Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz zetor2000 #4140 üzenetére

    Igen, az NTP figyelembe veszi az oda-vissza kommunikáció latencyjét. Az órát még úgy mérem hozzá, hogy nézem mikor váltanak percet, az NTP-s (uk.pool.ntp.org elosztószerverről, PC, okostelefon) kicsit „hamarabb” fordul át új percre (valójában pont idejében), de a Casio is olyan gyorsan vált vele, hogy az is biztos, hogy fél másodpercen belül van (de azért késik). A 300 ms a saját becslésem. A DCF-nek (rosszul írtam múltkor, nem DCF60, hanem MSF60) még kisebb a latencyje, ráadásul a jel közelebb is van hozzám, 60km-re, csak egyirányú a kommunikáció, rádióhullám fénysebességgel terjed (a netes csomag is ennyivel mennének, de ott a hálózati eszközök hozzáadnak a latencyhez). Ez olyan kicsi latency, hogy konzumer termékeknél ms-ban mérhetetlen, de még µs-ban is elég nehéz kimutatni professzionális felszerelésen. Nekem elég lenne a ~999 ms pontosság is, de azon jóval belül van.

    De csak most látom az aláírásodban, hogy angol órákban utazol. Szerintem ez a Casio WV-59U nem rossz óra, de nem ért meg 39 fontot, én 9-10 fontra saccolnám a reális értékét, annyiért lenne jó vétel. Esetleg 18-20 font értékhatárig, ha napelemes lenne, de többet akkor sem nagyon érne. Ezek azért olcsó műanyagok, óriási tételben legyárthatók fillérekért, egy nyomtatott nyák, egy chip, egy rádióvevő, egy olcsó LCDkristály és kijelző, machanikus altaktrész nincs benne, így a tűréshatárok sem fontosak, tömeges szállítás Kínából, ahhoz képest szerintem adják vagy 300-400%-os profitréssel.

Új hozzászólás Aktív témák