, de ha meg én vagyok süket már, akkor meg pláne kell egy bass poti is majd az erősítőre kiemelni.
    A legérzékenyebb fülesek gyakran a legnagyobb membránnal szereltek.
    Logikátlan egy terep ez. Sok erősítő hangképét tudom emulálni multival és amiatt kevésbé aggódom. A hangképeket elég könnyen meg tudom szokni, ha a maga módján jó. Ha ki tudom tekergeti belőle ami kell boldogság lesz. Persze ha belegondolok, hogy nem egy emulált erősítő egy autó ára lenne eredetiben aztán magyarázok itt a hangképeikről :U mi lenne ha azokat se tudnám megszokni :DDD

    Azér' jó ez az ATH. Picit paráztam, hogy DJ füles és csak búgni fog minden mélytől aztán annyi, de nem rossz. Egyre jobban bejön, csak kéne rá egy plüs, mert a bőr alatt beizzad a búrám. A kényelemre zérót adtak.

    (#24704) Epf

    Az se 3W :DDD ...akkor jó. Nemtom honnan jött ez a 3W nekem a hangarira amúgy. Lehet valami ősrégi isa-s blaster speckóját láttam egy dobozon 20 éve és azóta nálam a hangkari az 3W... Honnan tudtad? Kiböjtölted a détasítet a realteknél? Én nem bírtam. 4 tükörszervernek mentem neki de mind csak töltött és töltött egy nyomorult pdf-et és feladtam...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Epf #24707 üzenetére

    Nem jeleníthető meg, de közben filmet szedek, lehet amiatt. Alatta nyílt a másik, ez nem teljesen az. Lehet csak a szín miatt tér el a típus, mert az enyém ezüst és nem arany. Amúgy 68 ohm.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24710 üzenetére

    Én eléggé csalódtam a hangkártyákban. Régen úgy moziztam (meg játszottam) hogy X-Fi Extreme Gamer hangkari meg Logitech Z-5500 és optikain használtam a Z-5500-at filmnél, mert az analóg átjátszással hallhatóan szarabb volt, ergó a Z-5500-ban jobb volt a DAC, mint az X-Fi hangkártyán, pedig akkoriban nem számított szarnak egy X-Fi. Mondjuk én eleve utálom a nagy kitérésű subbal szerelt rövid ládát, ami csak ugyanúgy búg minden mélytől, csak az ember a nőkért mindent... aztán meg úgy meg tudnak dumálni... Rákerestem és ezt írtam 5 éve ...hát el sem akarom hinni, hogy ezt én írtam, ráadásul tavaj pontos j-vel :DDD LOL, mindegy. Hallottam már szart eleget életemben, retek 5.1-es szettekre voltam száműzve, amik zenére teljesen alkalmatlanok a nulla közepükkel meg a búgással. Ez a fejes most nem búg, szerintem egész ügyesen részletezi a mélyet amit a mai napig szeretek, szóval ehhez veszek valami erősítőt saját DAC-al azt hiszem. A PC-s hangkártyázást meg elfelejtem. Az integráltba azért dugtam most, mert éppen ez volt itthon, de nem nagyon hiszem, hogy van olyan PCI-os hangkari, amibe ha bedugom tökéletes lesz. Pláne, hogy 68 ohm-os fejes. Nem veszek hangkártyát. Nagy mázli, hogy a multieffekttel jó, de ha lesz erősítő kipróbálom majd az effektet is erősítővel, aztán lehet elolvadok, mert mégjobb lesz. Le tud készíteni 250mV-os vonalat az effekt, szóval analóg bemeneten elvileg isteni lesz a fejhallgató erősítőnek... meglátjuk, a vak is aszonta... már csak azt kéne kitalálni, hogy melyik erősítő legyen.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz schawo #24745 üzenetére

    Nem értem a DAC a fejhallgató erősítőkben az miért csak kvázi beépített külső USB-s hangkari lehet? Miért nem tesznek oda egy toslink-et aztán csók?
    Fázom ettől az "oprendszerbe integrált driver-rel működik" dologtól. És ha a köv. oprendszeremben nem lesz, vagy szar lesz az a driver és amiatt lesz zajos, akkor mi van? Így jártam? ...akkó' nem kell. Én nem fogok hibajegyeket írogatni az MS-nek.
    De nem is értem toslink ma már szinte minden alaplapon van odáig meg nincs konverzió jó esetben, akkor meg ménem jó az alaplapi integrált hangkari toslink kimenete nem beszélve arról, hogy akkor nem csak pc lehetne a digit forrása a külső eszköznek... így USB-vel szerelve vagy a PC digitálisan vagy minden más analóg átjátszással mehet csak.

    Képzelem, amikor valaki vett annó egy Asus Xonar Essence One-t százezerért és elkezdett neki recsegni a magas, mert XP alatt szar volt a driver. Gondolom a haját tépte volna ha nem lett volna rajta toslink...

    Összefoglalva:
    A belső hangkarinak nincs ereje a fejeshez, a külső az USB-s és kérdéses a driverfrissítés ugyanúgy, mint a belsőnél, nem beszélve arról, hogy szar a táp, mivel legtöbbször nincs is külső táp, azaz kérdéses a hangminőség. A fejhallgató erősítőkön van táp, de nincs DAC. Ha van, akkor meg az egy külső USB-s hangkari bepítve és ott tartasz, hogy ugyanott vagy, hogy oprendszerfüggő a minőség. Ha van toslink is egy fejhallgató erősítőn és elbánik a fejessel is, akkor 100k alatt felejtsd el, háhht a fax kivan. :(((

    Érdemes egyáltalán külön tárgyalni a fejhallgató erősítőt? Olyan ára van, hogy kezdek ott tartani, hogy venni kell egy olyan végerősítőt, aminek jó minőségű a fejes kimenete is, aztán akkor legalább valamit kaptam a pénzemért egy jack-en kívül... ilyen árakat egy jack-ért... viccc... már a századikat találom 200k fölött.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz schawo #24749 üzenetére

    Csomó alaplapon nem dobják ki RCA-ra, csak tűsoron van az SPDIF, ezért szoktam le coaxial-is formáról. "Inkább törlöm néha egy kis alkohollal, mint kötögetek" mondtam annó, mert régebben sokat szereltem a gépet és ha már megvan régről a normális toslink kábel...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24754 üzenetére

    Nem kellett nekem arra semmi. Egyébként sem vagyok az a típus, aki egy ilyenért elindul a boltba. Nem ért el a toslink a nagy rendezkedésben... Fogtam felmentem a padlásra, levágtam egy ősrégi PC ház 2 pines hdd led csatiját, kerestem egy elég hosszú vezetéket meg egy szerelhető lengő RCA-t, egy kis zsugorcső rá forrasztás után aztán szvsz. Szólt. :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24750 üzenetére

    Csak most látom. Oda hívod meg az embereket, ahová te nem mész. :) Na ezt átveszem, ez stresszmentes lehet, tutira bolondbiztos. :DDD Amúgy elhiszem én neked, hogy nem rossz, amit építesz anélkül is hogy odamennék, de ha te fizetnél sem tennék le egy olyan dobozt a szobámban, mint amit használsz és ezt most nem bántásból írom. Inkább csak nem értem, hogy hogy a fenébe nem álltál még össze itt a prohardveren egyetlen CNC-s emberkével sem? Ahogy néztem ezeket a szálcsiszolt alu dobozaikat ezeknek a 200k-s csodáknak... ráadásul potmétergombból is lehet kapni szépségeset a hobby-ban, szóval nem lenne egy nagy kaland utolérni a gyárakat. Szerintem elképzelésed sincs hány vevőtől esel el a hardveraprón a dobozolás miatt. Ráadásul attól, mert van rendes dobozzal készült változat is még mindig lehetne ezzel a low cost-os rettenettel olcsóbban, amiről a villanyvasút tápegysége jut az eszembe kb... Tényleg ne sértődj meg, de egy mikrohifi áráért szerintem már gáz egy ilyen igénytelen csomagolás. Annak akinek az ár a legfontosabb persze jó. Mondjuk nincs sok mozgástered azt látom. 30-ért dobod a prezit és hétféllel többért már vagy "A" osztályú csöves kiskerben Ha kevesebb is lenne darabján szerintem nagyságrendekkel többet eladnál.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24759 üzenetére

    Ha egy tisztességesen feltekert 2kg-os táppal veszed ugyanezt a 6N2 csövet az már rögtön 10k-val több szóval pikk-pakk dobbantanak az árral. ...Mert azért nincs 10k az a táp mondjuk ki, inkább 5-6k, szóval megy rá a haszon is szépen. Senki sem szívbajos. 50k és 100k között meg nem sok minden van itthon, csak az már lehet kivárósabb, ritkábban vinnének belőle. Most ezek a cuccok vannak hangban valahol. Ahhoz magasan, hogy egy mondattal leszarozzuk a fórumban... Szóval szerintem ahhoz hogy versenyben legyél nagyon fontos úgy az egyenrangú külső, hogy közben jobb vagy hangban. Semmit nem jelent, hogy mennyit visznek az elején. Itt az önreklám a lényeg, hogy a termék adja el magát. Megjelenik a cuccod egy társaságban, tegyük fel ott vagyok, tegyük fel úgy hallom jobban szól, mint a sajátom, de mégsem fogom azt mondani, hogy eladom a sajátom és veszek egy ilyet és ez csak a doboz miatt van. Nem fogom ajánlani és ez csak a doboz miatt van, mert ciki egy ilyet ajánlani, mert saját magamat is minősítem vele. "Te ezt megvennéd?" Ilyenek az emberek. Fikáznak, pláne ha úgy érzik rossz döntést hoztak és drágát vettek próbálnak meg önigazolást keresni és a külsőbe biztos hogy bele fognak kötni. Nagyon magas labda ez. Az önreklám megtérül (feltéve ha tényleg jobb vagy hangban.) Mellette ha megfeszülsz is kénytelen vagy felmenni 30k-ra az INVERTORY-val különben te vagy a Magyar Máltai az meg már szvsz annyira nem kevés, hogy a szegényeket eltaláld vele. Így telítődni fog lassan a piac itt, aztán megáll neked a biznisz, mint a szög. Ugyanide kerül vissza a cuccod használtan ahogy látom, így saját magaddal is versenyzel. Isteni lehet. Közben olvasom a neten az olyan hsz-eket egyik másik cucc alatt, hogy "a prezinél sokkal nagyobb tér" ami csak elbizonytalanítja a hozzá nem értőket, tapasztalatlanokat és a többség az. Csípem a hozzád hasonlókat, szóval tényleg nem bántásból írom. Küldj már egy képet a "szebbik" verzióról. Ha jól néz ki és meghallgatás után kiderül, hogy tényleg olyan jó rendelek egyet, egyébként meg megnézek elsőre egy ilyen jobb tápos csövest. Ha bemelegszik biztos jó az...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24768 üzenetére

    Gondolkodj egy tapasztalatlan fejével. Egy Mistral Audio a nevét adja valamihez aki azért nem arról híres, hogy szarral gurigázik, elég csak végignézni a termékpalettát és a német piacra dobja be, ahol meg hatszor annyit keresnek, mint mi és így bízik a termék sikerében. Aztán azt látja itt a tapasztalatlan, hogy ugyanez a termék kvázi le van itt szarozva miközben egy műanyag házibarkács az egekbe van emelve. Nekemugrik a srác, mert őszíntén írtam pár sort a dobozról, amivel szerintem a többség, a tapasztalatlan többség is egyetért. Tudod mit gondol? A doboznál azt, hogy ezeknek vagy nincs barátnőjük vagy tök igénytelenek vagy mindkettő, ha ez nekik tetszik. A leszarozásnál meg azt, hogy ez egy összeszokott hobbyelektronikás társaság aki egymást erősíti vevőt keresve és minden szar csak az nem amit ők csinálnak. Nem gondolom, hogy hisz nektek így egy tapasztalatlan. A találkozó korrekt ötlet csak ti elvileg az igényesre pályáztok. Az igényesnek van egy minimum 50, de inkább 100k-nál drágább fejese és nem nagyon akarózik neki hagyni , hogy minden idegen azt bactassa meg tesztelgesse, inkább el se viszi, de anélkül meg nincs értelme elmenni, ergó el se megy. Ha nincs szép dobozolású cucc pláne nem megy el. Az igényességhez a külső is hozzá tartozik akárki akármit mond. Én csak őszinte voltam. Ha megöltök érte attól még más ugyanezt gondolja csak max nem meri leírni ide.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24774 üzenetére

    Nem, ez nem divat. Ez ízlés és attól, mert valami divatos még lehet ízléstelen. Egy másik gyári az mitől divatos? Mert szálra van csiszolva és igényesen van feliratozva? Ugyan már, ennek semmi köze a divathoz. Attól én nem vagyok divatember, mert ízlésesebb, igényesebb küllemű terméket keresek, de már megint támadtok. Mér' kell engem így megölni?

    Aki rászánja magát, hogy meghallgat egy műa. dobozt, az nyitott, formálható, az én szememben igényes ember.

    Ettől még a barátnője ha meglátja azt fogja mondani, hogy "Ide ne hozd!" Vagy ha már megvan neki és először meglátja a csaj, amikor hozzáköltözik, akkor így felemeli, eltartja magától és megkérdezi, hogy "Ez mi?" aztán lelkesen megmutatja neki milyen jó szól, mire azt mondja a csaj, hogy
    "Ú tényleg. Nagyon jó. Te és nem fér be ide a fiókba?" :DDD

    (#24773) vodkaboy22

    Azt azért egy tapasztalatlan is látja, hogy nem egy bonyolult kapcsolás van a cső körül egyikben sem és inkább az alkatrészek minőségén múlik sokminden, szóval a "fos" jelző használata önmagában nem tesz hitelesebb szakemberré egy tapasztalatlan szemében. Az átlagember nem foglalkozik ezzel mélyen. Ezekbe a termékekbe fog belefutni.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krichd1 #24782 üzenetére

    Szerintem nem én akadtam fent. Én bejöttem a fejhallgató erősítők és DAC-ok kiemelt témájába. (Nem DIY építés meg csináld magad topic ez, hanem a fejhallgató erősítők topicja) Valaki írta, hogy bkercso 30k-s cucca jól szól. Huá, egy infó. Más írta, hogy a piacon ami van 50k-ért az meg fos. Remek. Ennyit tudtam meg idáig konkrétan.
    Mondom ennek akkor is rút a doboza ezer bocsesz. Őszínte voltam. Erre annyit kellett volna szerintem mondani, hogy nóproblémó ez a lovkosztos verzsön, van ilyen és ilyen dobozzal is ha érdekel piff-piff-piff három link a képfeltöltésről az arcomba, ahová már akkor feltolta, amikor megcsinálta valakinek oszt csók. Meghümmögöm aztán valami lesz vagy nem lesz. Ennyi.
    Ehelyett azóta kapom a süket dumát, hogy én divatember vagyok, meg engem biztos nem érdekel hogy hogy szól, meg mittomén még mit. Most ha egyszer ronda az a doboz, akkor mit mondjak rá? Hogy szép?
    Mitől akkora katasztrófa, hogy képes vagyok elvetni bkercso fantasztikus alternatíváját a fejhallgató erősítőre csak azért mert nem tetszik a doboza, hogy kereszte kell feszíteni miatta? Vaze árubőség van. Ez egy ilyen világ. Van egy minőségi elvárás és ha azt teljesíti x darab cucc, akkor onnantól ízlés alapján van döntés. Te is meg mindenki így vásárol. Most mit kell ezen megfeszülni, hogy nekem nem tetszik a bkercso műanyag doboza? Nem igaz hogy ezen nem lehet szó nélkül túllépni. Számomra ez tök érthetetlen. Nem mondtam, hogy szar az erősítője. Linkeltem két olcsó csövest, megkaptam hogy az fos van jobb annyiért, de link az nuku, kép az nuku...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz imibogyo #24786 üzenetére

    Én nem akarok vele melózni. Nincsenek itt szerszámok a doboz elkészítéséhez, nem tudnám megcsinálni elég jól. Elektronikázáshoz vannak szerszámaim. Láttam ilyen csináld magad profi kit egységcsomagot 100k-ért csöves erősítőét, ami ilyen "minden előre kész van csak legózni kell a pákával" cucc, de nem bizsereg tőle a nunim, mert annak se szép a doboza amit küldenek, pedig az fémdoboz. Biztos jó alkatrészek vannak összeválogatva, mert legózni azért olyanok szoktak már inkább, akik icipicit azért tisztában vannak azzal, hogy mi mit tud... én nem kerestem rá a speckókra, én venni akarok egyet, készet. Olyat, ami nem elég hogy jól szól, van bőr a pofámon elvárni, hogy még jól is nézzen ki :DDD csak nemtom hogy ez mitől olyan vérlázító itt ebben a fórumban.
    Ha ilyen bkercsó féle ember, akkor nekem olyan ember kell akinek van CNC-s haverja (akiből nem egy pörög itt a prohardveren amúgy ergó simán ismerhet bkercsó is egy tucatot) csak neki perpill nyilván nincs ilyen üzlettársa, mert akkor nem olyan dobozt kínálna nekem 20k-ért, mint amit linkelt, hanem annál mívesebbet. Biztos bele is maratná a sráccal az aljába, hogy a keze munkája az erölködő, de az se zavarna egyáltalán, szívesen mutogatnám bárhol ha jól szól és jól néz ki miért is szégyelném. Egy csomó jó magyar szakember van csak nézzen ki jól, mint egy életképes gyártó készterméke és ne üvöltsön róla, hogy egy házi cucc.
    Az itteni modderek olyan PC házakat villantanak, hogy tuti nem probléma egy ilyen picurka méretű dobozból valami pengét villantani, csak még nem állt össze a kis manufaktúra. Nem találtak az emberek egymásra. Itt is megy a klikkesedés kicsit ahogy érzem. Rögtön összefogtak ellenem, mintha valami ellenség lennék, mert leírtam a nyilvánvalót a műanyag dobozról. Hogy dögöljek meg. Nem azt mondták, hogy háát igen, nem ismersz valakit aki tudna gyártani ízléses dobozt xy ezerből ilyen méretben?
    Lehet, hogy két fórummal odébb ott az ember, aki bkercsó nyákjának olyan dobozt farag egy tizesért, hogy utána én lelkesen csengetem ki érte a +20k-s felárat ők meg feleznek és jól élnek a pénzemen érted hát hajrá, én nem irígylem tőle, ha ügyes, de a pénzemért vannak igényeim.
    Ha túl magasak, akkor meg nem lesz erősítőm, de bakker ha 30k-ért már van neki jó és csak a doboz nincs meg akkor nem gondoltam lehetetlenre... egyébként nincs neki, mert DAC azon sincs, de csinál azt is a kercsó ahogy látom.
    Értesz, itt az ment le idáig, hogy van ilyen 30-ért meg olyan 50-ért és ha nem kell, akkor told el a bringát a csába ne linkelgesd itt a fosokat. Más magyar kereskedelmi forgalomban kapható cuccról egy darab link nem volt.

    Ez annyi, hogy szerintünk itthon jót nem kapsz x Ft alatt, mi ezt tudjuk. Ennyiszer ennyi a doboz, a nyák szerintünk ver mindent szóval ebből próbálj valakivel legyártatni egyet, mert mi nem ismerünk senkit, aki ennél jobbat tud villantani, ha ebben akarsz gondolkodni. De most nem ez lenne a normális?

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24797 üzenetére

    A fa az nagyon specifikus dolog. Nagyon könnyen tud ízléses lenni és ellenkezőleg. Rengeteget számít a környezet, stb. Nem gondolok ilyen extrém dologra. Mitől lesz egy dobozból készülékház? Pofon egyszerűen azzá válhat, ha odafigyel valaki. Itt szépen egy sorba tesz mindent, figyel hogy a feliratozás jó helyre kerüljön. Látod ahogy betesz oda egy 3 állású kapcsolót? Enni nem kér és több ott a felirat ahol egyébként kevés lenne. Bakker egyetlen led van ezen a dobozon meg két kapcsoló és mégis ha ránézel azt látod, hogy készen van. Utána kell menni ki tud dobozt így feliratozni, mert ez például tisztán a feliratozással meg egy klasszikus potmétergombbal meg van oldva. Így is lehet ilyen pofon egyszerűen. Ez tuti a legolcsóbb megoldás és nekem ez is tetszik. Nyilván még százféleképpen lehet csicsázni, itt-ott bemarni egy kicsit, anyagvastagsággal variálni, esetleg gravírozni valami logo-t bele stb. Nyilván te nem fogod a fedlapba préselni a logodat, mert nincs több tonnás présgéped, meg a szomszéd Pistának sincs, de a Gézának, aki életében nem látott még erősítőt belülről viszont van valami marója és nem is tud róla, de vizesblokk aljakat csinál és a megrendelője szintén itt árul a hardveraprón mittudomén, akkor felhívom... kitalálunk valami ízléseset... érted én ilyesmire gondoltam, hogy megkeresitek egymást nem arra, hogy te mindent tudjál.
    Lehet, hogy egy ilyen paintbrush-os arc aki mondjuk moddereknek segít PC házat festeni fillérekért fényezné ezeket a pici dobozokat és nem is kéne szálcsiszolt anyag ahhoz, hogy mutassa magát, csak valami metálfesték.
    Igazából ha eladásra gyártasz nem is értem, hogy miért nem mész ezeknek utána ha a kapcsolásból profit tudsz, háhht az a lényeg, a doboz már csak sallang és pont itt akadsz el? Fura.

    Az olyanoknak, mint én, akiknek csak egy kell sokkal nehezebb, mint neked, aki meg tudsz rendelni százat, mert tudod, hogy fel fogod használni idővel... ezt neked kéne lezsírozni.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24807 üzenetére

    Jó, akkor legyél ellenséges. Ez az elérhetetlen aranyár, a többi meg szerszám kérdése.

    (#24809) vodkaboy22

    "Ennél 50szer olcsobb ha veszel egy előgyártott fekete alu műszerdobozt 5-10kért "

    Te és aki azt gyártja az szerinted miből él? Azon még haszon is van. Mindegy ez szerintem inkább nem akarás lesz, szóval felesleges is ezen rugózni. Ha nem nem.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Nézem egy ideje ezt a nyákot, de nem nagyon látom, hogy jön ezen össze 280 ezer Ft, pedig papírom van róla, hogy meg tudok különböztetni egy kondit egy diódától.
    Mindegy, asszem veszek valami 50k-s ahogy ti mondjátok "fost" aztán szól ahogy szól. Nem kell cső, inkább ez lesz asszem, aztán ha nem hallok különbséget majd továbbadom. Tele a répám az egésszel.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24826 üzenetére

    Köszönöm a segítőkész hozzáállásod, de inkább hagyjuk a fenébe az egészet, mert teljesen alkalmatlan vagyok arra, hogy ezt a fórumot olvassam. Annyira felbac idegileg ez a....

    nincs elég agyam ahhoz, hogy megszerezzem a végzettséget ahhoz, hogy szaklapokban publikáljak, ezért kiszúrok magamnak egy fórumot és úgy teszek, mintha a fórum lenne a szaklap és teleszemetelem azzal, hogy engem hogy megterhel az, hogy le kell ereszkednem a fórumot érdeklődési céllal meglátogató átlagemberek hozzászólásaihoz, mert nekem azokat is olvasni kell, mert itt csak miattam van színvonal és nekem az a küldetésem, hogy itt színvonal legyen. Milyen színvonal van itt? Ez? Pff. Tudom hogy anyagi okokból, de könyörgöm még egy külföldi fórum színvonalát sem sikerül megközelíteni, nem hogy egy szaklapét. Mire fel veri itt a nyálát schawo? Az ATV fórumba hány doktor veri a nyálát azzal a dumával, hogy neki hogy elege van abból, hogy a Rózsika néni gazdasági meglátásait kell hallgatnia? Ez egy közösségi fórum és akkor azt kell a közösségnek olvasni 10hsz-en át, ahogy ti egymás farkát **pjátok schawo-val. De már az egész PH ilyen, hogy minden fórumban csak három-öt önjelölt szakértő fossa havonta az ötezer hsz-t. Csak ők, senki más és akkor eljuttok nagy egyetértésben odáig, hogy szép doboza nem lehet egy erősítőnek, mert az túl drága, de mindemellett a szakmai színvonal az ki*cott magas, szóval senki be ne merjen linkelni egy magyar kereskedelmi forgalomban kapható 50k-s cuccot, mert az egy -idézem- "fos". Ugyan megközelíteni nem tudjuk a kivitelezési minőségét, ergó jobbat nem tudunk ennyiért. Tehát itt vagy csak NYÁK-okról lehet beszélni vagy USA-ból meg külföldről lehet linkelgetni nehezen vagy egyenesen beszerezhetetlen és méregdrága kész termékeket, aki meg itthon szeretne valamit venni az meg nem is ember. Jobb ha hozzá se szól. Vegyen fost, mert az összes piaci termék el van intézve azzal, hogy fos vagy vegye bkercso kapcsolását.

    Irritál. Annyira nehéz rátok hagyni, hogy elképzelésetek sincs. Inkább nem is jövök ide többet. Jobban járunk.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz allee #24847 üzenetére

    Köszi. :R Még tápig kivezérelt kimeneti fesszel se lenne elég nekem. Ez kevéske, nem elég nekem. Odáig már eljutottam, hogy külső fejhallgató erősítőt szeretnék normális táppal, de a többiekkel már kitárgyaltuk, hogy miért nem innen. Az ideális megoldás egy jó minőségű belső hangkártya DAC-ja lenne, ami dobna egy analóg vonalat egy külső fejhallgató erősítőnek, így megúsznám az USB DAC-ot, ahol bukom a szoftveres támogatást, azaz megmaradnának a szoftveres speckói a hangkarinak meg az EQ is például játékhoz és az bejönne, mert az 53mm-es driver-em a fejesben bitang módon tud döngeni robbanáskor, szóval bejön játéknál is. Erre az analóg vonalra kötött külső fejhallgató erősítő kimenete lehetne ideális a 68 ohm-os fejesemhez.

    A probléma, hogy a "jó" DAC-al szerelt jó analóg vonalkimenetes hangkarik beépített fejhallgató erősítővel mennek, azaz vehetek egy kamuból szupernek kikiáltott drága fejhallgató erősítőt a semmire 50k és hasonló áron. Azért a semmire, mert ezerrel tombol a hantagyár és lyukat beszélnek a hasamba, hogy ez irtó faja például, de akárhogy számolok olyan 2Vrms körül a belső hangkarik megállnak, mint a szög, a 2 az meg elfogy hamar. Kevés. Aztán látom, hogy oda is van írva a speckónál ennél az ötvenezres hangkarinál (ami nekem nem olcsó már), hogy 2 Vrms és így nézek utána tök hülyén, hogy akkor WTF? Ez a csúcs? Aztán rájövök hogy bameg tápfesz meg kivezérlés meg ilyenek szóval a PC+belső hangkártya az már fogalom szinten nem pálya nekem magában a 68ohm-os fejesemmel. De ha meg a belső hangkarin, aminek a szoftverét és drivertámogatását élvezni szeretném is van egy erősítő, akkor azt is fizethetem ki tök feleslegesen a külső mellett, mert az olcsó hangkarit nem vehetek helyette, mert azon meg szarabb a vonal kimenet, mert már ott indul, hogy árnyékolva sincs semmi és egy PCI-os kártya drehálhatatlan... megfúrni se nagyon lehet, hogy árnékyolnád le magadnak és akkor azt a zajos vonalat erősítsem utána "A" osztályú fejhallgató erősítővel? Azt meg minek? Ennyi erővel tehetek egy műveletit az integrált hangkari vonala után ezerér külső táppal. A kimeneti teljesítmény megnövelése több hallható javulást fog hozni ugyanúgy, mint az összes többi speckó egy csoda hangkarin, hiszen levágott fejjel már tökmindegy mit veszel fel és azt meg nem nagyon hiszem, hogy a 2Vrms az nekem elég lenne a 68ohm-os fejessel ahhoz, hogy ne halljam az erősítő végét. Ha meg hallom már régen rossz. Szóval ... fúj, nagyon undorító egy pálya ez irgalmatlan lehúzásokkal és mindenki hülyének néz mindenkit mindenhol. Áh. Nagyon tele a répa.

    Olyat meg egyszeűen nem találok a külső DAC-osok között, hogy nem USB csatis DAC van benne, hanem spdif-es (azaz nem zsákbamacska vagy működik vagy nem, mert nem bukom a belső hangkari drivertámogatását legalább, ami azért várhatóan tartósabb valamivel) szóval ami spdif-es és 50k körül van és akkor még az erősítő részével nem is törődtem, ami szintén simán lehet "gyenge minőségű" árához képest.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz matyi94 #24948 üzenetére

    Azért, mert te a zenét nézed én meg a praktikumot. Egy jó hangkarinál van olyan ficsőr, hogy benyomod és a stereo fejessel totál 3D lesz a hang a játékban és az 5.1 sehol sincs. Kell. EQ-val kiemelt mély és olyat robban a játékban mellettem a gránát, hogy összeszarom magam, ha éppen nem számítok rá. Kell. Lexarom milyen zeneileg kápísi? És ezek végén ott a zenehallgatás is, na az is kell. Minden kell, cserébe nem audiofil zene, de semmi cserébe mer' bakker nem veszek az elérhető legjobbnál gyengébbet vonatkozó árszinten és addig rugózom rajta amíg ki nem találom hogy legyen, hogy jó legyen. Alattad is nyomja az ember a fikát rám már egyből, mintha magamat égetném, de közben meg nyilvánvaló hogy sosem volt még elég erős PC-je ahhoz, hogy már a hang is számítson, mert valszeg még az FPS-e se volt meg neki soha rendesen, különben nem nyomná... és mivel élmény nem volt, ő nem játszik. Ő erősítőt épít. Én felhasználó vagyok, én venni akarok egy jót és passz. Nem akarok építeni meg dobozlni meg tkmtudja...
    Ő otthon megsufnizza az erősítőjét és mindenki tisztelje térden érte, de én ennyire nem diliztem be, nekem ez nem dilim egyáltalán csak jót akarok magamnak. Ha az az 50k-s hangkari menne egy 24V-os külső táppal és így tudna többet a kimenetén nekem nem kéne külső fejhallgató erősítő csak ez ugye teljesen esélytelen, nincs ilyen hangkari, nem is lesz pedig a hangari az jóság ha van. Az is kell. A punci is jó. Az is kell. :)

    (#24949) vodkaboy22

    Bocs de úgy néz ki a produktumod, mintha a szemétdombról guberáltad volna délelőtt. Be kell látnod, hogy ahhoz kell egy bizonyos szintű dili, hogy ez téged ne érdekeljen, csak a hangja. Itt a többségben megvan ez a dili és együtt éreznek veled, de bennem nincs meg. Én nem égetném magam egy olyannal hiába szól bárhogy, én csak a lehetőségekhez képest akarok valami jót.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24960 üzenetére

    Jahh, ő meg éppen a headset-et kutatja mi? Behhh :DDD A dili az dili akkor is, ha működik. Ne szépítsük. Nem kutattok ti semmit, csak próbálgatjátok azt, ami már kész van. Amúgy én is kezdem dekódolni a "kutatók" hirdetéseit pl.: "XY mintájára készítettem"=megpróbáltam lekoppintani egy drága kapcsolást magamnak. "Kisebb módosításokkal"= csak rontottam rajta, mert olcsóbb alkatrészeket, helyettesítőket használtam, így akadt némi gond, de zsenialitásomnak hála beletettem pár dolgot kompenzálandó, amit elszartam és így már annyira nagyon nem szar, de azért eladom. Vedd meg és hallgasd meg, mert ha mákom van egy átlag botfülű vagy, ráadásul sosem halottad az eredeti kapcsolást, így nem fogod hallani, hogy mennyit rontottam rajta. Persze az is lehet, hogy csak kivettem egy ellenállást és attól jobban szól a mély aztán arra, hogy az az ellenállás egyébként rövidzárvédelem volt az eredeti kapcsolásban majd nem én fogok rájönni... majd te. :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz bkercso #24973 üzenetére

    Nem vagyok megkeseredve. Gondold magad a helyembe. Ajánlasz nekem 20k-ért egy ilyen dobozt, miközben 16,5k-ért vehet bárki egy ilyen végerősítőt, ami 5,25-ös helyre beépíthető a PC-be, ami nem kicsit praktikus, de magában is jól néz ki és nem csak egy doboz. Simán lehet, hogy az eredeti nyák meghagyásával is belefér a fejhallgató erősítőd, ergó árulhatnád úgy, hogy fejhallgató erősítő és még végerősítő is egyben ráadásul Yamaha végfokkal, ami nem hangzik szarul, de ha kiveszed belőle a Yamaha IC-s végfokot és csak a saját nyákod teszed bele még akkor sem volt 20k-ba a doboz és mindez műszerrel meg csicsával együtt. Persze hogy nekiállok hisztizni... ki nem utálja, ha hülyének nézik? Elkezdek hisztizni, erre kapom az oltást az anyagárról, miközben mondom, hogy nem biztos hogy kell a szálcsiszolt alu, lehet elég megfújni egy kis metálfestékkel. Amit linkeltem az sem alu valszeg, de bakker naés? Jól néz ki, nem ordít róla, hogy házi és nem volt drága a dobozolás. Még úgy is olcsóbb doboz, ha késztermékként kibelezed, ergó kerülhet a doboza kb. 5k-ba legdurvább esetben műszerestűl.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz contaxg #25033 üzenetére

    A műszer nélküli dobozba épített mégolcsóbb. :DDD Minden rajta, csak a nyákot kell beletenni. LOL

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Ha kell valakinek AD8692 dual opamp nálam van egy, cseréltem és feleslegessé vált. Sértetlen. Óvatos voltam.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák