Új hozzászólás Aktív témák

  • Marci112233

    őstag

    Üdvözletem!

    Vettem egy Samsung 970EVO Plus 500GB-os NVME SSD-t.
    Berakás után szívatott a gépem, mert nem akart elindulni még úgy se ha az addigi Samsung 840EVO 120GB-os SSD volt bekötve amin a rendszer volt. Kikaptam a 970-net, de úgy sem. Átnéztem mindent, de semmit sem találtam mint hiba ezért mindent megmozgatva nagy nehezen elindult a rendszer. Gépet kikapcsoltam majd beraktam a 970-ent. Indítás előtt rögtön be BUOS-ba, és ott volt a 970 a megfelelő helyen. Ezután indítottam a gépet, és lemezkezelőben adtam neki meghajtó betűjelet, és formáztam GPT partíciós táblára. Ezután megjelent az új SSD a meghajtóknál is. Rögtön ezután irány a Samsung Migration és klónoztam a rendszert az új SSD-re. Kevesebb mint 10 perc elteltével már a boot sorrend is át volt állatva, és az új 970-ről indult, és most is megy a rendszer. Egyenlőre a 840-ről nem törlöm a tartalmat, mert várok hogy teljesít az új SSD. Eddigi észrevétel, hogy indulás nem lett gyorsabb, bár ezt tudtam is, és nem is ez volt a célom, hanem az hogy a 120GB kezdett szűkös lenni, és ha már új SSD-t vettem akkor haladtam a korral ha már a lapomon van hozzá csatlakozó. Eddig a tesztekkel izzasztva 55 fok volt a plafon igaz került rá egy ilyen hűtő, de csak egy fehér színű thermal pad van az is alul rajta, mert ha mindkét oldaltóra felraktam, nem fért bele az SSD. De azt hiszem így is jó lesz tekintve hogy 55 fok fölé nem ment.
    Egy kép amin van egy CristalDiskMark teszt, és a Samsung Magician-ban a régi és az új SSD méréskülönbségei.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Új hozzászólás Aktív témák