Új hozzászólás Aktív témák

  • Fokiba

    csendes tag

    válasz snowdog #92 üzenetére

    Csináltam egy újabb próbát.
    Vettem egy prc kiterjesztésű könyvet, ami tartalmazott borítót. Ezt a metaadatok frissítése után (itt meghagytam az eredeti borítóját) átkonvertáltam azw3 kiterjesztésűre.
    Ezt manuálisan átmásoltam a gépről az olvasóra, ahol az eddigiekhez hasonlóan borító nézetben nem jelent meg a könyv borítóképe. Ezután a könyvet töröltem az olvasóról.
    Második próbálkozásként ugyanezt az azw3 kiterjesztésű könyvet, minden módosítás, konvertálás nélkül a Calibre-ben az eszközre küldéssel rakattam át az olvasóra, ekkor viszont borítónézetben látszik a könyv borítója.
    A kettő módszer között látszólag annyi a különbség, hogy a Calibre létrehoz egy a Beállítások / Importálás/exportálás / Könyvek küldése eszközre alatt a sablonon beállítottak szerinti könyvtár struktúrát az olvasón. Ezért gondoltam, hogy valamelyik mappában eltárolja a képet. Viszont megnéztem és tényleg csak a könyv van benne...
    Harmadik próbaként kivágtam az olvasón a Calibre által létrehozott könyvtárból a könyvet(csak az azw3 fájlt), ami most jó volt és átraktam az általam az olvasón létrehozott "könyvek" mappába. Ezután letöröltem a már üres Calibre által szerkesztett mappát. Ezután újra nem látszott a könyvborító.
    Ezek szerint mégis kell összefüggésnek lennie az eszközre küldésnél kialakult könyvtárszerkezet és a borító láthatósága között, hiszen végig ugyanazzal a fájllal dolgoztam.

    Nem látom át, de a lényeg az, hogy az eszközre küldéssel úgy látszik jól működik.

Új hozzászólás Aktív témák