Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yag

    tag

    Szépjóreggelt.
    Tegnaptól számomra is kinyílt az Elit "Térsége" (hátha látta,ismeri valaki a sorozatot/könyvet) csakazértis rendeltem egyet. (köszönet qwe2000) kollegának. és bevallom nagyon meglepődtem, hogy kicsit olyan mint amire számítottam és kicsit nem. Igazából kellemesen csalódtam. Az a kib*szott hatalmas terület és csillag,bolygó, űrállomás és rendszer mennyiség ami van valami beleszédülős azt se tudom merre menjek. Szerintem ez a világ legnagyobb Sandbox játéktere lehet. Napok óta nézem a "tutorial" videókat és olvasom mindazt amit itt leírtatok de meg kell valljam kezdő pilótának még így sem egyszerű lenni. Lehet hogy velem van gond, elvezetek én a való életben mindent csak legyen kereke, de úgy látszik az Űr Zűrösebb egy kicsit. Csak tegnap vagyis ma éjszaka háromszor cseréltem hajót. Vagyis kaptam vissza. Nem tudom ki a hitelező és kitől lízingelem a gépet de biztos kaján vigyorral nézte a bénázásaimat és fogcsikorgatva számolgatta mennyi pénzt dobott ki eddig :) Mindenesetre még kemény tanuló fázisban, igaz túl az első landoláson és felvett küldetés teljesítésén, kitartóan araszolok a naprendszerek közt.
    Már látom szomorú sorsomat a 100 meg száz + beletolt órákkal ...

    Hogy kérdezzek is a kezdők sutaságával, hogy legyen mivel toább bíbelődnöm. A korábbi hajókra felvett küldetések megmaradtak. Olvastam is, látom is. Az egyiket teljesítettem is (wow) de a korábbi küldit hogyan "aktiválom" megint mivel ott már csak olyan gomb van amivel lemondom. Vagy aktív az, csak menjek el a célállomásra ? De akkor hogyan lesz a rakteremben az amit oda kellene vinnem, hiszen most pakoltam ki mondjuk három konténer bányász valamit és elvileg üres a raktér ? Bocs, de próbálom fejben összerakni a játék logikai alapjait, hogy a jövőben mennyire és miként vonatkoztassam "a való életben mit csinálnál" alapelvet. Eltekintve attól, hogy a való életben nem röpködök a naprendszerek közt :))

    Ha ki akarok lépni és másnap folytatni a Zűrködést akkor maradjak egy állomáson a hangárban mentés-kilép vagy leparkolhatok valamelyik aszteroida mellé, hátradöntöm az üléseket és szép álmokat holnapig mintha az autópályán vagy út mellé lehúzódva éjszakára kiveszem a pihenő időmet ? Próbáltam Pausát segélykérni az egyik folyamat puskázása közben, megnéztem megint egy videót hogyan is kell ... mire visszaültem a pilóta fülkébe - gondolom kalózok - céllövöldéztek velem. Pfff.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz brd #24130 üzenetére

    A leírás szerint van még idő a küldetés teljesítéséig.
    Feladat az hogy vigyek 2 egység Lepidolite-t a maradék 13 órában az APOYOTA rendszerbe, a FLINT állomásra. Ahol felvettem a küldetést ott nincs market. Ahova átmentem a rendszeren belül állomásra, ott nem volt ilyen anyag. Gondolom akkor végig kell kilincselnem a többi állomást, hogy találjak ilyen anyagot. Aztán vissza az APAYOTA rendszerbe, hogy leadjam. Nem tudom hogy szoktátok csinálni vagy hogyan lehet egyszerűbben, nem jut jobb eszembe :) Ötlet ?

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz cacasz02 #24144 üzenetére

    Lehet besült ez a küldetés. Másodjára járom végig, a kért anygot megvettem, odavittem de a célállomáson nem jön fel a Bulletin Board csak a Mission Board. Ott meg csak úja küldetéseket lehet felvenni a régit nem tudom leadni. Egyébként minden passzol (szerintem) az árú típúsa, mennyisége, célállomás, stb. Tehát akár még jó is lehetne ... de hát nem. Mindegy. Az is lehethogy már többszöri hajópótlás miatt lemondtak róla ... keresek új küldit, kifizetem a büntetést azt kapálok tovább ...

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz duvi #24151 üzenetére

    Ezt értem. El is fogadom, a gondom ezzel csak az, hogy akárhányszor léptem be az adott naprendszerbe a feladat teljesítése felé haladva, mindíg kiirta kékkel, hogy folyamatban egy aktív küldetés ... vagy valami hasonló. Mindegy. Lenyelem a büntit. Inkább kiválasztok még két küldit ami fedezi a veszteségemet és még akkor is olcsóbban megúszom mert csak az idő megy vele hogy kitaláljam mit kellett volna másképpen csinálni. Mondjuk nem kellett volna felrobbanni 3-4x. :)

    Egyébként csak engem zavar, hogy a hiperugrás végén mindíg a nap közelében dob ki ? Ha kicsit nem figyel az ember potom három másodperc alatt zuhan bele a katlanba. Nem lehet azt valahogy beállítani, hogy ne a naprendszer közepén dobjon ki a rendszer hanem a szélén ? Logikusan ha mennék egy új naprendszerbe akkor kívülről haladnék befelé és nem fordítva ... vagy nem ? Persze nem mindennap fedezek fel egy új naprendszert.

    Egyébként mivel járok jobban ? Nem csak anyagilag hanem játék szempontjából. Fő a nyugalom elve alapján Ha Solo -ba megyek a játékkal vagy ha nem ? Sok különbség van ? Melyik Veszélyesebb ? ;]

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz duvi #24154 üzenetére

    Aham. Nyűansznyi különbség de sokat számít. Én megtanulom mit hogyan.

    Újabb kérdés. Felvettem egy másik küldetést. A célgalaxist a térképen nem lehet összekötni azzal a hellyel ahol vagyok. Gondolom nincs felfedezve a két galaxis közti átjáró. (?) Ilyenkor mi van ? Menjek és keressek egy "ösvényt" a galaxisban ahol át lehet surranni, ergó bele kell kezdeni felfedezősdibe, vagy van valami bevált fogás erre a problematikára ? Esetleg extra scenner a gépre ? Új térkép vásárlása ?
    45k-ból már talán fussa valami fejlesztett eszközre.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz duvi #24159 üzenetére

    Köszönöm. Ezzel meg is oldva egy anomália.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    Sziasztok.
    Sorry. Nem áll össze és nem értem a wapon grup lényegét. Oké hogy csoport de mire és miként működtetem hatékonyan ? Felszereltem egy Adder-t bányász lézerrel gyakorlásként. Van hozzá tároló és feldolgozó is. Még sem tudok lézert csiholni belőle. Kihagytam valamit a beállítások közül ? Vagy csak rosszul próbálom használni ?
    Köszi a segítséget.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    Most már megkérdem megint mi a gond, hátha látja valaki helyettem a fát mert én lassan azt se tudom melyik erdőben vagyok.
    Mint korábban említettem, gondoltam elmegyek bányászni. Vettem egy Haulert. Felszereltem rá amit úgy gondoltam kell. Aztán kiderült, hogy a Mine Lanchert pakoltam rá véletlen és nem Mining Lesert, ezért nem láttam a bányász lézernaylábot amivel bányászok elvileg. Persze, hiszen közben rájöttem, hogy ez egy kvázi aknavető. Azzal meg nehéz lenne aszteroidát karcolgatni. Megyek vissza a kikötőbe kicserélni .... és valami miatt nem találkok Mining Lézert. Azt az 1db Brust Lézert próbálom lecserélni, de nem tudom. Minden másra le tudom cserélni csak Mining-re nem. A kérdés már csak az, miért ?

    Legalább a negyedik állomáson járok és egyiken se találok Bányász lézert. Hova a tökömbe pakolta valaki, vagy én miért nem találom ott, ahol gondolom hogy kellene lennie ? Vagy ennyire hiánycikk vagy nem értem.
    Gondoltam ne vetődjek árnyékra, elötte megnézem a "katalógust" melyik állomáson van ilyen felszerelés.
    hogy ne kelljen messzire menni, Worlidge Terminal, LHS 3447 rendszer. Megteszi. Ott vagyok. Nem találom. Most akkor hol kell keresnem hogy legyen ? Pénz van rá, Haulerre csak egyet lehet szerelni - értem én hogy így védtelen de úgy szép az élet ha zajlik. Ennyire láma nem lehetek .... vagy még is ?

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz pilóta #38445 üzenetére

    Sajnálatos módon manapság az ingerküszöbünk tágulásának hatására a legtöbb játékosnak már nincs türelme "tanulni" a játék folyamatát. Ha figyelembe vesszük hogy ezek az űrhajók járművek és azok vezetését tanulni kell akkor azt is könnyebben fogadhatnánk el, hogy nem csak "beleülünk" és hajrá hanem hozzá tartozik pl. egy új autóba ülsz bele, hogy ülés, kormány magasság, gombok ellenörzése, tükör beállítás pedálok tesztelése és lehet menni forgalomba. Ez is hasonló. Nem csak a funkciókat kell gombokhoz rögzíteni hogy kényelmes legyen a játékod, hanem a különböző funkciókat is.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz pilóta #38451 üzenetére

    Átvitt értelemben értettem. Vagyis képletesen. Amit egy autóban be kell állítani azt hasonlóan itt is ahhoz, hogy zökkenőmentesen "közlekedhess". Ha nem állítod be a gombokat, akkor nem lehet bizonyos funkciókat működtetni ... szerintem ez csak türelem kérdése. Nem csak az a játék amikor csapatjuk, hanem az is hozzá tartozhat, hogy gyakoroljuk a játékot játszani. Gombok, funkciók, hatások stb.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Új hozzászólás Aktív témák