Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jmakk

    őstag

    válasz FEDman #7430 üzenetére

    Többször emlegettétek már ezt a "jobban/hamarabb lecsapja a feketéket" dolgot. Rákérdezhetek, hogy pontosan mit is értetek ez alatt? Van valami válasz erre a fejemben, de nem biztos hogy ugyanazt gondolom, mint ti. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz FEDman #7430 üzenetére

    Persze, főként igaz ez a vaku mentes képekre is, ugye? Látom nem tudsz/akarsz elvonatkoztatni ettől; illetve máskor délután 4 után nem kapcsolom be a gépeket, mert 'nincs értelme a kicsiknél' és vakuzni buziság meg nem is tudok, sőt, nejem se fog sose. A két manuálvakumat meg eladom, kidobom, hiszem nem tudom hogy kell őket használni, a távkioldókkal együtt vihetitek ingyé' címet írok. Bocs, így ...elég érdekes ez az eszmefuttatás.
    Ignoráld kérlek ha zavar hogy P-ben készült, főként hogy engem most ez érdekelt (elsősorban nejem használja a kicsit). Amúgy is sok értelme lenne M-ben, mivel akkorát villant amekkorát akar mellé :U .

    Amúgy a legelső reviewban amit olvastam már szerepelt: "Luckily, Fuji listened and the JPEG engine of the X30 is a vast improvement. " (zajszűrés, tömörítés, tónusok, de nyilván rosszul látták ők is, én is).

    Ha kép mellé azt írom hogy tessék, nézzétek meg ebben és ebben mi a különbség és erre csinálok képet, azt van értelme eszerint vizsgálni.
    Ha csak egy képet berakok, és azt írom piszok jó lett a WB, akkor az ennyi.
    Photographyblog (tudom, most is szarok a képek, rengeteg alexpós pl) vagy ephotozine X20 és X30 tesztjei alapján is úgy tűnt hogy kevésbé agresszív a 30as, és E2-höz képest (már evf-ben is)még inkább úgy tűnik (vaku nélkül is) hogy így van.

    Szerintem dobj be snikerst :R

    Pontosítás: Elvileg 800as iso maximumnál enged shadowt mínuszba is állítani.

    jmakk: Hasonló, mintha +2 shadowst tolnál. Eyecandybb elsőre, de időnként zavaró. Szerk: Itt első provia ami lecsapósabb, köv naturálisabb PNS, a hajnál látszik leginkább.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák