Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    válasz hampidampi #51 üzenetére

    második mondatod kissé zavaros

    Szerintem nem volt az, csak ezek szerint nem értetted meg. :)

    Akkor egy kicsit részletesebben. Ugyebár a Calibre-ben akár hány könyvtárat létrehozhatunk. Nevezzük ezeket most A, B, C könyvtáraknak.

    Tehát mondjuk az A könyvtárba betettem egy könyvet, ami eredetileg nem tartalmazott metadatokat. A metadatokat a netről letöltöttem, ezeket a Calibre meg is jelenítette. Ha jól értettem azt írtad ezek automatikusan belekerülnek az adott könyve. Ezért nem szükséges az az újra konvertálás amiről írtam.

    "Újrakonvertálni csak borító csere után kell. Az összes többi metaadatot automatikusan update-eli a Calibre."

    Ezek után ezt a könyvet betettem a B könyvtárba. És mit láttam? Pontosan úgy nem voltak benne metaadatok, mint az eredeti könyvben sem. Erre írtam, hogy nem igaz amit az automatikus frissítésről írtál.

    Bár nem tettem meg, de ha az A könytárban található eredeti könyvet a kitöltött metaadatokkal újrakonvertálnám, akár ugyan arra a formátumra, mint amilyen az eredeti könyv volt, akkor az újrakonvertált könyvet betéve a C könyvtárba már minden további művelet nélkül megjelenítené az összes metaadatot. Azért nem szükséges ezt a tesztet elvégeznem, mert egyébként minden általam metaadattal kiegészített könyvet újrakonvertálok mobi-ra (bármiben is volt előtte), és azokban már alapból benne vannak a metaadatok. Az újrakonvertálást főleg azért végzem el, hogy a könyv elején olvasható legyen a fülszöveg.

    Azt hiszem ez elég részletes magyarázat volt. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák