Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Ribi #27365 üzenetére

    Nem kell ezotériáig elmenni pont én aki nem hiszek ebbe és amit tudok meg akarok magyarázni, mondom azt hogy poti és poti között rengeteg különbség van!
    Vegyél egy vackot 300ft-ért meg vegyél egy Alps-ot 5000ft-ért és kezd el összehasonlítani őket. Én ezzel napokat basztam el... És tudod csak annyi lett volna a dolgom hogy egy nagytiszteletbeli kollegámat az egyetemen megkérdem. Reflexből mondta nekem, hogy a legjelentősebb termikus zaj forrás a pótméter és ez sokszor mV nagyságrendű! Na most egy erősítőnél van amikor a bemeneti jel 150-250mVrms mert halkabban hallgatod, na most ilyenkor erre rászuperponálódott 3-5mVrms termikus zajt ha nem veszel észre tényleg süket vagy... :DD

    De egyes potiknál ezután meg már én olvastam, megjelenik az átmeneti ellenállászaj is és a diódazaj is... Ezeket összeadva jó széles spektrumon kaphatsz egy rossz potival stabil 3-10mVrms zajt ha kicsit még fel is melegszik...

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák