Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz PikkPukk #754 üzenetére

    A DVD-k is olyan 10Mbit körüliek MPEG2-ben
    A DVD szabvány teteje ~8Mbit, persze mintha valakitől olvastam volna hogy löketszerű csúcsban elérheti 10Mbit -et is. A külföldi gyakorlatban 5-6Mbit /s -esek az MPEG2 DVB-T adók, de olyan is van ahol SVCD felbontásra korlátozva 3Mbit /s körül megy az adás mert már nagyon beteltek. Saját tapasztalatom alapján H.264 -el SD tartalom 2-3Mbit körül már bőven hozza az MPEG-2 -es DVD -k minőségét, több menetes kódolással még ez alá is bőven le lehet menni (gyanítom az SDTV -k 3 Mbit/s körüli bitsebességgel lesznek sugározva). Hogy mennyire sok vagy kevés a 7.5 Mbps a HD.. a bitsűrűség is relatív, én az olimpiai megnyitó 12Mbps -es adásából is láttam olyan képmentést ami blokkok háborúja volt. pl. [link] A H.264 -nek elvileg pont ilyen esetekben kellene domborítania a plusz szűréssel, szóval fura ez a kép nekem, de lehet hogy az illető gépe volt kevés és így letiltott minden utófeldolgozást, avagy központilag van leszabályozva a szűrés, ami mondjuk nagyon gáz lenne. Esetleg a forrás anyag volt blokkos és ez továbbjutott a H.264 -be kódolás miatt (bár a logón is megjelenik a blokkosodás szóval itt biztos nem ez a helyzet).

    #758: december 1-től 3 HD + 6 SD adó (ebből 2 kódolt) fogható lesz. Mit értesz az alatt hogy normális? :F Az eddigi lehetőségek után szerintem ez már jónak mondható. :) Persze nem az ország egész területén, de azért nem is csak Pest és környéke.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák