Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz potyi23 #7425 üzenetére

    Ugyanazt, amit a CCC-ben, lényegében grafikai rásegítést. CCC mutatja is a különbséget.

    Viktor77: Sebesség- és megjelenítési problémák is előfordulnak. Dirt 2 W7 alatt 9.9-cel és 9.12hotfix-szel nem gázos (HD4xxx), 10.1-et még nem néztem. De DX11-es programmal nem játszok XP-n.

    nemethla: Na, a hozzád hasonlóknak írják az autó kipufogójára, hogy "Vigyázat, forró!' :P :N A legtöbbünknek teljesen egyértelmű, hogy ha nem kapunk választ, akkor nem tudnak felelni, és nem járt még arra olyan, aki tud. :U

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz potyi23 #7446 üzenetére

    3D-ben, ahol lehet állítgatni. Legalábbis, amikor még használtam, mutatta.

    Jared: Alkalmazástól függ. 9.10-nek pl. más hibái voltak x64 W7 alatt, mint x86 XP-n.

    kimi02: UAC ON szokott ilyesmit csinálni, egyébként még rendszergazda-szintű install sem szükséges.

    Komplikato: Driver- és rendszerpucolás volt? Kábel rendben van, nem az mozdult el? Ha rendszerbe cseszett bele, ami elképzelhető, akkor OS reinst, ha nincs mentésed korábbról.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Komplikato #7454 üzenetére

    Akkor lehet, hogy vmi olyan mókus kell neked, akik most éppen HD38xx topicban osztják az észt (anno 58xx-ban voltak ilyenek szép számmal), hogy minden ATI driver tökéletes, csak a sok hülye user nem tudja, hogyan kell használni a gépét. :DDD

    videó: Driver sweeper kiírja, hogy mi van a gépen, és tényleg nem szed le mindent, töröld azokat a fájlokat kézzel. Érdemes registry-t is pucolni. Amúgy CCC-t használsz? Mert az aztán tényleg sok szarságot machinál a rendszerben, ez esetben megint pucolás kézzel (fájlok és registry). Lesz ott User mappában, AllUsers-ben, Program Files-ban, meg még ki tudja, hol a szarban, Sysem32-ben tutira.
    Persze, a hibát nézve, nagyobb az esély arra, hogy a JetAudio vmi szar codec-csomagot is felpakolt magával (valami jobbat kéne használnod, pl. MPlayert), és azt aztán tényleg nehéz pucolni. Az ATI AVIVO csomagot telepítsd újra, mert vsz. az sérült, talán segít. Ha codec-ek a hunyók, akkor hiába cserélgeted a meghajtókat.

    Theater mód: ATT-t lehet érdemes még kipróbálni, csak aktiválni kell benne a képernyőkezelést (honlapomon/logout-on a leírás).

    Departed: 10.1-ben biztosan van, tegnap direkt azért Oblivionoztam egyet. Kényszerített módban is szépen dolgozik. HD4870. Amúgy meg HD4xxx-hez 9.9-es Catalyst-et használj.

    kimi02: UAC volt?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Departed #7460 üzenetére

    Mert abban még nincsenek 5-ös szarságok, kizárólag 4-es sorozatra gyúrták. Nálam a 9.10-zel már szénfekete volt Heaven OGL teszt (azaz OGL-ben felejtős), a driver elfelejtette a kényszerített módot (azaz Oblivionban HDR mellett nem volt AA és AF), Dirt 2 menüje szaggatott a lakókocsiban, a 9.11 meg azon kívül (vagy fordítva, lényegtelen), ja, és Borderlands is szépen be tudott fagyi vele az első betöltéskor. 9.12 hotfix-et én jónak találtam, az sebességben sem volt rosszabb a 9.9-nél, és nem bugzik (Heaven OGL teszt is rendben), 10.1-ről meg írtam, amikor megjelent. DX10(.1)-ben gyorsulás, DX9-ben lassulás, némelyik kártyán nincs vele AF, ill. persze játékoktól is függ, milyen hibákat produkál, de pl. Heaven-ben már megint pár tesztből hiányzik a kép felső fele. Szóval az ATI szokását ismerve majd megint 3-4 driver elmúltával lesz egy viszonylag elfogadható. 9.9 után .10-.11-.12 felejtős a .12 hotfixig, most már van 10.1 és 10.1 hotfix, szóval 10.3 v. 10.4 nagy eséllyel jó lesz. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Mika1227 #7462 üzenetére

    HD4xxx topic tapasztalat is, hogy az a legkompatibilisebb, persze, ha valamelyik játéknak muszáj az újabb, akkor kénytelen az ember cserélni. Mindenesetre ezen kívül egyedül a 9.12hotfix az, amellyel eddig még minden rendesen ment.

    10.1-et illetően: Tegnap megkaptam azt a szörnyed idióta Mass Effect 2-t kölcsönbe, és nem volt AF probléma. Mindenesetre iszonyú tré a gama (grafika és irányítás is), méltó folytatása az elődjének.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz hundaniel #7466 üzenetére

    Elméletileg igen, de hogy a driver tudja-e... :F :U Biosban van PowerXpress mód a két VGA-hoz?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz lsc #7469 üzenetére

    Köszi, csakhogy lényegében ez mind mobil, ha az ember energiatakarékos megoldást akar, vesz egy HD5-ös kártyát, vagy ATT-t használ.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Komplikato #7472 üzenetére

    Jó is az Intel konfig. :DDD

    10.1 tényleg gány egy szarkupac. Még ott is hibák vannak a grafikában (HD4870), ahol a 9.10-12. gagyi driverekkel nem voltak. Marad a 9.12 hotfix nálam W7-re, 9.9 meg XP-re, azt többé nem is bántom.

    gyiku: A béta csak jobb lehet... :D De az hogy van, hogy a 10.2 RC2 dátuma is régebbi, int a 10.1 kiadása? :F

    kbalazsa: Istenben is hisznek pár mrd-an. :P A rabszolgának azt mondják, vedd meg, ez neked jó lesz, az meg nyálcsorgatva élvezi a szart is (niylván nem tudhatja 1-2 nap alatt, hogy milyen). Hiperüberbrutál Mass Effect fan barátom is kiakadt a második részen, főleg, ahogy sztárolták (ő mondta, nem én), főleg a grafikáján. az irányításáért jobb helyeken kivégzés járna. :DDD

    Departed: 10.3 v. 10.4 lesz elfogadható meghajtó, ha tartják a "minden 4. jó" ütemtervet. :)

    nandris: Esetleg az ATT is segíthet, ráadásul 120MB helyett 1.8MB-ból tud többet, mint a CCC. :U (Képernyő-kezelést ini-ből be kell kapcsolni!)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7574 üzenetére

    Ez is amellett szól, hogy térjek vissza nV-ra. Szerencsére egyelőre nálam a jó driverekkel (9.9, 9.12hf) működik az AA és az AF is. Rosszul is lennék, ha HDR mellett nem tudnék AA-t és AF-t kényszeríteni Oblivionra, aztán azt a randa, szőrös élű grafikát kellene bámulnom a homályos távolságokkal. :((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7577 üzenetére

    Na, ezért (is) szarok az ATI driverek, pl. hogy régebbi játékok (Republic Commando a pályabetöltés után pl.) el sem indulnak.
    Nehéz "komoly" ütemtervet elképzelni ennyire komolytalan meghajtók láttán. Amúgy jó nagy baromság bevált dolgokat kidobni, persze akkor mivel adnák el az új technológiákat... :(

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz SzlobiG #7589 üzenetére

    Nem, ez azt jelenti, hogy továbbra sem lesz használható, komplex meghajtó, csak foltkupac. :(((

    rocket: Miből gondolod, hogy ezután jobb lesz a CF? :F Akinek meg nincs netje, az úgy le van szarva, ahogy van, ugyebár. :U

    laj7: AMD? :F :P

    Zebu: Arra ott az ATT.

    danilla: Nem szabad a Catalyst csomag telepítőjét használni (ki kell lépni belőle, és külön telepíteni, amit akar az ember, lehetőleg a driver-en kívül semmit). Driver sweeper-rel próbálkozz, töröld kézzel az ott hagyott fájlokat, ill. reg-ből takarítsd ki az ATI bejegyzéseket.

    Mika1227: Alapszabály ATI-nál, hogy ha OK a meghajtó, hozzá ne nyúlj! :DDD

    omikron23: Várd csak meg a "Windows élményidex hotfix"-et! :)) Esetleg nem kapcsolt fel a VGA-d 3D-be? :F Ált. nem a sebesség, hanem a megjelenítési hibák okozzák a több gondot, és ezt egyre inkább tapasztalni fogja minden HD4xxx tulaj.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz omikron23 #7631 üzenetére

    Én sem véletlenül várom a DX11-es nV-kat. Anno 8 évig voltak nV kártyáim évekig ment minden ua. driverrel (net nem nagyon volt), egy alkalomra emléxem, amikor vmelyik játékban hibás volt a régi meghajtó, de ez több év alatt egyszer fordult elő. ATI-m 1600Pro/1950XT/HD3870/HD4650/HD4870 volt/van évek óta, ezek közül egyes egyedül az ASUS 1950XT volt az, amely rendben volt, de kizárólag a gyári driverrel, és ott is volt, hogy frissíteni kellett, viszont az újabb meghajtóval nem döglöttek be régi játékok. Sok régebbi játékom meg sem nyekken ATI kártyán. Egy idő után az ATT sok-sok ügyessége, és az ATI vitathatatlan, természetes szépsége az nV neonfényével szemben, mind kevéssé válik a halmozódó driverhibáival szemben.

    Mika1227: Ez előfordulhat, nagyon sok hiba csak bizonyos hardveren, vagy bizonyos felbontásban, vagy bizonyos grafikai beállításokkal jön elő, van, hogy kisebb felbontásban és butább grafikával rosszabb teljesítményt kapsz, mint nagyobban és magasabb összetettséggel. Far Cry 2 kimondottan ilyen volt HD4650-en.

    lsc: A probléma ott van, hogy azt viszont következetesen elfeledik megemlíteni, hogy mi mindent qrtak el, vsz. azért, mert rohadt hosszú lista lenne, főleg a régebbi hardverek és játékok tekintetében. :DDD :(((

    omikron23: "ez a driver most mindent kijavít" - ez nem ígéret, soha nem ígért ilyet az ATI, ez az ATI-hívők mindennapos fohásza, a reménykedés a megváltó eljövetelében. :P

    stevve: Még mindig arról van szó, hogy ha az nV javít valamit, azzal nem tol el sok másikat.

    Abu85: Francokat. :( Driver Sweeper soha nem töröl rendszerfájlokat, ha csak be nem állítja úgy valami nagyokos. ATT és RivaTuner sem okoz hibát (ha meg valaki nem olvassa el, hogyan használja, az magára vessen), miközben a CCC-nél ez szinte rendszeres, és amikor még használtam CCC-t, kb. minden 3-4. kiadást lehetetlen volt lepucolni a saját eltávolítójával, de még mással sem (ekkor szoktam rá a VGA-szűz partíciómentésre). Csak a driverrel persze ritkán van bibi. Szintén érdekes dolog, hogy még ha rendesen, gyárilag telepíted, távolítod, és frissíted az ATI meghajtóit, akkor egy idő után sokkal lassabb lesz a VGA megjelenítés, mintha szűz rendszerre pakolnád fel uazt a drivert, amelyre folyamatosan frissítettél. Számos dolog nem megoldható CCC-ben, ami ATT-ban igen (amely mellesleg ugyanazokat az eljárásokat használja, mint a CCC, csak sokkal kevesebb erőforrást foglal, és sokkal több mindent enged szabályozni), és sokaknak éppen az ATT segített CCC okozta problémák megoldásában.
    Szóval ne marketingeld a CCC-t, ha nincs kellő tapasztalatod e téren. ;) Sokan elvagyunk nélküle már régóta, mindenféle probléma nélkül (driver hibák nem ide számítanak).

    rocket: Tudod, egy rakás ember, éppen azért, hogy teszteljen, v. hogy kiderítse egy hiba okát, kizárólag a drivert telepíti. Akkor magyarázd már meg, mi más is okozza a megjelenítési problémákat ilyen esetben! :DDD :P Amúgy azon is elgondolkodhatnál, hogy ha tökéletesek az ATI meghajtói, hogy-hogy sorra adnak ki hotfixeket meg RC-ket?
    Nem kéne hülyének nézni azokat az embereket, akiknél különböző hibák előjönnek az ATI meghajtóival, csak mert nálad éppen nincs telepítve olyan játék, vagy nincs olyan hardvered, amelyekkel előjönne. Persze, ha ATI-forgalmazó vagy, nem szóltam. :P

    honda23: A 9.11 egy kupac kaki. 9.9 és 9.12 hotfix volt eddig egyedül elfogadható tavaly nyár óta, 10.2-t nem volt még időm megnézni, de 10.1 megint csak gány.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Departed #7691 üzenetére

    Az élet megint engem igazol (3-4-drivert szoktam mondani, nem hónapot, és 9.9->9.10-9.11-9.12->9.12 hotfix után ugye 10.1->RC1->RC2->10.2). :D :K Csak nehogy megnézzem Borderlands-szel! Az OGL ugyanis nem nyerő a HD4xxx kártyákon egy ideje, Heaven benchmark is sötét folt azzal. De most bug-ot tettél a fülembe, vazze! :((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz lsc #7697 üzenetére

    Nem ígértem meg a váltást, csak annyit mondtam, hogy addig nem döntök, amíg nincs alternatíva.

    Zoli-206: A letöltési linkeket nézve én inkább kihagynám.

    bmate97: Tegyél föl régebbi meghajtót. CoD1 az egyik neuralgikus pont az újabb ATI meghajtókban. Ált. az adott VGA-sorozathoz fejlesztett legutolsó driver megoldja a problémát. Ha a cuccodat kitöltöd, majd azt is tudjuk, melyik.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz rocket #7708 üzenetére

    Hol írtad? Hát most megint itt. :( A legtöbb ATI-topicban mindig előjön pár okos tojás, akik osztják az észt, mert még nem láttak hibát ATI meghajtóban. Nagyon jól ismerem ezeket az "érveket", meg a célozgatást, hogy "bezzeg nálam minden jó", és ezt mantrázzák ahelyett, hogy megpróbálnának segíteni azoknak, akiknek vmi problémájuk van. :N
    Én ált.megnézem a drivereket (ismételten leírom: önmagukban), látom, ha bibi van velük, és megoldást is tudok javasolni azoknak, akik hasonlókat tapasztalnak (főleg 3rd party programok nélkül), persze nem mindig. Ált. pl. a legtöbb VGA-n az adott szériához fejlesztett utolsó driver 90%-ban megoldja a megjelenítési problémákat (pl. HD4870-en 9.9 fölött mindig vmilyen OGL-hiba van Heaven tesztben, ami Borderlands-nél pl. fekete törlést produkál a kocsi nyomában 10.1 Catalyst-tel).
    Mindez nem zárja ki, hogy adott esetben valaki pont egy 3rd party programmal vágja szét a megjelenítését (mivel, veled ellentétben, én ilyeneket is próbáltam/próbálok, az ilyen hibákat is ismerem), de az ATI-t isteníteni, hogy mindig milyen f.sza meghajtókat produkál, számomra nevetséges. :R (Főleg, hogy a hibák annyira specifikusak, hogy egy más gyártmányú kártyán, más felbontásban v. összetettséggel gyakran elő sem jönnek.)
    Ált. az ilyen "ATI OK, user hülye"-típusú fickók mindig eltűnnek, amint náluk is elbarmol vmit egy ATI driver a rendszerben, de kívánom neked, hogy továbbra se találkozz VGA-hibákkal (lehetőleg kerüld a régebbi játékokat, főleg CoD1-et :DDD ).

    Abu85: "AMD driver saját uninstallerje tisztában van vele mit törölhet és mit nem" :)) Láttad már, mennyi szemetet hagy az AMD a rendszerben/registry-ben, főleg, ha még CCC is volt fent? Nem kevés meló kipucolni, ráadásul nélkülözhetetlen, mert ált. hiba az AMD-nél, hogy a szabályosan frissített meghajtók hosszú távon lassítják a graf. megjelenítést. Pl. ha egy +5 verziójú Catalyst-et szűz rendszerre telepítesz, garantáltan gyorsabb lesz, mint folyamatosan frissítve.
    A gyártók azért hívják föl a figyelmet a 3rd progik kerülésére, mert azok világosan megmutatják, ha valamit elszartak a meghajtókban. :P
    Én még senkinél nem láttam olyan hibát, amelyet pucoló progik csináltak volna. Persze, ha a user olyan ostoba, hogy nem restartol, vagy belepucol egyik programmal a másikba (pl. restart előtt kipucolja a temp könyvtárat), akkor garantált a hiba, de ez nem a Driver sweeper v. társainak felelőssége, arról nem is szólva, hogy a nevezett progi is lazán ott hagy 5db ATI fájlt a windows könyvtárakban, amelyeket kézzel kell törölni.
    Lehet, hogy én, aki használok ilyen progikat (és nyilatkozhatok, hogy soha nincs velük problémám), jobban értek hozzájuk? :F :U Mindenesetre nem jelentem ki vaktában, hogy "Isten" ezt mondta, és az úgy is van. :P Nézd csak meg, ti mantrázzátok a gyári marketinget, én meg írtam azért pár példát, hogy mi hogyan működik.
    Régen én is kizárólag ATI meghajtókat, Catalyst-et használtam, és néha frankón beszaratták a rendszeremet, amikor olyan hibával jöttek ki (nemcsak nekem, másnak is), hogy pl. elismerten nem lehetett gyárilag eltávolítani/frissíteni őket (nem tudom, melyik verzió volt, talán 8.11). A frissítésekkel bekövetkező, folyamatos belassulást is meguntam.
    RivaTunert és ATT-t milliószor több ember és konfigon teszteli, mint amennyit az nV és az AMD valaha is remélhetne. ;)

    bozont: Kérdezd meg a fenti nyilatkozókat, ők majd megmondják, hogy minden ATI driver tökéletes, minek használsz 3rd progikat! :DDD Mint írtam, Borderlands-ben előjön a hiba 10.1-gyel, más OGL-es játékom nem volt mostanában, BS2 meg 9.12-n fut. DX10.1-ben Dirt 2 menüje szokott akadni vmelyik részen (betöltés/lakókocsi/udvar).

    Sennalacy: Pont azt szoktam mondani, hogy újabb szériára fejlesztett ATI drivereket nem életbiztosítás régebbi VGA-ra tenni. :) 10.1 is megdobta a Vantage pontokat, csak hát játékokban meg bugzott (Dirt 2, BL)...

    omikron23: Muszáj neki, ilyen driverekkel. Persze, az nV-ra is várni kell, hogy olcsóbb legyen, hiszen azok a fan-ek, akik soha nem vennének ATI-t, és eddig DX10-zel kellett beérniük nagy teljesítményű VGA-kon, csapatostul fogják rávetni magukat az új cuccokra, szóval inkább árfelhajtó tényezőt jelentenek.

    LordVader80: +1 érv a "mindig remek" Catalyst mellett. :DDD

    gyiku: Aminek, ugye, tekintettel a hardveres meghibásodásra, semmi köze nem volt az ATI meghajtóihoz. :N

    Pubszon: ATT. Radeon Bios Editor-ban van egy CCC profile-editor, amellyel CCC beállításokat tudsz módosítani oly módon, amire CCC-ben nem vagy képes. Catalystben nem tudod állítani?

    AXisBOLD Kérdezd rocket-et és Abu85-öt. :)

    Manbal: Kár, hogy mindebből semmit nem látsz. :) :R OGL-ben nézted már?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz rocket #7746 üzenetére

    Tudom, mit jelentenek a leírt szavak, ahogy a mögöttük megbúvó, leplezni próbált gondolatok is nyilvánvalóak, de pszich. elemzésbe nem mennék itt bele. ;) Nem arról van itt szó, hogy segít-e valaki, vagy sem.

    Nekem nincs problémám, a szart meg kidobom, nem könyörgök a gyártójának, hogy ízesítse. :P Megvettem egy hardvert, mint vásárlónak, miminális elvárásom, hogy hibamentesen működjön. A hibás terméket is visszaviszem a boltba, csak persze PC-userek többségének be lehet magyarázni, hogy a szart is el kell fogadni.

    Milyen infrastruktúrára gondolsz? Arra a sok milliónyi PC-re, amelyek tulajai rögtön jelzik, ha hiba van az alkalmazásban, és Ray javítja, és az egész ingyenes? Volt már hibás ATT, legutóbb az utolsó előtti, de az az előtti, és a csak pár nappal újabb is OK-s, nem kell hónapokig várni, hogy vajon jó lesz-e vmelyik.
    A JÓL FIZETETT cég (AMD) saját dolgozói miért várják el, hogy mások dolgozzanak helyettük? Mert akkor fizessenek nekem a hibakeresésért és -jelentésért. :(( (Vagy kedvezménnyel kapjak új VGA-t! :DDD ) A tököm tele már azzal, hogy MEGVÁSÁROLOK drága hardver-t v. szoftvert, aztán én végezzem el a fejlesztők (tesztelők) munkáját, ráadásul ingyen. :(( (Tipikus példa: STALKER: Clear Sky.) Te persze nyilván annak is örülnél, ha hazavinnéd az új kocsit a kereskedésből, aztán arra menne el az időd egy része, hogy visszahurcolászd időről időre ezt-azt javítgatni, amit a gyártási folyamat során elfelejtettek megcsinálni. :D :N
    Amiről meg írtam, az tény, hogy volt az elmúlt 4-5 évben 2 eltávolíthatatlan és upgrade-elhetetlen CCC (az egyikhez ők maguk adtak ki javítást, annyira nem létező hiba volt :P ).

    AMD-nek csak annyit kellene tennie, hogy 1X ír egy használható meghajtót a VGA-ira, és nem toldozgat-foldozgat egy egységessé össze soha nem álló kódcsomagot. Egy NORMÁLIS meghajtónak ugyanis hiba nélkül le kellene kezelnie az általa vezérelt hardvert. Már az is nagy lépés lenne mondjuk, ha nem ált. meghajtókat adnának ki, mert a legtöbb gondot az okozza, hogy éppen a foltozgatás miatt a régebbi hardverek támogatása romlik az új meghajtókkal, de hát ezúton is rá kell venni a usert, hogy vegyen új VGA-t, aztán szívjon azzal is. :((( Érdekes módon, ha feltelepítek BÁRMI más drivert, azt soha nem kell javítgatni, pl. a nyomtatóm 10 éve szolgál ki minden rendszerben, OS alatt, és szoftverrel, még sosem láttam olyan, hogy notepadban tudok nyomtatni, de Word-höz le kéne tölteni egy újabb drivert. :DDD (Ahogy régebben VGA-t is elég volt egyszer telepíteni évekre.) Szóval lényegében a felhasználók túlságosan is engedték elkanászodni a VGA-gyártókat.

    A vitát részemről lezárom, eleve más szempontból nézzük a dolgokat. Maradjunk a problémák megoldásánál. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Na, megtaláltam, amit kerestem, az ATI meghajtóinak "minőségét" illetően, hogy ne mondhassa senki: a levegőbe beszélek.

    Erről (is) beszéltem, amikor arról szóltam, hogy különböző beállításokkal (v. porgramokkal) két user homlokegyenest ellenkező véleményt alkothat ugyanarról a driverről. Ugyanaz az egyetlen tesztprogi, és beállításoktól/kártyáktól függően ide-oda csapong a meghajtó teljesítménye! (attól függően, hogy éppen hol foltoztak valamit). És egyeseknek ez teljesen elfogadható... :( :(((

    A telepíthetőségről/frissíthetőségről csak annyit mondok, hogy ha csak a drivert telepíti az ember a csomagból, akkor 99%-ban semmi gond, de a legbiztosabb a VGA-szűz, teljes partíció-mentés, mert ha megint kijönne egy bughalmaz, akkor az ember 5 perc alatt visszaállítja a rendszerét, amíg mások a rendszerpucolással v. reinstallal foglalják el magukat. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz belaazallat #7753 üzenetére

    Na, majd kaptok ti is a fejetekre, amiért nem CCC-t használtok! :DDD Irgum-burgum! :((

    bigdigit: Vsz. valami, a gyári telepítő által ott hagyott reg-bejegyzés okozta a problémát, ha a fájlok amúgy rendesen felülíródtak.

    Pubszon: A cikkben is írom, hogy 2-t együtt ne! Egyik felülvezérli a másikat, ill. ha nem kapcsoltad ki ATT-ban az ATI HKP-t, akkor marad a vezérlés a CCC-nél. CCC-t pucolni, ott hagyott könyvtárait (default: ATI Technologies-ben), .reg-bejegyzéseit törölni, ATT-ben CCC-komp. módot kikapcsolni (ez inkább szépségtapasz, hogy ne ömlessze egybe a D3D-t és az OGL-t).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7756 üzenetére

    Már megbocsáss, de min. nyilvánvalónak kéne lenni, hogy ha a driver JÓ, akkor a két, fixen különböző teljesítményű VGA nem produkálhatna ilyen szignifikáns eltérést a hardveres képességektől, főleg az egyes, azonos graf. beállításokon belül). DX9-ben egyértelmű, súlyos 3870X2 fölénynek kellene lenni, DX10-ben meg viszont. De tényleg nem fogom az összes tesztet egyesével belinkelgetni ide. Ez a grafikon elég egyértelmű.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7759 üzenetére

    Nem, még mindig nem a 3rd prog. a hunyó, hanem a szoftvergyártók.
    1: az ATI nem gyárt komplex drivert, vsz. megfelelő API-t sem.
    2: Vagy megfelelő API, v. szimpla lustaság miatt a játékgyártók nem programozzák le megfelelően a hardvert. Hát mondjuk régen, amikor magát a hardver gépi kódolták (cserélgethettem én ATI, S3Trio, meg nV kártyát ua. gépben, DOS-nak sosem volt baja :DDD ), kevesebb is volt a hiba, de aztán jött, látott, és döntött a Windows.

    Mindenesetre aki eddig megszabadult a CCC-től, és járulékos nyűgjeitől, mind boldog ATT-szal, leszámítva a szar monitor-t vásárlókat, akik kénytelenek a CCC képnyújtását használni a normális megjelenítéshez). :D 3rd progiban, mint írtam, annyi a veszélyforrás, amit ATT topicban szinte nap mint nap magam is tapasztalok, hogy a gyors megoldásra vágyó user megnéz 1-2 beállítást, és nem olvassa el a teljes útmutatót, aztán tényleg összekutyulja az egész rendszerét, VGA-hibák tömkelegével, de ez megint nem az ATT (v. Rivatuner, stb) felelőssége.

    Szerintem is bárki azt telepít, amit akar, én meg próbálok segíteni, és SOSEM javaslok olyan megoldást, amelyet én magam nem próbáltam ki. :R

    Pubszon: Elég csak a CCC-t, a már települt kiegészítő vackokat úgysem hagyja leszedni (Visual C++ csomagokat meg más progik is telepítenek, aztán az cseszhet be, ha ilyet távolítasz el), az ATT-t viszont letörli a fullos Catalyst-uninstall. CCC-t Vezérlőpultból is törölheted.
    De a legbiztosabb a teljes puc.

    Abu85: Te csak átmagyarázni próbálod a driver-problémát. Ha hardveres szűk keresztmetszet lép fel, az egyértelműen látszik, hiszen szűkül/tágul a beállítások változtatásával, de ez nem mondható el az ATI meghajtóiról, ergo szar a szoftver. Nincs ezen mit szépíteni, akár el bírod hinni, akár nem. Nem véletlenül megyek szépen fölfelé a beállításokkal, amikor tesztelek, ahol éppen rendben működik a driver, ott látszik is minden változtatás pontos hatása.
    Pl. mi a szűk keresztmetszet, amennyiben nem a meghajtó, ha egy szoftver simán fut 1680x1050-ben, ua. beállításokkal 1280x1024-ben viszont szaggat? (HD4650-nel tapasztaltam.) Csak költői kérdés, hogy gondolkodj el rajta, mert nyilvánvalóan az általad kizárt forrás (driver) a hiba. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #7762 üzenetére

    Az Univerzum egyik alaptörvénye, hogy nem veszünk új ATI kártyát a megjelenés utáni fél éven belül. :DDD Kivételt képez a gazdag mazochisták halmaza. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7763 üzenetére

    A Catalyst egy összecsomagolt katyvasz, rutinok összeszórt halmaza, amelyhez mindig hozzácsapják a frissebb szoftverek támogatását. Ha nem így lenne, akkor egy 1X feltelepített meghajtóval évekig tudnád használni a gépedet, ahogy én is elvoltam anno az nV kártyáimmal, amikor netem sem volt, hogy letölthettem volna bármit. 1X telepítettem a rendszert, onnantól kezdve bármit tudtam használni. nV-nál ha van egy hiba, mert nyilván előfordulhat, javítják, és megint minden működni fog, nem úgy, mint az ATI-nál, ahol több régebbi játékom el sem indul, v. kilép, amikor be kéne kapcsolnia a 3D grafikát. Ilyenkor ATT-ban pl. el lehet játszani az újabb D3D/OGL eljárások deaktiválásával (nem mindig segít), míg CCC-rel cseszheted, és a játék árát sem fizeti vissza neked senki. A lényeg mindig az avultatás, hogy vegyél új hardvert, ez a piacgazdaság.

    Mit állít mást az ATT, mint a CCC? :F Tök uazt a hardvert vezérli, ua. rutinokkal mind2, csak CCC-ben a hülye user számára összezsúfoltak egy csomó mindent, ami aztán hibák tömkelegét okozhatja. Jobb programokban ezeket állíthatod te is, persze, hogy a saját felelősségedre. De attól, hogy ATT-t v. RivaTuner-t használsz, nem fog tönkremenni a kártyád, tuningolással meg CCC-rel is kifektetheted. Az a baj, hogy te, a jelek szerint, mindig a tuningra gondolsz, noha ez nem kötelező egyik programmal sem, ahogy a ventik levétele sem, amelyet sok nagyokos user szépen megtett akár CCC-ben is, hogy ne legyen hangos a VGA-ja, aztán meg is főtt neki.

    Ha bíróságon be tudod bizonyítani, hogy a gyári szoftver miatt nem tudtad hibamentesen használni a hardveredet, ezért voltál kénytelen más szoftvert használni, az a gyártó felelőssége, és abban az országban, ahol ez működik (segítek: nem Mo.), még azért is megbüntetik a gyártót, hogy nem nyújtott megfelelő támogatást a termékéhez.

    A bios-t illetően is tévedsz, ha ugyanis nem a bios módosítása okozza a hibát - ahogy az első HD4870-emmel történt - akkor továbbra is a gyártó felelőssége a probléma , ahogy a gyárból végül ki is cserélték. Az már más kérdés, hogy Mo-on is cserélték, csak a forgalmazónál úgy döntött valaki, hogy inkább eladja saját zsebre a kiutalt cserekártyát, és csinál nyilvánosan hülyét magából azzal, hogy saját maga bizonyítja be a gar. jogosságát. :DDD

    A macerák elkerülése végett én is amondó vagyok (nem is tudom, ?X mondtam különböző ATI topicokban), hogy pl. a bios-modot kerüljük, de ha valaki folyamatosan szív a CCC-rel, és a problémájára gyógyírt nyújt az ATT, én nem mondom neki, hogy inkább szívjon, mert megérdemli. Évek alatt több ezernyi embernek segítettem ATT beállításában (is), és senkinek nem ment tönkre a gépe tőle. De hogy csak CCC-t használjon valaki, azt nem fogom forszírozni, éppen, mert annak a hibáit is ismerem. :R

    UI: bocs a hosszú hsz-ok miatt, sztem akinek nem világos, amiről beszéltem, az ezután hanyagolja a driver v. user error, CCC v. más vitát. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7766 üzenetére

    No, akkor meséld el, hogyan fut a Republic Commando HD4870-en! :DDD Némelyik más játékban meg szimplán csak szoftveres megjelenítésem van 3D helyett.

    Esetleg úgy, hogy pontosan ismeri a hardvert és az API-t, és tud programozni. Érdekes, hogy minden ATI topicban a CCC miatt sírnak a userek, soha nem az ATT miatt. :P :)) Csak mert a CCC készítőinek sincs idejük kitesztelni a szoftverüket, ergo semmilyen előnyben nincsenek. :D Nyilván azon sem gondolkodsz el, hogy az ATT miért fér el pl. 2MB-ban, meg azon sem, hogy ha a készítője nem segítene X millió embernek évek óta, már rég felkopott volna az álla, és nem foglalkozna az egésszel, mert az egész net-közösség tudná, hogy szemetet csinál. A valóság pont az ellenkezőjét mutatja, hiába próbálják fizetett reklámemberek (pl. ATI forgalmazók) befeketíteni. Aztán az sem jut eszedbe, hogy ha a CCC tökéletes, akkor vajon miért érzik szükségét az ATI vásárlói, hogy más segédprogramot használjanak. :U

    Még a neked szóló hsz-okat sem veszed figyelembe a témában. Ugatod, hogy semmi ATT, csak CCC, miközben előbbivel számos embernek rendben megy már a gépe, amíg te CCC-rel semmiféle megoldást nem tudsz javasolni a gondjaik megoldására (sem itt, sem más ATI topic-okban nem nagyon hemzsegnek CCC-megoldásokról szóló hsz-aid), csak hajtogatod, hogy a CCC jó. :( (Olyanoknak, akik ATT-t fel sem telepítettek, v. más 3rd progit.)

    A gar. törvényeket egyszerűen nem ismered ezek szerint, de még azt sem értetted, amit mondtam (tudod, a mondatok nem véletlenül szerepelnek bizonyos sorrendben :P ): már cserélték a hiba megállapítása után, és kiutalták a cserekártyát, azt adta el valaki. Én hajtottam ki a gyári vizsgálatot, ahol igazolták az igazamat, és megkaptam a cserekártyát.

    Felfogóképességedet segítendő idézem magam az előbbi hsz-ból: "akinek nem világos, amiről beszéltem, az ezután hanyagolja a driver v. user error, CCC v. más vitát". :R Én mindenesetre megyek vmi értelmesebb dolgot csinálni. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7768 üzenetére

    Dehogynem tesztelik, csak nem eléggé. Te sem gondolhatod, hogy 1 hónap alatt el lehet készíteni egy VGA-meghajtót. Emléxem, nV-s koromban kijött pár havonta egy meghajtó, és az jó volt. Ennél többet nem várna az ember.

    1. Mutasd meg nekem, hol lehet hőmérséklet-függő ventilátor beállítást készíteni CCC-ben, amit a userek 55%-át kényszeríti ATT-ra. :P És ne azt válaszold, hogy az gyárilag jól van beállítva, mert nem is lehet, annyiféle ház és konfig van a világon.

    2. A userek további 40%-át kényszeríti ATT-ra az ATI kártyák szükségtelenül magas fogyasztása/hőtermelése, ezt hol lehet szabályozni CCC-ben (alulhajtás)? Ezt már sokan, sokféle kártyán kiteszteltük: olyan órajelekre állítják be a 2D-t, amelyekkel a legtöbb selejtes alkatrészt lehet eladni úgy, hogy még rá lehet fogni egy kártyára, tudja a powerplay-t. A legtöbb ATI kártya gon/hőtermelés/szükségtelen + fogyasztás nélkül üzemel alacsonyabb feszültségen és órajeleken, mint a gyári, de azért mindig akad olyan, amelyik nem, egészen a gyári 2D beállításig. Ott van még a levett órajelekkel történő állandó képugrálás is, ami a HD4870-ek alapvető baja volt, és ATT-szal rögtön megszűnik. Amikor aztán ember megnézi egy igényesebb (válogatott) VGA bios-át, ott rögtön látja, hogy bizony ott gyárilag is alacsony értékekre vették le a 2D beállításokat. HD5-ös széria tűnik ebből a szempontból az első általánosan normálisnak, úgyhogy legalább ezt a problémát le lehet tudni idővel.

    Hát semmiképpen ne azt írd, hogy biztosan vmi 3rd progi cseszi el a rendszerüket, mert bepipulnak rá, főleg azok, akik baj esetén rögtön OS reinstallt csinálnak, és pusztán driverből is ua. hibákat látják. :DDD :R Akkor aztán küldik el az ATI-t a qrwa anyjába (jogosan), és eszükbe sem jut legközelebb ilyen kártyát venni.

    twine: Én mindenkit óva intek a bios-cserélgetéstől, mert az még a modnál is rosszabb, gyakran végzetes is lehet. Sokan sajna azt hiszik, hogy mert 2 kártya ref-nak néz ki, attól már egyformák, és a bios-aik cserélhetőek. Mindenesetre az eladott HD5xxx kártyákon szerintem már 90%-ban ASUS bios van, bárki gyártotta is őket. :DDD
    Viszont akkor mit mondasz annak, akinek gyárilag szar a bios-a, anélkül, hogy bármivel szórakozott volna, egy más bios-szal meg rendben megy a cucc? HD3870-eknél volt ilyen, és rendre mindenki tette föl a HIS bios-ait a rakoncátlankodó VGA-kra. Szóval ez azért alapból megint a gyártók felelőssége: alapos tesztelés nélkül piacra dobnak mindent, hogy mielőbb maximalizálják a profitot. Én már csak ezért is drukkolok az nV-nak, hogy ha már ennyit nyűglődnek a DX11-es kártyáikon, alapos munkát végezzenek.

    rocket: Rabszolga-mentalitással nem vitatkozhatom: "VGA pont nem olyan hardver ahol ez mint minimalis elvaras realis, szoftverrel mukodik, abban meg mindig benne van a hiba lehetosege, foleg mivel vegtelen variacioju komplett PC hardver van." Én továbbra sem vagyok köteles bárkitől elfogadni a hibát, ahogy arra sem, hogy aki szar munkát végez, mivel próbálja magyarázni (még ha a világ összes VGA-gyártója is erre próbálna kondicionálni). Nincs végtelen számú konfig, csak egy VGA, meg a vezérlése. Attól, hogy egy VGA-gyártó nem képes egy minimális elvárást teljesíteni, nem én vagyok a hibás. :P Arra próbáltam rávilágítani, hogy az életben az ember elfogadható munkát vár a pénzéért, bár ha neked olyan munkád van, amelyben a főnököd v. az ügyfeleid nem szólnak az állandó hanyagságodért, megértelek. :R

    Pubszon: Hát persze, magától nem csinál az semmit! :DDD Ha az alapoktól kell felépítened az ATT beállításokat, azt javaslom, nagyon figyelmesen rágd át a leírást!

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #19617792 #7778 üzenetére

    Francokat. :N Sosem gondoltam, és nem is fogom, hogy bárkinél többet tudnék mindenről, egyáltalán nem erről van szó, ahogy itt menet közben vitázunk is olyanról, amiről lehet. De az szent igaz, hogy fölösleges vitatkozni olyanokkal, akik nem fogják fel (nem is akarják), miről beszélek:

    Az az elvárásom, hogy ha fizetek valamiért, az rendben működjön.

    Senki nem kényszeríti a gyártókat, hogy pár havonta elavultassák a termékeiket, így egyhez se tudjanak megfelelő szoftvert írni (ami nélkül ki sem adhatnák a hardvert). De mint arra rocket is rámutatott: ez a piacgazdaság, így a legnagyobb a profit. Mivel a jelen állás szerint a fogyasztók (és véletlenül sem vásárlók) elfogadják a diktátumot, szabadon tehetik. Autóknál is hasonló a helyzet, meg sok más téren, de ettől még nem állok be a sorba, amelyben mindenki buzgón bólogat, és örvend, milyen jó a sok hiba, és ezért szívesen fizet is egy rakás pénzt azoknak, akik kvázi meglopják. :DDD

    Belemagyarázni sem kell semmit abba, amit mondok (persze másképp nem lehetne belekötni); én egyszerűen kíváncsi vagyok az nV válaszára DX11 fronton. Azért van jó ideje ATI kártyám, mert a driver-hibák ellenére sok mindenben jobbak a riválisoknál.

    Részemről a továbbiakban tényleg maradok a szakmai hsz-oknál. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pubszon #7780 üzenetére

    Nem írtuk már, hogy ne bios-ozgasson az ember? :F De a te dolgod.

    Jelen esetben, ha 25% a min venti, akkor nagy eséllyel melegebb a kártya, semhogy ennyire lecsökkenjen (egyébként gyári bállításokkal vsz. 56-65°C körül van). Vidd oda az egérmutatót a zöld vonalra, kiírja, milyen hőmérsékletnél mennyi a fordulat. Ha 50°C alá akarod levinni az idle hőmérsékletet, akkor bizony 2D feszt és órajeleket is csökkentened kell, az viszont rendkívül kockázatos anélkül, hogy ATT-szal letesztelnéd, mit bír a kártyád negatívban!

    Ha már minden áron bios-t akarsz modolni, én a max. hőmérsékletet levenném 90°C-ra, mert ha a GPU odaér, akkor a MEMIO már nagy eséllyel 100°C fölött van. Nem egy HD4870 azért döglött be, mert 105°C-nál kapcsolná le a bios, de a MEMIO ilyenkor már könnyen a 120°C-os határérték fölött lehet.

    A fentieket gondold át.

    ATT-ban a fix ventiállítással tudod megnézni, mennyi a min., de ezt CCC-ben is meg lehet nézni.

    belaazallat: Na, az is szép bios, hogy minden üzemmód egyforma.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Taifa Díaz #7785 üzenetére

    Örülök, hogy van valaki, aki megérti magányos lelkemet! :D :R

    EarL 007: Ha lenne gyáram, minőségi termelésre törekednék, a profithajhászás a végén mindig kontraproduktív lesz, persze erre megvan a tőkének a maga kimenekítési lehetősége (csőd). De a piacgazdaság lényege éppen az, hogy a rabszolga fogyasszon, és azt egye, amit kap. Lehet szidni a "régi" rendszert, de ott a tartósság és a minőség volt a szempont, nem a profit, mert emberszámba vették a vásárlót. 50 éves Rakéta porszívó működik, 5 éves "nyugati minőség" már rég szemétdombon. Hűtőgép, stb. szintén (pl. a 30 éves Videoton erősítőnk) hibátlan. Majd' 30 éves NDK turmixgép még mindig működik a családban, a nyugatit min. 2-3 évente lehet eldobni és újat venni, mert drágább a javíttatás, vagy alkatrész sincs. erről van itt szó, nem arról, hogy lehetetlen hibátlan hardvert gyártani, és szoftvert hozzá.
    Az, hogy egy gép bedöglik, elfogadható. Az, hogy eleve rosszul működik, nem.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pubszon #7787 üzenetére

    Önmagában semmi. Ha ugyanis a VGA több hőt termel, mint amennyi a min. ventihez kapcsolt érték, akkor nem fog minimumon menni a hűtés. Ezért kell az egész kártya vezérlését mindig egyben átgondolni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7792 üzenetére

    Ez aztán a szakértelem, már megbocsáss! :N :R A "teljesen jó" gyári beállítások szart sem érnek esetleg egy rosszul szellőző gépben (lásd: halott ref. HD4850-ek tucatjai a kánikulában), jól szellőző házban meg fölöslegesen pörgetik a ventilátort. Ilyen téren akkor nyilatkozz legközelebb, ha a gyári beállításokkal tönkrement rengeteg ATI kártyát saját zsebből pótolod a peches usereknek. :)
    Sztem a userek azon pár %-a nem ismeri az ATT-t, amelybe te is tartozol (riogatni tudsz vele, de lényegében sz.rt sem tudsz róla), mellesleg én az ATT userekről beszéltem, ami minimális logikával egyértelműsíti, hogy ezen userek 100%-a ismeri az ATT-t. :P
    Azt én sosem állítottam, hogy a gyártók lennének felelősek azért, ha a user bármivel elbarmol valamit a kártyáján, csakhogy az elbarmolást az ATI saját CCC programjával is könnyedén meg lehet tenni, ha valaki hülye, ha meg nem az, akkor ATT-szal sem fogja. Tehát sztem továbbra sem arról van szó, hogy vmi program rossz, hanem hogy a user esetleg hülye hozzá, csak ti 2-en próbáljátok a hibákat másra fogni.
    Én meg meglepően sok hibát láttam, amelyért kizárólag az ATi driver volt felelős, mert az első dolog, amit gebasz esetén javaslok, ha valaki ki akarja deríteni a problémája pontos okát, hogy szűz rendszerre tegyen csak drivert. És az esetek kb. 80%-ában ott a hiba! És olyankor jót nevet mindenki azokon, akik továbbra is hajtogatják az ATI tökéletességét. A maradék 20-ban meg legtöbbször tényleg elbarmolt valamit a user az ATT-ban, RivaTunerben, v. bármi másban, ill. video-lejátszók, codec csomagok zavarnak bele a megjelenítésbe. De ez megint user error, ugyebár, aki nem nézi végig az ATT beállításait, v. ész nélkül feltelepít minden szart a gépére. Én pl. ATI-nál kimondottan szeretem, hogy az AVIVO telepítésével semmiféle extra codec-kel nem kell már foglalkoznom.

    Asszem, ebből a vitából tényleg végleg kiszálltam, mert csak az időnket pocsékoljuk vele. Nem rendelkeztek beható ismeretekkel sem az ATT-ról, sem az ATI meghajtóinak hibáiról, ill. a saját szemetekkel látva sem vagyok képesek elfogadni, hogy az istenetek lényegében csak egy pénzhajhász kontár. :((( :P

    siriq: Akkor mégiscsak érthető, miről beszélek. :R

    rocket: Amit nem látsz, az nem is létezik, mi? :P Te nem hülyézed le a usereket, csak megint mindenki más felelős a graf. hibákért, csak az ATI meghajtói nem. :U Mindemellett továbbra is csak ezt a hülyeséget hajtogatod, hogy az AMD driverei jók, és ha bármi probléma van velük, rögtön ráfogod a user-re + a 3rd party progikra. Akkor ki is itt a Nesquik nyuszi? :F :P :N Aztán a végén közlöd, hogy akinek az a minimális elvárása, hogy működjön, amit megvesz, az balfék. Csak igénytelen ember fogadja el a selejtes munkát, viszont ez az igénytelen ember SOHA nem fogja felfogni, miről beszélnek azok, akik nem szenvedhetik, ha bármi módon megkárosítják őket, és nem fogadják el, hogy nekik kéne bármit dolgozniuk azért, amiért másoknak már fizettek (driver fejlesztés). :(((

    bigdigit: Ezt a Win7 csinálja. Állítsd kényszerített módba. Lehet, hogy még mindig 59-et ír ki, de 60 lesz, ezt onnan tudod, hogy ha megint átváltod, nem fog villanni a kép.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz lsc #7810 üzenetére

    Ja, majd összeszedek minden ilyen hibát X topicból + ismerősöktől a kedvedért. :P

    EarL 007: Akik az ATT-rszal riogattak, nyilvánvalóan nem értenek hozzá, maguk is bevallottan nem használják. Ergo én jobban értek hozzá (főleg, hogy nem kevés gyakorlati tapasztalatom van vele, amit ők nem mondhatnak el magukról). Ehhez, de továbbra sem mindenhez. Ez a másik "okosság", amikor valaki nem érti meg a szavakat, aztán saját képzelete szerint értelmezi őket. :((( Mellesleg a CCC-fan-ek továbbra is adósak bármiféle megoldással olyan problémákra, amelyek ATT-szal egyszerűen megoldhatók. :P Bizonyosan ezután is az lesz minden ilyen gondra a válaszuk, hogy jó a CCC úgy, ahogy van, a hibát meg más program okozza (ami a legtöbb esetben nincs is fent a gépen :DDD ). Ezért nem folytatom a vitát.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7835 üzenetére

    A driverből állított AA csak alacsony AI mellett működik (ez a titka, nem véletlenszerűen fordul elő), legalábbis az általam próbált progikkal másképp nem hatott (és az AF sem). Természetesen csak akkor érvényes a dolog, ha a játék maga nem zárja ki a kényszerítést.
    Asszem 9.11-es meghajtóval sehogy sem működött (ált. rögtön megnézem Oblivionnal), de most nem emléxem, hogy W7 v. XP alatt. Egyik rendszeren tuti jó volt, a másikon meg szar. (Újabb adalék a driverek megbízhatóságához és minőségéhez. :DDD )

    Én azt vettem észre, hogy a DX10.1 AA messze nem nyújtja azt a minőséget, amit egy sima AA tudna, Clear Sky-ban sem volt semmi köze hozzá (amikor végre egyáltalán működni kezdett), főleg, hogy én amúgy is a legmagasabb, Edge-Detect minőséget használom. DX10+ progikban van látható szőröződés-simulás, akárhová nézek (játékban beállítva, nem kényszerítve!). Eksön közben persze nehezebb észrevenni, de én az a kötözködő fajta vagyok, aki meg-megáll szétnézni a virtuális terekben. :B :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Mika1227 #7844 üzenetére

    Persze, azt írtam. :K Játék-függő, hogy lehet-e egyáltalán, de ha igen, nálam csak alacsony AI mellett működött, amivel próbáltam.

    Mint írtam, lehet driver is (lásd Oblivion vs. 9.11), de csak próbálgatással tudod eldönteni, melyik megfelelő a te VGA-dhoz. HD5-ösök előnyben vannak, mert nekik fejlesztenek, régebbi kártyáknál inkább csak szaporodnak a bugok.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7846 üzenetére

    "Az Advanced beállítás pedig a teljes kényszerítés, azaz a driver még az esetleges képhibákkal sem foglalkozik, hanem ráküldi, amit a júzer akar." - Éppen, hogy nem, pont erről regéltem! :) Csak normálban működik a dolog.

    Hát számomra egyelőre gagyik ezek az új AA eljárások, a "nagy újításért" megint kidobtak vmi működő dolgot. Már megint azt látom, hogy "gyerekek, ha akarjátok a képminőséget, vegyétek a DX11 kártyákat". És ezt a gyártói hozzáállást rühellem. :(( Gyártótól függetlenül (nyilván itt a MS háza táján kell keresni a hunyót).

    Robi BALBOA: Vagy az a trükk, hogy az ATI-nál látták a későbbi driverek hibáit, így most a 9.12-t kiadják átnevezve. :P :D A lényeg egyébként a driver verziószáma, nézd meg az eszközkezelőben.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #7850 üzenetére

    Abu85 kieg: Az persze lehet, hogy a gyártó azt mondja, de a gyakorlatban én nem azt láttam, hogy magas AI mellett bármiben is működne a kényszerítés. Ahogy pl. CF-re is azt mondják, hogy ahhoz ki kell kapcsolni az AI-t, mégis némelyik játéknak ON kellett, máskülönben nem működött. (+1 adalék az ATI megbízhatóságáról. :) ) A legtöbben meg sehogy sem.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz leviske #7852 üzenetére

    Megint jó lett a driver... :)) :N :((( Ráadásul ez a kurzor-bug eddig is megvolt az 5xxx karikon, úgyhogy ez már tényleg gyalázat. :(( Jó, hogy elvagyok a HD4870-nel, meg 9.12hf-szel (igaz, tesztképp most 10.2 van fent).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz omikron23 #7855 üzenetére

    Valami mazochista vagy? :F Mentségedre legyen mondva, 1x én is elolvastam a játékok/szofvterek EULA-ját, hát az sem kicsit vérlázító.

    Mika1227: Még mindig a 9.9, ez a legstabilabb HD4xxx széria alá. Még a 9.12hf-szel (amely nem rossz) előfordulhatnak akadások magas graf. összetettséggel (legalábbis 512MB RAM-mal). Gondolom, ezeket már ált. 1GB RAM-ra foltozgatják (és tojnak az optimalizálásra kevesebb RAM-on), más ötletem nem nagyon van arra, hogy 9.9-cel tök ua. beállítások miért futnak zökkenőmentesen. Heaven DX10.1 tesztben tutira kijön (de dirt 2-ben is előfordul), ahogy az OGL hibákat is az szórja ki elsőre.

    ThaBoss: Szerintem később sem fog. Csak minimálisan gyorsabb egy 5770-nél, de csak minimálisan olcsóbb egy 5850-nél. Csak egy hülye venné meg, amit finomabban, de jóval hosszabban a tesztjében is megfoglamaztak Guru3D-n. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7859 üzenetére

    No de ha nem lehet előhozni, akkor nincs, legalábbis az elemi logika szerint... :U
    CF-rel kapcsolatban ez volt, amikor még bírtam vele, az meg nem szokatlan, hogy ATI-nál egyszer erre mondják, hogy így jó, egyszer meg amarra. :DDD

    Mika1227: Nem, a 9.9 egy ritka jó driver lett.

    potyi23: Warez-hiba. :P Legalábbis azok szerint, akiknek eredetiben megvan, nincs ilyen probléma. A kilépést egyébként nekem Republic Commandoval (eredeti!) csinálja bármelyik ATI driver, Dragon Age meg csak default beállításokkal indult el, bármit változtattam, többé nem (ez spec. a 9.12 hotfix volt).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz potyi23 #7869 üzenetére

    Sztem nem, főleg, ha amúgy semmivel nincs gondod.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz darthimp #7884 üzenetére

    AZ1152x768 nem szabvány felbontás. 1024x758, v. 1152x864 van. Ha spéci a monitorod, akkor annak a driverét kéne feltelepíteni. ATT-szal lehet felbontásokat kényszeríteni, de azzal sem garancia, hogy működni fog.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz darthimp #7887 üzenetére

    Nincs hozzá W7 driver? Amúgy elméletileg alapból ismernie kellene.
    ATI Tray Tools. CCC-t régen használtam, de mintha abban is lenne felbontás-kényszerítés, v. Winben "a monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok megjelenítése" képernyőkezelésnél.
    Nekem anno egy nV kártya cseréje után wint kellett reinstallnom, hogy minden üzemmód meglegyen a képernyőn, hiába a rendszerpucolás...

    Bluegene: Nem mind arany, ami fénylik? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Bluegene #7892 üzenetére

    Sztem csökkenthetnéd a hibalehetőségek számát, ha először kizárólag a TV-t használnád megjelenítőnek, és azon próbálnád beállítani, amiket akarsz. Ha nem tudod, akkor nyilván TV-probléma, ha meg azt beállítod, akkor elméletileg már 2. monitorként is menni fog.
    Én ATI-s topicokból úgy vettem észre, hogy sok ATI kártyának gondja van a 2 megjelenítővel, még gar is lehet belőle.
    Én huszárvágással megoldottam az efféle problémákat: TV-tuner van a gépemben. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Bluegene #7894 üzenetére

    Nem emlékeztem, hogy 1 megjelenítős módban is próbáltad (még cask gyógyulok kifelé az influenzából), de akkor nagy eséllyel a TV-ben lesz a hiba. Nem tudom, abban mit lehetne állítani, mert éppen a sok ilyen eset miatt (is) döntöttem inkább a TV tuner + normál monitor mellett.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz tom956ster #7905 üzenetére

    CCC-ben be tudod kapcsolni a klónozást, illetve van varázsló módja is, az maga magyarázza, mit hogyan állíts be, és be is állítja, ahogy kívánod. Mondjuk egy IGP-től nem tudom, mennyire helyes elvárni, amit akarsz.

    Zoli-206: Mire DX11-es karim lesz, rég lesz már jó néhány újabb driver, hotfix, béta, meg RC. :DDD Nem mellesleg addigra végig is játszom sztem. Bár jó lenne DX11 karival, hiszen Heaven teszt alapján látom, mi minden lennei sokkal pöpecebb a megjelenítésben, de egyrészt még várni kell a GT4xx karikra ( :P ), másrészt meg nincs lóvé rá.
    Viszont legalább a sok-sok RC/béta/hotfix láttán valahogy mostanában nem osztják az észt a "hű, de baró a Catalyst"-fanek. :D

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7908 üzenetére

    Én arra céloztam, amikor vki. fennen hangoztatja, hogy a Catalyst tökéletes, és akinek vmi baja van a megjelenítéssel, az tutira vmi 3rd progit használ. Biztosan emléxel. ;) :DDD
    Amúgy 10.1 Catalyst után jött ki egy 10.2RC2, aztán egy 10.2RC3, illetve van egy 10.3 béta is. Előző 2-t az AMD oldaláról lehetett letölteni, annyira soha nincsenek. :P 10.3b tudtommal is kiszivárgott, bár erős a kétségem van a kiszivárgás véletlenszerűségét illetően. :D

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7910 üzenetére

    Ha én gyártanék szart, biztosan én sem tudnám reprodukálni a hibákat... :DDD De hagyjuk, ha X ezer usernél jelentkezik egy-egy hiba, mindenféle 3rd progi nélkül, teljesen szűz rendszeren akkor nekem hiába mondja akár az AMD-is, hogy az a hiba náluk nem jelentkezik. ;) Persze, hogy 3rd progik is okozhatnak hibát, főleg, ha a user rosszul használja őket (CCC legalább bolondbiztos, de olyan is), de ettől még nem kéne minden hibát rájuk fogni.
    A 10.2 RC2 és RC3 nálam az amd.com-ról volt letölthető, bármiféle ftp nélkül, a saját oldalukról (elég volt a keresőbe beírni). Hiába mondod, hogy nem, mert láttam, hogy ott volt.

    Laraxior: Külföldön vette. :P

    Gerisz: Ha saját meghajtót használsz, nem is fogod látni, anno amikor ASUS karim volt, én is mindig azt használtam, még ha 2 verzióval régebbi volt is, mert mindig rendben ment vele minden.

    ádikácska: Nálam is ezt csinálta, pedig tesztképpen szűz rendszerre tettem. Aztán partíció vissza, másodjára meg semmi gond. +1 nehezen reprodukálható hiba az AMD-től. :D

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7926 üzenetére

    Bakker, tényleg ennyire nem érthető, mit írok? :F
    A hiba reprodukálható, de NEM reprodukálják, hanem ráfogják a userre, hogy ő használ vmit, amit nem kéne. Bármely nagy gyártó cég így jár el, nem csak az AMD. Az autógyárak is csak azt mondják, hogy előfordulhat egy hiba, még ha több M kocsit hívnak is vissza. Na mondjuk ilyesmit PC-gyártóktók sosem fogunk látn, pedig okuk lenne rá. :DDD
    Azt meg kb 3X írtam, hogy a 10.2 RC2 RC3 volt AMD oldalán kint. Melyik szó kerüli el a receptoraidat? :F (10.1 után asszem ide is belinkelte vki, de lehet, hogy más ATI topicban volt.)
    Leírom azt is 20-adszor, hogy az hogy a user is okozhatja a hibát, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ő is okozza, és még mindig semmi magyarázatod nincs a mantrád hangoztatásán kívül arra, hogy szűz rendszeren, csak ATI drivert telepítve vajon mitől jönnek elő grafikai v. rendszerhibák (mert ugye az AMD meghajtója nem okoz ilyesmit). :U Lehetnél politikus is, azok is addig beszélnek mellé, amíg a kérdező elunja a dolgot. :P De ahányszor erre fogsz hivatkozni, én majd annyiszor ismét rákérdezek. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7932 üzenetére

    Hát erről beszélek.
    1: Másra válaszolsz, mint amit írtam.
    2: Elképzelni sem tudod, hogy az ATI szart ad ki, vagy hogy a tesztelők kb. magyar-szinten adnak a munkájukra, azaz bemennek a munkahelyükre, kicsit tesztelgetik a drivereket, a maradék 7 órában meg ugyane címen CoD multiznak v. hasonló. :P

    Példa mind2-re: sokadszor is azt írtam, hogy a user feltelepíti szűz rendszerre az ATI meghajtót. Azaz semmi 3rd progi, a meghajtó pedig rendesen feltelepítve.

    Nem linkelhetek olyan meghajtót, amiről sosem írtam, hogy fent lenne az AMD oldalán, RC-ket és egyebeket meg rögtön leszedik a következő meghajtó kiadásával azóta, hogy mindegyikkel vmi gebasz van.
    Mellébeszélés-érem a tiéd! :DDD

    De mondok neked konkrét példát, nyilván ezekre sem tudsz konkrét választ adni, hogy mik okozzák, ha nem az ATI meghajtó. Minden esetben szűz OS-re csak ATI driver van telepítve, a kártya HD4870:

    9.10-től Heaven benchmarkban folyamatos OGL hibák, olykor teljes feketeség (9.11), olykor csak részletes (9.10), olykor fél képernyő (10.1) maximális grafikai minőséggel (nyilván ezzel játszana az ember egy csúcskártyával). A hiba az amúgy még jó 9.12 hotfix-szel is fennáll.

    9.10-től felfelé DX10(.1)-ben, szintén Heaven benchmark-ban töb helyütt laggolás (emlékeztetőül: ezek már HD5xxx-re írt meghajtók), bár az FPS és a pontszám megvan.

    9.11: XP alatt a kényszerített mód totális működésképtelensége (Oblivion).

    10.1: Borderlands-ben az autó nyoma fekete sávvá változik, kb. 0.5cm méretű pixelekkel, némi kanyargással az egész képernyő törölhető.

    A sort lehet folytatni a különböző ATI topicokban hemzsegő hibákkal, a nem induló régebbi programoktól a megjelenítési hibák tömkelegéig (szintén régebbi progikban).

    Hozzáértő számára a fentiek azt jelentik, hogy az ATI meghajtói hibásak, mivel semmi nincs a rendszerben, ami zavarhatná őket (leszámítva persze a VGA-t :P ). Nem hozzáértő v. ellenérdekelt meg kitalálja magának, hogy a tiszta rendszeren biztosan fut 3rd party program, v. a user hülye. :DDD Az ilyen ember fölül csak egy templom hiányzik.

    Hozzáteszem: ATT-ban pl. ki lehet kapcsolni az újabb 3D/OGL eljárásokat, ami néhány régebbi programot ismét működőképessé tesz, CCC-ben mindez lehetetlen.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7935 üzenetére

    Megint a mellébeszélés, figyi, 1szerűen nem tudsz értelmes választ adni, úgyhogy inkább hanyagolj.

    Legalább azt áruld el, ha már ezt sem olvastad, hogy miképp lehet, hogy míg a 9.9-es (az utolsó HD4xxx-re fejlesztett) driverrel nem futok ki a memóriából, addig a HD5xxx sorozatra fejlesztettekkel rendszeresen? Nyilván az újabb meghajtókkal kevesebb a RAM a VGA-mon, véletlenül sem a drivereket szarnak optimalizálni 512MB-os karikra, ugye? :F :P :))
    Költői kérdés volt, hogy más is lássa, mennyire irreális, amiket írsz.

    Talán a 9.11-es Catalysttel futtatod az Oblivion-t XP-n? Fogadnék, hogy nem. AMD-t ismerve persze ez is megint konfig-függő lesz, véletlenül sem a driver szar, amiért hol működik, hol nem. Qrwa régóta tudom, mi mire való az ATI meghajtójában.

    100-adszor leírom, mert még mindig nem világos számodra: minden driver-hibát szűz rendszeren produkált az ATI meghajtó, bármiféle 3rd progi nélkül.

    +1X: Hanyagold az újra és újra mellébeszélést a "3rd progi" mantrával együtt! :P A "hozzáértésed" mértékét, már bocs, de ezek a mellébeszéléseid jelzik.

    Zoli-206: Szerencsére nV-s koromban SOSEM kellett meghajtót frissítenem. :D

    maflame: Ha ki akarod kapcsolni, akkor iktasd ki az ATI hotkey pollert a szolgáltatások közül, vagy csinálj neki profilt. Ha vmi csökkentett órajelű 3D profilra van szükséged, az ATI Tray Tools a barátod. Akár minden programhoz teljesen testre szabhatod a grafikus környezetet, így pl. régebbi/igénytelenebb játékok, v. videólejátszás esetén sem fog felmelegedni és felhangosodni a VGA.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7949 üzenetére

    Pedig de, van olyan. :N Ahogy anno a 3870-em is egyre több hibát produkált az újabb meghajtókkal, ugyanazt csinálja manapság a 4870 is (és ahogy az esetek nagy részében megoldja a problémát egy 8.7, v. 9.9 Catalyst telepítése). Ezzel (is) akarják rávenni a maflábbakat a hardvercserére, másképp, ugye, nem nagyon tudnák erőltetni ezt az avultatási ütemet. Nincs játék, amelyet ne vinne el fullban ma is a másfél éves HD4870.

    Bakker, hányX írjam le, hogy nincsen fent semmi 3rd progi, még a nyoma sem!!!! Ki kéne cserélni az agyad egy kis teljesítményű számítógépre, amely ezt hajtogatja, és észre sem lehetne venni a különbséget... :DDD :(((

    Érdekeltséggel. No meg azzal, hogy elég konfig-függő egy-egy hiba felbukkanása (én pl. feltettem a 9.11-et, és megszűnt a kényszerített mód XP-n, ezt láttam, azóta egyébként a jól bevált, 4xxx-end-9.9 van fent, és nem is nyúlok hozzá). Érdekes módon a VGA-k topicjában valahogy rengetegen találkoznak bizonyíthatóan driver-hibákkal, és csak egy töredékük használ ATT-t v. mást, főleg egyébként éppen a CCC "minősége" miatt. Ráadásul CCC-nek magas az erőforrás-igénye, ATT-nak meg szinte semmi, ergo még gyorsabb is a rendszer.

    Zoli-206: Ex P4-es gépem egy barátomnál már rég lecserélődött, de még mindig a régi Leadtek 440MX-em tobzódik benne ki tudja, hány éves meghajtóval, de még akkor telepítettem a rendszerét, amikor kapható volt ez a kari. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Thrawn #7954 üzenetére

    CoD, és egyébb régebbi játékok a hunyók legfőképp, illetve nem azok, hanem az ezeket már nem támogató meghajtók. Republic Commando fut nálad? :F Csak mert még nem találtam ATI meghajtót, amely (legalábbis 4870-en) ne lépne ki az első pálya betöltése után. Eredeti game, mielőtt jönne a "biztosan warez"-duma.
    38xx és 48xx topicban is éppen elég példa van hibákra, én azokból indulok ki, nem a marketingből, aminek a lényege éppen az, hogy az emberekbe sulykolják: a gyártó nem hibás, mindig a felhasználó az. Mint már említettem, persze, hogy van, amikor a felhasználó, de ettől még nem lesz jó egy meghajtó. (Lásd: 9.9+ meghajtók és DX10 laggolás Heavenben.)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák