Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    Ma "főztem". Sikerült venni oldalast a LIDL-ben, meg valami disznó hasát talán (?) előre fűszerezve.

    Az oldalast megfűszereztem én, a másikat már nem kellett. Az valami csilis-akármilyen elvileg.

    Ment a sok oldalas méretre vágva egy nagy tepsibe, rá egy kis olaj, alá egy adag víz, aztán alufólia az egészre. A "disznóhas" kapott olajat, egy kis vegyes fűszerkeveréket (nem sós), majd víz az alá is. Az egészet beraktam kábé 2,5 órára 110-fokra a sütőbe. Utána el kellett menni asszonyt látogatni, így csak lekapcsoltam a sütőt, de nem nyitottam ki az ajtaját. Hadd gőzölődjön a cucc benne még a maradék hőben.

    Miután hazaértünk a kórházból bekapcsoltam 150-fokra még egy órát, aztán levettem a fóliát és rápirítottam 180-fokon.

    Az oldalas nem lett rossz, a csimóták nyomták befelé elég jól. A malac hasa (?) olyan puha lett, hogy úgy kellett kimanőverezni a tepsiből, hogy ne essen szét. Szerintem abból most el fogok reggelizgetni pár napig. Nem tudom mennyire csípős, vélhetően csak picit.

Új hozzászólás Aktív témák