Új hozzászólás Aktív témák

  • _Pepe_

    csendes tag

    válasz Alteran-IT #2026 üzenetére

    Nekem ez azért fura, mert a régi gépeim - 8530p, 8770w, 8560w - közül egyik sem csinálta.
    Sőt, kollégáim új HP Probook-jai, illetve gamer-szériás gépei sem zajonganak.
    Továbbá a többiek új Dell-jei (Latitude, Inspirion, vagy akár XPS) mind néma csendesek.
    Az is érdekes, hogy vajon a HP Magyarország szervizes alvállalkozó-cége tényleg nem hallott még ilyenről? Na meg az L2 support sem?
    Na meg a HP egy ilyen áru, ilyen kategóriás gépbe nem tesz top-alkatreszeket? :F Elég kiábrándító.
    Az SSD kapcsán a melegedésben valószínűleg igazad van: a mostani -8770w-gépemben is 50 C körül van az mSATA disk, míg 36 C körül a klasszik SATA3 2.5" - os. Hasonló lehet ezek szerint a helyzet az M2 NVME -vel.
    A nagyobb sebesség viszont szerintem számítani fog nálam, több száz fájlból álló modulokat fordítok, illetve máskor meg több 100MBs fájlokat parse-olok.
    Az SSD-t meg tudom cserélni ha tényleg annyira fog zavarni a zaj. 🙂 Bár ez szerintem csak este otthon csendben lesz ténylegesen zavaró, irodai környezetben nem nagyon fog hallatszani. Cserébe viszont van egy új G6-om az 1-1.5 éves G5 helyett. :)
    A G5-ben egyébként 256Gb NVME és 500Gb mSATA volt. Helyettük lett volna egy 1Tb-s SATA 3 2.5".

    Azt nem tudom igazán, hogy akarom-e, illetve vajon tudom-e cseréltetni a gépet másra, még így frissiben, és ha igen mire? :F
    Ezek alapján pl. a G7 is pont ilyen lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte Z370 HD3P, Intel Core i7-8700K, Kingston HyperX Predator 3200Mhz DDR4 (2x8GB), Gigabyte AORUS GeForce® GTX 1060 6G, Antec P280, Zalman ZM770-XT, Samsung SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB, 19Tb WD Red, Leadtek PVR3000

Új hozzászólás Aktív témák