Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz -Skylake- #83924 üzenetére

    Esetleg mondjuk azèrt, mert a porszìvònak kislámpának, turmixgèpnek tök mindegy.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz -Skylake- #83924 üzenetére

    Picit tovább gondolom a dolgot, ha nem haragszol. Vannak olyan elektronikák, aminek tényleg mindegy, hogy dugod be a, konnektorba...fázishelyesen avagy sem, de nem csak a kenyérpirítónak nem számít ez, hanem olyan elektronikának sem, ahol a tápvezeték bele van építve a házba, tehát nem cserélhető. Például ennek is kb. tökmindegy, hogy áll a dugója:

    Miért? Mert bizonyos hangminőségi "szint alatt", az égvilágon semmit nem hallasz meg a dugóforgatás lényegéből. Voltak rendszereim, (nem egy, inkább sok) ahol én is próbálkoztam vele, de semmi hallható eredménnyel nem járt az ide oda forgatás. Aztán egyszer csak eljutottam oda, hogy már nem volt mindegy, hogy áll a dugó. Magát a "dugóforgatást" kb. 30-40 évvel ezelőtt már olvastam (talán Darvas Lászlótól ) és azóta próbálgattam az össze rendszeremen, hogy vajon mi értelme lehet. Nos, ma már tudom, hogy van értelme.. "jobb" rendszeren. A kipróbálása szerencsére ingyenes, tehát, ha valaki esetleg semmi különbséget nem hall a fázishelyes és fordított bekötés után/közben, ott gyaníthatóan maga a rendszer képességei lehetnek igen szolidak, hogy így mondjam. Ettől függetlenül lehet olyan, hogy "csiliárdos" rendszeren sem lesz hallható változás, de erre, az én ismeretségi körömben még nem volt példa.

    Nálam a rossz bekötés eredményeképpen összeesik a tér, unott/fásult lesz az előadás és rosszabb kedvvel (fáradtabban) énekelnek az előadók. Inkább hangulati változásokat okoz a rossz dugóállás, semmint komoly hangminőségbéli visszaesést, bár, azt gondolom, ha a zene hangulata/aurája elvész, az azért eléggé komoly változás, de ugye ki, hogyan éli ezt meg, milyen rendszeren. Ez sem volt tudományos magyarázat, de egyfajta magyarázatnak talán elfogadod. :)

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák