Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pöttön

    őstag

    válasz Alteran-IT #2017 üzenetére

    Mint ahogy megtudtam, (sajnos én meg is szívtam, mint lentebb olvashatod) az elitebook-ok csak a gyári hp kártyákat kezelik az mpcie-en. :(
    Sajnos még akkor se jó, ha a kiszemelt típus megegyezik a gyári hp-val. :(((

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Alteran-IT #2019 üzenetére

    Hát igen, gondolhatod engem is bosszant, a gyári wifi kártya, amit bevesz a laptop, azzal nincs wifi-m, amit meg vettem bele (ugyan olyan mint a másik elitebookban van) azt meg nem veszi be. :((

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • _Pepe_

    csendes tag

    válasz Alteran-IT #2026 üzenetére

    Nekem ez azért fura, mert a régi gépeim - 8530p, 8770w, 8560w - közül egyik sem csinálta.
    Sőt, kollégáim új HP Probook-jai, illetve gamer-szériás gépei sem zajonganak.
    Továbbá a többiek új Dell-jei (Latitude, Inspirion, vagy akár XPS) mind néma csendesek.
    Az is érdekes, hogy vajon a HP Magyarország szervizes alvállalkozó-cége tényleg nem hallott még ilyenről? Na meg az L2 support sem?
    Na meg a HP egy ilyen áru, ilyen kategóriás gépbe nem tesz top-alkatreszeket? :F Elég kiábrándító.
    Az SSD kapcsán a melegedésben valószínűleg igazad van: a mostani -8770w-gépemben is 50 C körül van az mSATA disk, míg 36 C körül a klasszik SATA3 2.5" - os. Hasonló lehet ezek szerint a helyzet az M2 NVME -vel.
    A nagyobb sebesség viszont szerintem számítani fog nálam, több száz fájlból álló modulokat fordítok, illetve máskor meg több 100MBs fájlokat parse-olok.
    Az SSD-t meg tudom cserélni ha tényleg annyira fog zavarni a zaj. 🙂 Bár ez szerintem csak este otthon csendben lesz ténylegesen zavaró, irodai környezetben nem nagyon fog hallatszani. Cserébe viszont van egy új G6-om az 1-1.5 éves G5 helyett. :)
    A G5-ben egyébként 256Gb NVME és 500Gb mSATA volt. Helyettük lett volna egy 1Tb-s SATA 3 2.5".

    Azt nem tudom igazán, hogy akarom-e, illetve vajon tudom-e cseréltetni a gépet másra, még így frissiben, és ha igen mire? :F
    Ezek alapján pl. a G7 is pont ilyen lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte Z370 HD3P, Intel Core i7-8700K, Kingston HyperX Predator 3200Mhz DDR4 (2x8GB), Gigabyte AORUS GeForce® GTX 1060 6G, Antec P280, Zalman ZM770-XT, Samsung SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB, 19Tb WD Red, Leadtek PVR3000

  • _Pepe_

    csendes tag

    válasz Alteran-IT #2028 üzenetére

    Nálunk a családban csak én vagyok ilyen "vájtfülű", ha valaki, hát én meghallom ha valami nem olyan mint kéne. :)
    (Itthon a házban a távirányítóval kikapcsolt klímák beltérijeinél is a család semmit nem hall, én meg hallom a magas frekis sípolást :D )

    Hétvégén direkt meghallgattam mindhárom régi EliteBook-om (8530p, 8560w, 8770w) ((SATA SSD-kkel)) , és azoknál én sem hallok semmit. Lehet kifogtam ezeket. :DDD
    Sőt van még egy 8530p a családban, annak sincs hangja.

    Úgy látszik a ZBook G5/G6 -nál erre kevéssé figyeltek.
    Egyébként a ZBook érzésre visszalépés az EliteBook Workstation-ökhöz képest, mivel azok szálcsiszolt alu LCD fedlappal, és fém hátsó takaróajtóval voltak. A ZB meg full műanyag.

    Sajnos arra nincs lehetőség hogy meghallgassak több gépet, így valószínűleg marad ez, és majd a néma csendes éjszakai munkáknál nem hajolok oda hallgatgatni a gépet. :)

    Elkezdtem figyelni az SSD-k hőmérsékletét:
    A desktop gépemben a rendszer alatt 53C körül üzemel a Samsung 860.
    A G6-ban szintén valahol 52-55 körül mozog a rendszer és 48 körül a másodlagos SSD
    Ha így marad akkor csak nem lesz nagy baj. :) Majd az archíválásra jobban figyelek. :)

    Gigabyte Z370 HD3P, Intel Core i7-8700K, Kingston HyperX Predator 3200Mhz DDR4 (2x8GB), Gigabyte AORUS GeForce® GTX 1060 6G, Antec P280, Zalman ZM770-XT, Samsung SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB, 19Tb WD Red, Leadtek PVR3000

  • Kicker

    senior tag

    válasz Alteran-IT #2017 üzenetére

    Sziasztok, közel boldog tulaja lettem HP Z BOOK 15 g2-nek, de ez a fránya 7260 intel dual chip kikészíti az idegeim, a családi béke rovására megy :)
    Valaki rá tudta bírni hogy stabilan menjen a sima klasszik wifi hálózaton (WEP jelszó, router általános beállítás)
    10 mbps-nek és mondjuk 25 méternek a routertől örülnék stabilan...

    jelenleg 802 11b szabványon stabil, de kb 5 méterig...
    már kigugliztam az agyam, letiltottam biosban a bluetoothot, variáltam vagy 4 driverrel, és wifi módokkal...

    illetve amit megeszik a HP 7260 helyett (foglalat azonos) wifi kártya van-e? tapasztalatokat, jókívánságokat előre is köszi. :B

    Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Új hozzászólás Aktív témák