Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz letoltobeze #82899 üzenetére

    A CTH-t én dobtam be és csak annak apropóján tettem, mert engem lenyűgözött azzal a két fejhallgatóval, amivel próbáltam. Mivel MSR7-esed van neked is, ezért azon tudom szemléltetni a dolgot: ha valami semleges hangú, vagy világosabb forrásra dugod, akkor vékonyabb, világosabb lesz a hangja, tehát pont az alap karakterét erősíted tovább, ami pont nem a jó irány a többség számára. A CTH melegebb, simább hangú erősítő, ezért hangsúlyosabb lesz vele a mélytartomány, és simább a magas, ami az MSR7 esetén pont a "hibákat" kompenzálja, tehát visszabillenti a megfelelő irányba (ez a legtöbb csöves erősítőre igaz egyébként elvileg, csak az arányok változóak, a CTH a szolidabb táborba tartozik a hibrid kialakítás miatt). A K612-re is kb. igaz ez. Ha egy R70X-et kötnél rá, ami alapból is elég vastag és sötétebb hangú, az túl sok lenne a fentiek okán. Ezért kell rendszerben gondolkodni, először is ismerd az ízlésed (tudd hova szeretnél eljutni), utána pedig vagy a fejeshez nézz erősítőt/DAC-ot, vagy fordítva, de párban (hármasban) gondolkodj. Olyan ez mint egy egyenlet.

Új hozzászólás Aktív témák