Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    Üdv.! Nemrégiben sikerült szert tenni egy új szerzeményre! ESI Dr. DAC nano. Pár napot eltöltöttem már vele így írok róla pár sort. Mély rendben, viszont egy kicsit mélyre húz, annyira nem feltűnő és nem is vészes, viszont a Musiland Monitor 01 US -hez képet érezni. Ebből kifolyólag tán kicsit kevesebbnek is tűnik a középtartomány. Hangzása szép testes, kiszélesedett tér jellemzi, szerintem nagyon jó tere van bár ezt a hangkeltőim valószínűleg erősen korlátozzák. (1255A, 2000A, főleg a 2000A -nál érezni, hogy beszűkül a tér) Musiland dinamikájánál valamivel kevesebb van ebben a szerkezetben de bőven elég így is! A fejes erősítő részét nem nagyon volt alkalmam tesztelni nagyobb impedenciás fejessel, a Spuerlux HD681F már negyed hangerőnél hangos. Drivert nem igényel, teljesen plug'n'play kivéve ha szükségünk van az ASIO -ra akkor fel kell telepíteni. WASAPI -val is kipróbáltam működött is egy jó ideig gond nélkül de előállt egy mintavételezési probléma foobar alatt. (Zenét lassított felvételként játszotta le) Így marad az ASIO, valószínűleg stabilabb. Az USB része is elég kényes a port "minőségére". Nem aktív USB hub -ról mosott tompa hangot produkált. A notinál sem mindegy neki, hogy melyik portra van csatlakoztatva, a hangminőséget erősen befolyásolja. Itt kezdtem el tapasztalni, hogy többen miért is nem tartják jónak az usb átvitelt. Musilandnál ilyen gondom nem volt, az asyncron usb és a saját drivere teljesen jól lekezelte az usb átvitelt akármelyik usb portról vagy akár hubról is volt szó. Hogy mennyire lehet versenyképes a 20 ezer körüli árkategóriában? Itthon 21-26k között mozog az ára újonnan, ezért az árért ott van a Musiland Monitor 01 US 2012 -es verziója, valamivel még olcsóbb is ebay -ről (18 ezer körül.) Ha nem szempont a plug'n'play és linux, MacOS támogatottság én valószínűleg a musit választanám. X-Fi HD is ebben a szegmensben mocorog, róla nem tudok nyilatkozni de sokat agyaltam rajta, hogy ő legyen-e az utód, viszont ahogy látom ő meg nem valami hordozható barát ha épp arra van szükség. (Nekem ez is szempont volt.) Használtan amennyiért én vettem a nanot megéri. Nekem 13 ezerért sikerült hozzájutnom. Összességében tetszik az eszköz és teljesen ajánlható kategória mindezek figyelembevételével.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák