Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    Üdv.!

    Nemrégiben sikerült itt az aprón beszerezni egy Musliand Monitor 01 DAC -ot. Szerintem ezért az árért nagyon korrekt kis jószág. Még a genius 2000A -n is kihallani a különbséget az alaplapi 889A integrált és a musiland között nem beszélve a Superlux 681F esetében. Végre van rendes középtartomány, tisztább, dinamikusabb, részletezőbb a hangja. Nagyon kellemes hallgatni. Egyetlen egy gondom van vele csupán a linux támogatás. Ubuntu OS alatt is használnám elég gyakran ha működésre lehetne bírni. Láttam itt pár hozzászólással feljebb, hogy valaki ecsetelte, hogy ne mis olyan nehéz beüzemelni linux alatt. Esetleg ha lenne olyan jó és írna ezzel kapcsolatosan instrukciókat azt nagyon megköszönném.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Tomi_Sci #7431 üzenetére

    Köszi! Dobtam is egy privit neki, hátha megoldható linux alatt a beizzítása.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    [Őt] hallotta már valaki szólni? Kimenetéről használható aktív hangfalpár is fejhallgatón kívül? Vajon a Musiland Monitor 01 US -hez képest milyen hangja lehet.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz contaxg #7689 üzenetére

    Igen. Elvileg fejes erősítő is van benne, de mivel nincs drivere nem tudom, hogyan szabályzom, hogy most hangfalat kötök-e rá, vagy fejhallgatót. Vagy ezt az eszköz automatikusan érzékeli? Amúgy a Musiland hangjával nagyon meg vagyok elégedve, paramétereit tekintve még túl is mutat Dr. Nanon. Rendelkezik RCA kimenetekkel is és a fejes jack csatija fém, míg a nanoé műanyag aljzatos bár ez annyira nem szempont. Ami szempont viszont, hogy nekem nagyobb kelletlenséget okoz a linux rendszer támogatottságának hiánya a musi esetén, mint ahogy gondoltam. Az ESI elvileg műxik linux alatt is. Gondolkozom rajta, hogy meghirdetem a musit és átnyergelek erre az ESI -re. Csak jó lenne ha hozná a musi hangját.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz dabadab #7695 üzenetére

    #7692: A halláspróbától most eltekintek hacsak nincs Debrecenben fellelhető ESI.

    Írok nekik egy emailt majd meglátjuk mi lesz a reakció. Ahogy olvastam külföldi fórumokon már mások is írtak a gyártónak de ahogy néztem nem igazán adtak konkrét választ ezzel kapcsolatban. Amúgy nem értem ha már a windowsos driver kész, forráskód nyilván rendelkezésre áll, elvileg nem lenne egy olyan nagy dolog a gyártónak átportolni linuxra.

    Maga a Xilinx FPGA linux alatt is támogatott. Az FPGA gyártói honlapján letölthető a fejlesztőkörnyezet hozzá aztán ki ki arra programozza amire akarja. Szóval ezzel nem lehet gond.

    A cypress féle usb vezérlőt nem tudom, annak nem néztem még utána, még win alatt sem megy a wines vezérlővel hanem saját usb bus drivert pakol fel. Mindenesetre a linux lsusb-vel látja mint cypress semiconductor corp.

    Jelenleg vboxon XP alatt bohóckodom, van amikor ASIO -val a foobar alatt kiválóan működik van mikor meg recseg, pattog a hang. Aztán most döntsem el mi okozza a gondot.

    Maga a hardver amúgy minőséginek hat. Az anyaghasználat, összeszerelés, a csomagolás, doboz. A hangja is valóban nagyon szép! Szóval ilyen téren nincs vele probléma. Csak a gyártói támogatás botrányos! Láttam elérhető win alá egy újabb driver build. Gondoltam letöltöm, de mikor 5k a max letöltési sebesség a gyártói oldalról no mondom majd visszatérek máskor, mikor kevésbé lesz leterhelt.

    Ha nagyon elborul az agyam legfeljebb elpostázom az enyémet, hogy írj hozzá drivert. :D

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz dabadab #7718 üzenetére

    Kenyérpirító kontroller :D Ez jó! Írtam a gyártónak, kíváncsi vagyok mit válaszolnak. Wines drivert viszonylag gyorsan frissítik. Tegnap is tettek fel egyet és ma annak már feltették a hiba javított változatát. Hátha a szorgos kis kínai programozó kezek ellátnak minket linux meghajtóval :D

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #7738 üzenetére

    Ő milyen árban van? Esetleg kipróbálod ubuntu alatt? :B Hangja a musihoz viszonyítva? Nézegettem még az Xfi HD USB -t, elvileg linux alatt üzemel csak nem tudok róla semmit. Hangja? Mérete? Mennyire mobilis? Kicsit nagynak tűnik. Egy háti tatyó egyik zsebében kéne elférjen kényelmesen. Igaz az, hogy már nem gyártják? :F

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Egy kis adalék a Musiland Monitor 01 US -ről. Lassan már 2 hete használom így jobban tudok nyilatkozni róla. Ugye leszámítva a linuxos nyűgömet nagyon kedvelem! Főleg a részletességét és a dinamikáját. Ma szinte egész este munka mellett hajtott egy 681F -et. A hangját nem találom fárasztónak, hosszú távon is hallgatható még ugyan ellenben az integrált megoldásról hajtott 681F -el. Szerencsére a 681F nem mély kiemeléses, az eléggé tudja fárasztani a füleket. Nem tudom megmondani, hogy a musiland mennyire színez vagy, hogy színez-e, mert a hangzása egyáltalán nem unalmas hanem inkább szórakoztató, viszont nem fárasztó.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz dabadab #7818 üzenetére

    Vagy azért vesz, mert ugyan tisztában van a támogatottság hiányával, de pénzmaghiány esetén ár/értékben ez jött ki a legjobban.

    Alternatívám lehetett volna még a Musi helyett a Xonar U3 ill. U1. De az U3 tesztek nem győztek meg, U1 Musi viszonylatban meg Bodz is úgy nyilatkozott, hogy az U1 a Musi mellett nem sok vizet zavar hangzás tekintetében. Vagy az X-Fi HD USB, ami persze már drágább is a Musinál plusz a beszerezhetőségével is vannak gondok, és még hangzás tekintetében sem múlja felül.

    A gyártó valóban tojik az egészre! Pár nappal ezelőtt érdeklődtem náluk linux támogatás után. Még semmi válasz! Van egy olyan érzésem, hogy nem is lesz! :W

    Még majd a 11.10 alatt új Vboxxal megpróbálom mégegyszer virtual WinXP -n beüzemelni. Amúgy most is felment a VXP -re a driver, szólt is, de pattogott a hang random. Ha már VXP alatt tudok zenét hallgatni munka közben már jó! Másra úgyse kell, youtube videókra, filmekre megteszi az integrált megoldás is.

    Ha valahogy rá lehetne erre az eszközre kényszeríteni a Class Audió szabványokat, hogy csak szóljon a cucc, nem kell extra feature már az remek lenne!

    Azért még várom a gyártó válaszát is de szerintem majd május 40-be kapok rá valami reakciót :D :DDD

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz ntomka #7841 üzenetére

    [Ez] az óra nagyon baró! :)

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Dorian #7940 üzenetére

    Ahogy én olvastam, a szinkron esetében a PC órajel generátora végzi az ütemzést, ami különböző okok miatt nem egészen pontos, ami egyébként az audiotechnikában esetleg érződhet. Az aszinkronnál a DAC -nak van saját órajel generátora, ami pontosabb. Ezáltal csökkenthető a jitter. Ha tévednék majd valaki kijavít!

    Egy kérdésem is lenne! Valaki meg tudja mondani, hogy az X-Fi HD USB gyártását mi a fenéért hagyták abba? Azt látom, hogy nyomatják az emberek arcába a "szutyok" X-Fi gamer kártyájukat 20k ért viszont az előbbi termék csak úgy eltűnt a palettáról.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #8326 üzenetére

    Az ESI engem is érdekelne. Szép az asztal összképe! :D

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #8329 üzenetére

    A por nekem fel sem tűnt a két szépség mellett. :D Tudom mindig ezzel a nyavajás linuxxal vagyok megáldva, de esetleg egy próba ha lesz időd rá? :B

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Üdv.! Nemrégiben sikerült szert tenni egy új szerzeményre! ESI Dr. DAC nano. Pár napot eltöltöttem már vele így írok róla pár sort. Mély rendben, viszont egy kicsit mélyre húz, annyira nem feltűnő és nem is vészes, viszont a Musiland Monitor 01 US -hez képet érezni. Ebből kifolyólag tán kicsit kevesebbnek is tűnik a középtartomány. Hangzása szép testes, kiszélesedett tér jellemzi, szerintem nagyon jó tere van bár ezt a hangkeltőim valószínűleg erősen korlátozzák. (1255A, 2000A, főleg a 2000A -nál érezni, hogy beszűkül a tér) Musiland dinamikájánál valamivel kevesebb van ebben a szerkezetben de bőven elég így is! A fejes erősítő részét nem nagyon volt alkalmam tesztelni nagyobb impedenciás fejessel, a Spuerlux HD681F már negyed hangerőnél hangos. Drivert nem igényel, teljesen plug'n'play kivéve ha szükségünk van az ASIO -ra akkor fel kell telepíteni. WASAPI -val is kipróbáltam működött is egy jó ideig gond nélkül de előállt egy mintavételezési probléma foobar alatt. (Zenét lassított felvételként játszotta le) Így marad az ASIO, valószínűleg stabilabb. Az USB része is elég kényes a port "minőségére". Nem aktív USB hub -ról mosott tompa hangot produkált. A notinál sem mindegy neki, hogy melyik portra van csatlakoztatva, a hangminőséget erősen befolyásolja. Itt kezdtem el tapasztalni, hogy többen miért is nem tartják jónak az usb átvitelt. Musilandnál ilyen gondom nem volt, az asyncron usb és a saját drivere teljesen jól lekezelte az usb átvitelt akármelyik usb portról vagy akár hubról is volt szó. Hogy mennyire lehet versenyképes a 20 ezer körüli árkategóriában? Itthon 21-26k között mozog az ára újonnan, ezért az árért ott van a Musiland Monitor 01 US 2012 -es verziója, valamivel még olcsóbb is ebay -ről (18 ezer körül.) Ha nem szempont a plug'n'play és linux, MacOS támogatottság én valószínűleg a musit választanám. X-Fi HD is ebben a szegmensben mocorog, róla nem tudok nyilatkozni de sokat agyaltam rajta, hogy ő legyen-e az utód, viszont ahogy látom ő meg nem valami hordozható barát ha épp arra van szükség. (Nekem ez is szempont volt.) Használtan amennyiért én vettem a nanot megéri. Nekem 13 ezerért sikerült hozzájutnom. Összességében tetszik az eszköz és teljesen ajánlható kategória mindezek figyelembevételével.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #22674 üzenetére

    Engem is eléggé izgat, hogy vajon milyen lett az új musi 01 us, mivel a régi musi 01 us DAC szempontból egy picivel jobban bejött a nanonál. :D És kicsit zavar az usb vacakolás! Egyébként ASIO -val is csinálja a mintavételezési gondot. Egyszer gondol egyet és lassított felvétel lesz a zene, csak a tiltás és újraengedélyezés segít. Valakinek ötlet? Ez a tenor chip nem az igazi, túl hisztis :DDD Hátha lesz valakinél egy új musi a köv. fejes talin!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #22703 üzenetére

    Még nem volt rá alkalmam. Viszonylag ritkán jelentkezik a probléma egyébként. Erős a gyanúm, hogy a gépem USB portja lesz a ludas. Kipróbálom a melóban majd egy MAC minin is, annak csak tán nem vacak a portja azért az árért, amit el mernek érte kérni. :D

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz J97 #22715 üzenetére

    Őrület, hogy mi különbség tud lenni gép, os és usb portok között egy ilyen eszköznél, mint a nano. Gondolom érvényes lehet ez az összes többi tenor chipes eszközre, mint pl. az E10 is. Kipróbáltam MAC minin. Darwin OS X futott rajta. A hibát nem produkálta pár óra hossza alatt. Nekem úgy egy este alatt (4 óra hossza használat) egyszer legalább előjön. Az se semmi, hogy a macnél hova el nem dugják a mintavételezést és a felbontást, mindenhol kerestem kivéve a MIDI -nél nem és ott volt! :D Elvileg MAC -nél van hasonló cucc, mint winnél a WASAPI vagy az ASIO, ott Core Audionak hívják és elvileg alapból aktív. Ennek ellenére a win7+foobar+Wasapi kombó veri hangminőségben a MAC+iTunes -t. Hmm érdekes! Lehet a Core Audióval kellett volna még baszkódnom valamit. Közben a MAC -es kollégával kitaláltuk, hogy a hibát az is okozhatja, hogy bizonyos konzumer gépeknél, mint pl. az enyém az usb port nem tudja stabilan leadni azt a 450 mA -t. A mac elvileg stabil 500 mA hoz. Még majd lesz egy köröm a saját gépemen linuxon is, hogy ott mit fog produkálni.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz bkercso #22721 üzenetére

    Bizony már Bodz is ajánlotta! Még tesztelek egyet ugyanezen a gépen Linux OS -el is, hogy ott jelentkezik-e, ha igen egyértelműen USB gond ha nem, akkor a Win7 körül kell keresgélni.

    schawo: Egyszer lehet kipróbálom összevetésképp, hogy mit produkál hangminőségben. Az iTunes támogatja a CoreAudio -t egyébként?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz baluka26 #22726 üzenetére

    Te is frissítetted az iTunest? :DDD

    contaxg: Egy macmini. Van belőle itt egy a munkahelyemen de csak próbaképp dugtam rá a nanot. Win alatt Foobar+WASAPI helyett mit javasolnál, javasolnátok?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz PuMbA #22746 üzenetére

    Nem is tudom, hogy hol láttam azt az egérpad usb hubot :DDD

    Bodz: J. River, Musicbee, AIMP3, PlayPcmWin És ezek közül inkább melyiket? A Musicbee már fent van. Első reakcióm az volt, hogy óó nincs semmi különbség e között és a foobar között. Majd vissza a foobarra a következő reakcióm óó dehogynem! :D

    Ezt a deadbeaf + alsa dolgot én is kipróbázom, van fent ubuntu a gépen, eddig rythomboxxal játszottam le de azt annyira nem komázom.

    Pl a HP viszonylag márkának számít a notik között és a Pavilion még csak nem is a legalja bár mondjuk arra fele tendál, de ez az usb vacakolás? :F 3 USB portból 1 -nek vége! Azon akár mit csinálok állandó lassított felvétel a zene, teljesen mindegy, hogy tiltom engedélyezem, kihúzom, újrarakom. Majd kipróbázom azt a portot linux alatt is. Emlékszem még a debreceni fejes talira ntomkáék. Akkor schawonak is akadt gondja egy szintén hp gép usb portjával, ezért került át az audigy usb az enyémre. Az egy ócska BenQ gép volt 4 usb -vel, viszont azzal semmi gondom nem volt. Schawo cucca a HRT -k, Audinst minden elment róla!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz PuMbA #22755 üzenetére

    Tán nekem AIMP3 lesz a befutó! Jobban tetszik a lejátszási lista kezelése de majd még próbálgatom mindkettőt és elválik.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz PuMbA #22762 üzenetére

    Az már nekem sem volt szembetűnő viszont a kezelőfelülete jobban bejön.

    vodkaboy22: Ha tudom, hogy ilyen a HP USB portja :F BenQ -val sosem volt ilyen gond. Ha aktív hub -ot kötök mögé ugye annak saját tápja van, a notinak úgy is beleszól a tápzavara a kommunikációba vagy ezzel kikerülhető?

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    AIMP3 használata óta úgy tűnik, hogy nem produkálja a hibát! Foobarral lett volna valami nyűg? Persze ettől még az usb portok minősége még mindig befolyásoló tényező a hangminőségre nézve. Most megkerestem a 3 portból azt amelyikben a legjobban szól és az van üzemben. :D

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    DAC és USB port közzé számít az USB kábel milyensége? Az eredeti gyári kábel csatija kissé kikopott már. Az 2 ferrit gyűrűs árnyékolt kábel. Most helyettesítettem egy 1,5 -m -es ferrit nélküli USB adatkábellel. Tesztelgettem de nem igazán véltem felfedezni hangzásbeli különbséget, amit meg igen az szerintem placebo volt a részemről. Mást is ide ültettem, nem tudta mikor melyik kábellel szólt a DAC, nem hallott különbséget. Valószínűleg ez a rendszer még nem az a rendszer, aminél számít az ilyesmi. Egyébként a 1,5 m -es pótolt ferrit nélküli USB kábel is elég jó minőségű nem a cérnavékony kategória. DAC egy belépőszintet képviselő ESI Dr. DAC nano.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Üdv.!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek DAC ügyben. A lényeg, hogy két drága hobbit nem igazán engedhetek meg magamnak sőt egyet se nagyon, szóval ebből kifolyólag a hangtechnikai eszközeimet minimum szintre szeretném csökkenteni, ami még nem megy teljesen a zenehallgatás rovására, mivel a zenehallgatás a mindennapjaim részét képzik és az esetek 80% -ban szól otthon. Első körben meg akartam válni mind a DAC nanotól mind a BX5 hangfalaktól és Genius 2000A + integrált párost vetni be helyettük, viszont úgy döntöttem, hogy a BX5 párost megtartom. Ugye ő is egyfajta minimum szint már. Igaz amit kapok majd a dac nanoért nem tűnik nagy összegnek és mondhatnánk, hogy nem teljesen indokolt az eladása de nagyon jó helye lesz annak az összegnek ugyanis a másik számomra legfontosabb hobbimban küzdök a fennmaradásért, szó szerint! :)

    Ha elmegy a DAC nano akkor marad a noti integrált IDT megoldása. Itt most megkövetem magam! Korábban többen említették a fórumon, hogy egy jobb hangfalpár esetében nem jön ki annyira egy jobbféle integrált és egy DAC közötti különbség, mint egy gyengébb megoldás esetében, pl. Genius 2000A Tehát nem feltétlen az a jó megoldás, hogy egy geniust egy jobb dac -al párosítunk habár számomra ebben az esetben is jelentős különbség volt. Úgy vettem észre, hogy a BX5 nem sokkal szól rosszabbul integrált IDT -ről, mint a nanoról. A tér ugyanúgy megvan, gondolom a BX5 -nek köszönhetően. Ami kicsit fájó pont lehet, hogy az IDT alul, felül vág egy kicsit. Alapzaj nincs, dinamika valamivel kisebb de nem jelentős. Fejhallgatóval már más a helyzet de az ritkán van a fejemen, inkább hangfalazom.

    Egy olcsó használt Asus Xonar U1, Sound Blaster Play! vagy egy olcsó [PCM2704 USB DAC] hozna előrelépést a BX5 esetében az integrálthoz képest? Vagyis inkább úgy kérdezem, hogy nem jelentene visszalépést alapzaj, dinamika, hangtisztaság tekintetében amellett, hogy a vágás jelensége megszűnik, ami most az IDT -vel van? Ha igen azt a 3 ezret még rászánom arra a PCM2704 DAC -ra vagy SB Play! -re.

    Bocs a hossz miatt!

    Valószínűleg pár évig utána, így hagyom a rendszert, majd ha egyszer nagyon el leszek engedve anyagilag, visszatérek az audio eszközök világába! :D

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz krichd1 #41301 üzenetére

    Pontosítok. :B A lényege az volt, hogy ne DAC -ra fektessek nagyobb hangsúlyt hanem hangszórókra. Egy akár jobb minőségű integrált hangkártya és jobb hangfal párossal jobb végeredmény érhető el. Ezt akkor kétkedve fogadtam. Most tapasztalom BX5 -el, integrált vs. nano. Hosszú ideig ki sem próbáltam a BX5 párost integrálttal. Azt vártam tőle, hogy összeesik a tér, elveszik a részletesség, dinamikátlan lesz. Nem így lett! Van különbség a nano és IDT között de koránt sem akkora amekkorát én vártam volna. Genius esetében ez nem így volt és a HD681F fejhallgatóm esetében sem így van. Ott azért érződik jobban. Fejhallgatóval jóval kisebb a tér, mosottabbak a mélyek. Egyébként írták ezt anno a Musical Fidelity V-DAC + 1255B kapcsán amikor nálam volt pár hétre a fidelty. Hozzátenném nanohoz képest is jelentőset javított térben, részletességben és kiegyensúlyozottságban a fidelity az 1255B -n. Elkértem a BX5 höz is tesztre. Vele nem illettek valamiért. Száraz volt vele a hangja és a magas hangokat nagyon harsogónak, élesnek hallottam bár tény, hogy részletesebbek is voltak. Másnap vissza is vittem a gazdájának a V-DAC -ot.

    Alapzaj gondom nincs, az nem hallható. Két dolog miatt gondolkodtam egy olcsóbb külső megoldásban. Első, hogy az IDT levágja az alsó és felső frekvenciatartomány tetejét és alját. Ez időnként zavaró lehet. Másik ha kezeim közé kerül a HD681F fejhallgatóm akkor produkáljon vele némileg jobb hangzást. Xonar U1 -et elvétve látni 5k ért használtan. Több helyen felemás véleményekkel. Kinek tetszik ki csalódott benne és nem véli jobbnak az integráltjánál. Én sose hallottam nem tudom, mellényúlni nem szeretnék. 3-4k kategóriában van még a play meg a PCM2704 -es megoldások. Igazából egyik adatlapja sem jobb az integrált IDT megoldásnál de nem biztos, hogy ez a mérvadó.

    bkercso:

    Integráltamról egy [adatlap]. A noti egyébként amiben van egy igazi fröccsöntött műanyag consumer HP gép. Pavilion g6 széria. Egyébként nincs vele gondom!

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Jelenleg 2 db PCM2704 alapú DAC -ot használok. Egyet a BX5 monitorokhoz, neki gyengébb a jelkimenete, egyet pedig a fejhallgatókhoz, HD681F és Sennheiser HD451, neki erőteljesebb a kimenete. Feltételezem itt van fejhallgatóhoz erősített kimenet. Pontosabb adatom nincs róla. Természetesen érződnek a hibái de ennek ellenére megelégedéssel használom őket. Most viszont tervezek kicsit komolyabbra váltani ami megfelelő lenne az igényeimnek.

    - Természetesen a hangja illik mind a monitorokhoz és a két fejhallgatóhoz. HD451 van többet használva a
    kényelem miatt.
    - Lehetőség szerint könnyen lehessen váltani a fejhallgató és monitor kimenetek között.
    - Nem kell driverekkel vacakolni (pattogás, recsegés, inkompatibilitás stb.), linux alatt működjön tökéletesen.
    Windows 8.1 -et csak játékra használok, természetesen azon is működjön rendesen.
    - Ne legyen érzékeny az USB portra ahogy anno ezt a Dr. DAC nano tette, néha az őrületbe kergetett, erre a
    PCM2704 nem háklis.

    Amit elsőre kinéztem az X-Fi HD. Régen is szemeztem már vele de végül nem lett. Viszonylag könnyen beszerezhető itthon is, elvileg mind windows mind linux alatt jól működik külön driver nélkül. Hogy a kimenetei között miképp lehet váltani azt nem tudom. Vagy egyszerre kitolja a jelet a line out kimeneten is és a fejhallgató kimeneten is vagy ha csatlakoztatva van a fejhallgató akkor csak arra tol jelet és ha kihúzom akkor megy a vonali kimenetére. Hátrányként ott van a 44.1, linuxon kell valami resampler. Sokat hallgatok zenét spotifyn is, ott vajon, hogy lehet megoldani a 44.1 -re való resamplerelést?

    A másik szimpi amit itt láttam ebben a topikban az új favorit a logilink UA0211. Kimenetek között kapcsolgatni lehet, hangerő szabályzás, 44.1, felhasz vélemények alapján hangja még kellemesebb is a xfi hd nál. Viszont macera az amazonról rendelés bár nem zárkózom el előle teljesen. Viszont a driver vacakolások windows alatt aggasztanak. Nem szeretnék ezzel pöcsölni. Linux alatt egyáltalán működik? Erről sincs infó.

    Vélemény? Melyikkel járnék jobban?

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz bkercso #58412 üzenetére

    Lehet rossz [helyen] nézem de nekem azt írja MO -ra nem szállít.

    A Logilink potija rendes poti amúgy vagy mint az X-Fi HD nál a rendszer hangerőt szabályozza?

    (#58413) Tim82: Akkor csak kihúzom a fejhallgatót és máris átáll a hangszórókra. Ez sem rossz megoldás bár a kapcsoló tényleg kényelmesebb lenne a login.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #58415 üzenetére

    Megnéztem köszi! Az amazontól is lehet rendelni, ami jobb mintha számomra ismeretlen eladótól tenném de ott épp out of stock. Igaz oda van írva, hogy hamarosan újra érkezik és akkor jelzik, hogy újra van raktáron illetve küldik. Gondoltam berendelem miért is ne, majd szólnak amikor elérhető. Viszont ahogy nézem annak ellenére, hogy out of stock már kérné a bankkártya adatokat és vonná is le az összeget. Egyelőre nem adtam meg hiszen még arról sincs infóm mikor érkezik és mikor kezdik a kiszállítást, tehát mikorra kapom meg az árut. Érdekes, hogy nem tudom lerendelni így és majd a rendelésem fizetéssel véglegesíteni amikor már konkrét infó van az elérhetőségéről. Az se tetszik, hogy se paypal se utalásra nincs lehetőség. Szívem szerint virtuális kártyával fizetnék de az megint egy plusz út a bankba, plusz ügyintézés. Aztán ott a szállítás. Én de. 10 kor kezdem este 19-20 -ig meló. Párom szintén ugyanez, így a lakcímemre nem kérhetem legfeljebb a melóba ami szintén plusz macera ha jön a futár mire engem a portán előcsörtetnek, hogy menjek átvenni plusz nem is szeretik ha oda rendelek. Általában online rendeléseim úgy bonyolítom, hogy közeli foxpostra vagy postapontra kérem és érte megyek de itt ilyenre sincs lehetőség. (Vagy van? Én nem láttam.) Bocsi, hogy hosszúra sikeredett ha már kérdezték leírtam, hogy miért is macerás nekem az amazon.

    Tudom problémás vagyok! :D X-Fi HD van a melóhellyel azonos utcában levő sztech boltban is. Lerendelem személyes átvétellel, 2-3 nap mire beérkezik, ebédszünetben kiugrok érte 10 perc, kifizetem elhozom, este haza viszem és ott van. Garanciális problémám akadna vele az szintén viszonylag hamar megy, ellenben az amazonon a gari ügyintézés feltételének még utána se néztem. Ez is idő. Most akkor jön a futár érte ott kell lenni át kell adni, pk. -t ki fizeti, mennyi idő a csere/javítás, stb. A hazai M-Audio Super DAC meg már jócskán túl van a keretemen max 25-26k -t szánok az egészre.

    Kérdés tényleg annyival jobb a Logilink az X-Fi HD -tól, hogy a fentiek függvényében érdemesebb inkább azt venni, mint a HD -t? Ha ennyire egyértelműen igen a válasz akkor átgondolom a fenti macerát. Esetleg más itthon elérhető alternatíva?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #58419 üzenetére

    Focusrite még szimpi, már nézegettem korábban is. Van esély rá, hogy a közeljövőben meg tudod hallgatni, esetleg valaki más itt a fórumról?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #58425 üzenetére

    Végül csak rászántam magam az amazonos rendelésre. Értesítenek ha beérkezik és megkezdik a kézbesítést. Nagyon kíváncsi vagyok a cuccra! :D

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #58441 üzenetére

    Az normális, hogy az amazonról megrendelt DAC -ról még mindig nincs infó? Kb. egy hete adtam le a rendelést. Akkor hamarosan beérkezik státuszon állt a termék. Rendelést követően egy visszaigazoló email érkezett a rendelésről, amiben annyi szerepelt, hogy a beérkezésről illetve a kézbesítésről küldenek további infót. Eddig még semmi, a termék státusza sem változott a honlapjukon. Amazon profilomba belépve annyi változás van, hogy ott a rendelésem mellett most az áll, hogy még egy kis időre van szükségük, hogy tudjanak bármit is becsülni.

    Nekem erről az Airplane c. film jut eszembe. :D Két óra múlva tud saccolni? :D

    Valakinek van esetleg infója a termék elérhetőségéről? Gyártják még, esetleg készlet hiány van stb.? Az amazon.com -on pl nem is kapható ez a termék.

    We found 0 results for "Logilink UA0211"

    Érdemes várni még?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    LogiLink UA0210 Hi-Fi USB Audio Amplifier róla mit tudni? Belőle még van 1 db az amazonnak.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #58472 üzenetére

    Náluk is már csak a kis tesó van Syba néven kint. (Itteni UA0210 -es megfelelője). Várok még egy kicsit de sokáig elhúzni sem szeretném a beszerzést. Azon gondolkoztam, hogy a héten vagy jövő héten elzarándokolok a hitspacebe és kipróbálom az új solo -t. Kollégámmal beszélgettünk és ő is élből a focusrite -ot ajánlotta, igaz neki csak a hangfal kimenetével volt dolga, fejest nem próbált róla.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Dorien #58475 üzenetére

    Volt Musilandom 01 US -em, igaz nem a Mark2. Szerettem, egész kellemes volt a hangja, nagyon kényelmesen lehetett váltani vele fejhallgató és hangfal kimenetei között. Sajnos linux alatt nem működik, ezért is váltam meg tőle.

    Találtam ilyet a focusrite oldalán:

    This applies to All Focusrite Products

    None of our products are supported for use on Linux.

    The Scarlett range and iTrack Solo are Class Compliant USB Devices, and may work in a Linux-based setup that support this class of device, but we do not offer support for doing this and cannot verify the performance you may experience.

    Illetve több fórumon is olvastam postokat ahol adódtak problémák linuxxal való használat során. Valakinek tapasztalat?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Dorien #58478 üzenetére

    :) Óóóó :) Most olvasom a linkelt írást róla! No meg jó érzéssel nosztalgikus hangulattal is gondolok vissza a 01 US -emre. Jókat írtak róla és a kinézett X-fi HD -től szintén azt írták, hogy jobb tulajdonságokkal bír hangban. A kérdés ha rádugom a gépre linux alatt simán felismeri mint class audio eszközt, kiválasztható a mixerben és tudom teljes értékű DAC ként használni?

    #58480: Aham. Gondolkoztam rajta de sokan írták, hogy eléggé magasba húz és sziszeg. Igaz szimpi, hogy az opamp cserélhető és el lehet vele szórakozni de ott van még a TENOR chip, ami a Dr. DAC nanoban is volt. Na az elég háklis volt az USB portokra, engem nagyon bosszantott. Mondjuk jó pont még a külön táp is. Ettől függetlenül jó választás lehet mondjuk a linkelt musi 01 US remark2 függvényében is feltételezve, hogy az linux alatt is gond nélkül üzemel?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #58496 üzenetére

    Kolléga jegelte nekem a musit. Elhozom tőle ma holnap és kipróbálom. A potiról és kimenet váltásról le tudok mondani. Inkább kényelmi szolgáltatás de nem létszükséglet. Hangerőt eddig is OS alól szabályoztam. Ha jól értettem a musinál mindkét kimenet egyszerre működik. Ha lekapcsolom a hangfalakat végül is mehet rá a jel, a fejest meg be tudom dugni mikor kell és ki is tudom húzni ha nem. Inkább a linux alatti működése a kérdés. Azt írták elvileg működik.

    BX5 -höz tudsz ajánlani RCA - TRS vagy RCA - XLR kábelt ami jó ár/érték aránnyal bír? Jelenleg egy 3,5" jack TRS van, házilag készített, még a hangfalakkal együtt vettem.

    Loginál van egy olyan előérzetem, hogy vagy erősen készlethiányos vagy ki is futott. Sehol se látom, ebayen is sold out státuszban van, amerikai amazonon is csak a kistesó elérhető más néven, angol amazonon német eladó hirdeti, illetve van az a pár német amazonos magán eladó aki még árul. Itthon azon a pár helyen mindenütt szintén kifogyott/érdeklődjön állapot van. Egy helyen találtam raktáron MO -n ahol elvileg van is de ott fel is verték az árát 40k -ra. Ettől persze még nem kizárt, hogy hamarosan elérhetővé válik újra a termék.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #58498 üzenetére

    Cordial ismerős volt. Megnéztem nekem is ilyen kábelem van.

    [Ilyen] mint ez csak az XLR csatik helyén Neutrik TRS van. Érdemes őt lecserélni vagy elég lehet egy jobbféle RCA jack átalakító. Vagy nem érdemes ezzel szórakozni és rendeljem be valamelyiket az általad írtak közül?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Bevált a Musiland 01 US mark2. :) Linux alatt azonnal üzemben, win alatt egy régebbi driverrel (4.0.0) akadt gondom (hangerővel változott a balansz is) de az újabb 4.3.0 megoldotta. Hangja is bejövős! Poti hiány nem gond. Marad az OS hangerőállítás, cserébe viszont kompaktabb és jobban is tetszik a fém ház, mint a műa.
    A musi úgy maradt meg az emlékeimben, hogy csak win vonalon mozog. Köszi az infót az új verzióról és az ajánlást!

    A musit egy aktív usb hub -ról hajtom, így is lehet értelme beszerezni egy USB isolatort? Javítana még a hangminőségen?

    Kíváncsiságól ránéztem most az amazonra is. Ahogy látom közben elérhetővé vált a Logilink UA0211 is ha esetleg valaki tervez beszerezni!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák