Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz _Pepe_ #2027 üzenetére

    Pedig a 8530p is csinálja, olyan is volt nálam emlékeim szerint, de annál alig ha észrevehető, sőt nem ilyen cicergés/zúgás szerű hangja volt, tudod mint az amivel a fiatalabbak az idősebbeket szokták hülyíteni, az a magas frekvenciás hang amit nem mindenki hall már, főleg az idősebb korosztályból, szóval a jelenség általában ott van, csak nem mindenhol hallja mindenki.
    De egyébként lehet más gyártóknál is tapasztalni, csak annyira nem mint a HP-nál, meg ugye az sem mindegy más gyártóknál, hogy mi van még ott, mert néha a HDD vagy a ventilátor hangja elnyomja és észre sem venni, de a HP-nál általában észrevehető, én a gépek terén is tapasztaltam, főleg az SFF kategóriában (8200, 8300, ProDesk/EliteDesk 600/800 G1-G2 stb.), ott is valamelyik gépnél szinte egyáltalán nem hallani, valamelyiknél viszont elég észrevehető és nem csak nyitott, hanem zárt háznál is és ha jól megfigyeltem, általában a processzor felől jön a hang, az is lehet hogy maga a processzor adja ki, vagy esetleg a mellettük lévő VRM, főleg ha nem sikerült olyan minőségűre, ahogy kellett volna és beépítették, mert ugye lehet a feszültséget szépen leadta a teszt során, a kísérő hangot meg nem figyelték :)
    Szóval a lényeg hogy nem újkeletű dolog, pont ezért csodálkozom, hogy pont a HP-nál nem tudnak róla, bár lehet hogy tudnak, csak magasról tesznek rá és lehet a gépet is csak úgy visszaküldték ahogy van, mert másik alaplappal és procival valószínűleg változnia kellett volna a helyzetnek valamilyen irányba, kétlem hogy ugyan úgy ugyan olyan hangot adna ki, bár ha nagyon peches vagy, akkor kifoghattál pont két olyan konfigot.
    Ami a melegedést illeti, ugye pont ezért mondtam, hogy minél jobban melegszik egy modul, ugye annál rövidebb lesz az élettartama, persze nem fog 3 évet rögtön romlani, de nyilván magasabb hőmérsékleten lassabban működik, illetve jobban amortizálódik és még több áramot is fogyaszt a megnövekedett ellenállás következtében.
    Amúgy pont a sok fájl az, amivel a gyorsabb SSD-k sem tudnak mit kezdeni, szóval ebből a szempontból kár volt elutasítani, erről egyébként vannak tesztek, érdemes utána nézni, ha érdekel.
    Amúgy lehet hogy a PCIe vezérlő, vagy az áramellátásért felelős rész volt abban a gépben zajos, bár igazából ahhoz az áramkörrel is tisztában kellene lenni, hogy meg lehessen mondani, hogy egy másik háttértár nem okozna ilyen zajt, mondjuk az is kérdés, hogy most mi okozza, nyilván ezt ők tudták, ezért is javasoltak mást, csak ugye azért nem teljesen mindegy, hogy most magán az alaplapon van a probléma, vagy esetleg az SSD-vel, mert akkor azt cserélhették volna ugyan arra, bár az SSD-knek nem nagyon van hangja, max. ha füledhez teszed, akkor hallasz valamit, na de a lényeg, hogy emiatt nehéz megmondani, hogy egy másik laptop ilyen lesz-e, igazából az lenne a jó, ha elmennél mondjuk a HP helyi központjába vagy hova, ott eléd tennének egy típusból vagy 3-5 laptopot, azt amelyik nem olyan, azt kiválaszthatnád magadnak, mert mint mondtam, típuson belül is vannak eltérések, szóval ez nem feltétlenül széria hiba.

Új hozzászólás Aktív témák