Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsesz

    őstag

    Sziasztok!

    Epson SX218 használt festékgyűjtő párna resethez van valakinek valami megoldása? Az összes létező Epson nyomtatómhoz megvan, ehhez az egyhez szenvedek (se az SX200, SX205-ével nem jó, illetve van egy TXzzz is, de azzal se).

    Üdv: Bazsesz

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz jozsi252 #7029 üzenetére

    Ha az RA Tradet hívtad, ők gyorsak. 1, max 2 hét, és visszakapod. De valszeg az lesz, hogy ők is csinálnak pár fejtisztítást, hátha helyrehozza, de általában nem jellemző. Hirtelen még arra gondoltam volna, hogy a tartály peremével "odaszorítottad" a csöveket a nyomtató oldalához, de az L365-ben ezt már javították (L355-ben előfordulhat).

    (#7040) Sakab: L310-re 30k oldal garancia van, L130-ra 15k, az L310-hez összesen 6, az L130-hoz 4 tintapalackot adnak. A nyomtató szerkezete ugyan az, nem lesz se gyorsabb, se lassabb.

    (#6975) AngerFîsT: a nyomtató szerkezete kb. ugyan az, mint az úőj ITS vonalé, viszont a patron horror bele, és még utángyártottat egyik nagykerem se forgalmaz.

    (#7025) maszekember: Drivereket uninstallláld, Epson M200 oldaláról tölts le a Product Setupot (Támogatás -> Illesztőprogramok), és telepítsd fel. Esetleg ha nem tenné, akkor az Epson Scan-t is telepítsd mellé. Meg kell oldja a problémát.

    (#7033) Cha-b: Epson SX235W oldaláról letöltöd a product setupot. Ha nincs csatlakozva van a WiFi-re (wifi led nem világít), a nyomtatót bekapcsolod, 2 másodpercig nyomva tartod rajta a Wifi gombot, majd a routeren megnyomod a QSS/WPS gombot. Ha csatlakozott a hálózatra, akkor a zöld led égve marad, a narancs villog (azt hiszem így van, de rég csatlakoztattam már rá). Ekkor elindítod a Product Setupot, és követed az utasításokat.

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz gatesz #7045 üzenetére

    Szia!

    A boltban L355-tel, illetve L310-zel nyomtatok fotókat, itthon L365-tel, minőséggel nincs gond (maga a nyomtató szerkezet ugyan az, csak funkcionalitásban más). Szépek, élesek a képek. Tónusa melegebb, mint a régebbi Epsonoké (valakinek jobban bejön a kékes szín). Egy sor tintával ~1000 darab 10×15-ös képet nyomtatsz ki.

    Ha gondolod írj egy címet privátban, natúr levélként küldök Neked szívesen pár mintaképet.

    Üdv: Bazsesz

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz andrasferenc #7048 üzenetére

    Üdv!

    Milyen jellegű információra lenne szükség vele kapcsolatban? Bár erről a modellről nincs konkrét tapasztalatom, de nekem van 3 darab színes ITS-es Epsonom (plusz egy mono ITS, illetve a céges is egy színes ITS, tehát összesen 5-öt hajtok), a szerkezet ugyanaz, csak a szolgáltatások mások.

    Őszinte leszek: az L386-tal szemben a kártyaolvasóért, és az LCD-ért biztos isten nem fizetném ki a ~15-17k felárat (ez személyes vélemény). Egyedüli értéke, hogy be tudod állítani, hogy hány példányt szeretnél az adott oldalból fénymásolni. Ha utóbbi fontos, akkor mindenképpen jó választás az L486, ha nem igényled, akkor L386 inkább. Mindkettő WiFi Direct-es, tehát akár okostelefonról/tabletről is tudsz nyomtani, tudsz szkennelni az Epson iPrint segítségével.

    Eredeti tintát 2000 forint alatt kapsz hozzá darabját, melyből elég sokat tudsz nyomtatni: ezt te is megtapasztalhatod, hiszen a kezdő szettben összesen 6 darab teljes értékű tégelyt kapsz (3 feketét, illetve 1-1 színt).

    Szervizigénye minimális. Egyedül amire számítanod kell az kb. 10-15e oldalanként a használt festék gyűjtő párna csere, ez - ha a szerviz nem cseréli ki gariba - akkor kb. 10-15k körüli összeget kóstál (pontosan nem tudom, nekem cserélték gariba minden zokszó nélkül, hétfőn felhívtam a szervizt, csütörtökön már hozta is vissza a futár a nyomtatót).

    Papírra icipicit háklis. Ha megveszed az Epson papírokat (hozzáteszem horror áron), akkor nincs probléma. Fotópapírból Colorway, meg a névtelen cuccokat meg se próbáld, nem fogja behúzni (nekem a HP Everyday jött be minőségre, színhőmérsékletre). Fénymásoló papírból 200g-ig mindent megeszik, felette lehetséges kicsit rá kell segíteni (itt meg a Pro Design jött be).

    Bármilyen egyéb kérdésed van, és tudok rá válaszolni, szívesen megteszem (ha meg nem akkor kiderítem).

    Üdv: Bazsesz

    Szerk: illetve most a 3 év plusz gari mellé van pénzvisszatérítési akció is, ez kimaradt.

    [ Szerkesztve ]

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz andrasferenc #7050 üzenetére

    Szia!

    Ha ennél kicsit megszárad a fej -> Vezérlőpultban fejtisztítás, ha nem rakja helyre, akkor 3 éven belül - amennyiben eredeti tintával használtad - megoldják a dolgot garanciába (vagy kitakarítják, vagy kicserélik, vagy jegyzőkönyvezik).

    Wifi csatlakozás: routeren megnyomod a QSS, WPS (vagy melyik gyártó hogy hívja) gombot, nyomtatót 2 másodpercig nyomva tartod a WiFi gombot, és kb. ennyi, 1 percen belül a WiFi-n van. Vagy B-tervként használod a Product Setupot (hozzá adott CD-n, vagy letöltöd), és csatlakozol azzal egyszer (utána ha újratelepíted a gépet már nem kell csatlakoznod újra a ProdSetup futtatása közben). Utána ha bekapcsolod a nyomtatót automatice csaltakozik rá (bár a minimális áramfogyasztás végett nem érdemes kikapcsolni).

    Átlagos nyomtatáshoz bármely fénymásolópapír megteszi 200g-ig.

    Készülék szervizbe való szállításához lehet rendelni hozzá ilyen ki szilikon sapkát - majd hétfőn lefotózom - a tartályra (sztem 1-2 USD-ért kapsz Alin vagy Ebayen, de az is lehet, hogy a szerviz kérésre ad-e), de igazából akkor van gáz vele, ha a nyomtatót az élére teszed úgy, hogy a tartály fent van, de akkor se ömlik belőle a tinta ki (minimális kifolyik, ami bosszantó lehet, de nem számottevő). De szervizt úgy számold, hogy kb. 10-15e oldalanként el kell küldeni használt tintagyűjtő párna cserére (általában megcsinálják gariban ezeknél), és kb. ennyi.

    A nyomtató tartálya ugye színenként 70ml (illetve legalább, és azoknál, amit most kapsz), így az első feltöltésnél a teljes tégely belemegy értelemszerűen. Aztán használattól függően a tinta máshogy fogy. Például egy kizárólag 10×15-ös fotónyomtatásra vett nyomtató, 1075 nyomat után (első feltöltés) így állt a tintaszintje:

    De persze töltésnél meg van jelölve vonallal hogy meddig kell tölteni, a tégely meg szerencsére visszazárható a későbbi felhasználásra.

    Üdv: Bazsesz

    Szerk: használt festékgyűjtő párna mindegyik tintás nyomtatóban van, így nem Epson specialitás. Kicserélése ezeknél az új modelleknél nem bonyolult (Pár nagy ITS-es nyomtatót leszámítva1 csavar, kiszeded, berakod az újat, csavar vissza), viszont programmal ki kell törölni (a maradék 1-2nél meg szervízdoboz van, de még csak az L1455-nél találkoztam vele, az viszont beszerzésin 283e magyar forint).

    Szerk2: mármint az L1455 ára annyi. A szervizdobozé valahol 8k körül mozog.

    [ Szerkesztve ]

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz atala #7052 üzenetére

    Én tudom nagyon jó, van WFP-m is. Viszontpéldául ITS létére az L1455-ben is doboz van.

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz Nagya21 #7054 üzenetére

    Nem tudom, hogy hogy csinálod, de nekem a ColorWayt egyik se húzza be az ilyen jellegű nyomtatásra szánt 3 közül. Nyekeregnek, nyikorognak, de az istennek se akarja behúzni. Addig behúzta szépen, amíg nem volt a hátuljára felnyomtatva a ColorWay felirat, de ott valószínűleg mást is változtattak, vagy nem tudom. Vagy utál mind a három, ami normál nyomtatásra van használva.

    (#7055) Jarod1: nagyon felhasználás függő. Céges L355 olyan ~1500-2000 oldalt visz egy töltéssel, kb. 1,5 havonta töltögettem. Abab volt vegyesen: fotónyomtatás (10×15, 13×18, A4), normál színes nyomtatás, névjegykártya nyomtatás (magas minőség). Itthoni L365-ben 1800 oldal van, de a második sor fele elfogyott (volt egy jó adag kétoldalas névjegykártya nyomtatás színesben, magas minőségben, 100% lefedettségben, na az kb. 200 ív alatt elkoptatott egy sort). Kizárólag 10×15-ös fotónyomtatásra használt L310-zel 1200-1400 kép/sor. Van ügyfelem, aki szórólapozásra használja, ő olyan 5000 oldalt nyomtat ki vele (azaz kb. 10e szórólapot A5 méretben, normál minőségben).

    Egyébként Epson úgy írja, hogy 2 évre elegendő tinta normál háztartási felhasználással. Sajnos ezt se megerősíteni, se cáfolni nem tudom, mert nincs a közelemben olyan Epsonos, aki normál háztartási felhasználásra venne ITS nyomtatót, de Nagya21 szerint lehetséges.

    Tintát röhögve veszel 2000 forint alatt kisker áron eredetit (utángyártott pár száz forinttal olcsóbb csak), például az X-re végződő számítástechnikai webáruházban 1694 forint darabja.

    Üdv: Bazsesz

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz atala #7062 üzenetére

    Wifi-n, vagy USB-n kötötted a gépre?

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz atala #7064 üzenetére

    Nekem ezt akkor csinálta, mikor a régi ezer éves routerre volt kötve. Próbálkoztál teljes unistall, majd a Product Setup-pal való újratelepítéssel?

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz atala #7066 üzenetére

    Bevallom őszintén PS-ből nem nyomtattam még. Nekem akkor csinálta az L355 itt bent, mikor még a régi 54mbit-es tplink routerünk volt. Na akkor ha volt egy kis internet forgalom, akkor belassult.

    Megígérem, hogy a hétvégén kipróbálom a jelenséget.

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz jozsi252 #7071 üzenetére

    Próbálj meg egy manuális fúvókaellenőrzést végezni a nyomtatón:

    -Kapcsold ki, majd várj kb. 5 másodpercet.
    -Tartsd lenyomva a mégse gombot (rószaszín körben fordított háromszög gomb)
    -Nyomd mellé a bekapcsoló gombot, majd mikor elkezd zölden villogni engedd el mindkettőt.

    Ha a fúvókákat rendben kinyomtatja, akkor driver probléma van. Távolítsd el, majd INNEN töltsd le a legújabb Product Setupot.

    Amennyiben üres lapot nyomtat, Vezérlőpult -> Eszközök és nyomtatók -> L365 nyomtatás nyomtatás beállítások -> karbantartás -> nyomtatófej tisztítása.

    csinálj egyet, nézd meg hogy miként változik a mintázat.

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz Jarod1 #7073 üzenetére

    Manuálisan tudsz fóvókaellenőrző mintázatot nyomtattatni a nyomtatóval :)

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz tindisco #7076 üzenetére

    Bevallom őszintén, hogy nem használom. Meguntam, hogy a PhotoEnhanche-et ki kell kapcsolni minden Nikonnal készült képnél (illetve pár Samsung telefonnál is megvan a jelenség), Ráadásul valamelyik verzióváltásnál (mikor magyar nyelvű lett talán) sokkal jobban elcseszi a képet.

    Akármilyen hihetetlen én a Windows jobbklikk->nyomtatást használom fotónyomtatásra. Egyszerű, de használható.

    Arra készülj fel lelkiekben, hogy a patront enni fogja fotónyomtatásnál (volt XP-102 nyomtatóm), ráadásul én a képek miőségétől se estem hasra, bár lehet régi volt a cucc.

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz troller #7094 üzenetére

    Valószínűleg elkoszolódott egy szenzorod: [link]

    Még megvolt az XP-102-m, bevált.

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Új hozzászólás Aktív témák