Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz WiZARD #51338 üzenetére

    csökken, de épp elég lehet ahhoz hogy a friss vízben oldott vízkő épp ne rakódjon le...
    Amíg egyedül laktam, én is alaposan hígított ecetet használtam öblítő helyett, semmi baja nem volt se a mosógépnek, de a ruháknak. A ruhák se lettek ecetszagúak. Amióta nem egyedül élek, asszony sajnos ragaszkodik az öblítő illatához, pedig ő is tudja, tapasztalta hogy a a mosógép adagolófiókjában ott marad utána egy trutyis réteg, illetve a frottírtörülköző is bekeményedik tőle az évek során... mindegy, illat mindenek felett :Y :F

    sose értettem, hogy miután egy vegyszert (mosószer) a mosás végén kiöblítek a ruhából, miért kell egy másik vegyszert bele/rátenni helyette, de én ehhez nem értek :D


    szerk.: a te tapasztalatodban szereplő kis szivattyú tömítéseinek pontos anyagát nem ismerjük, lehet hogy annak volt baja az ecetsavval. Az adott összetétetelű tömítésnek, az adott töménységben, az adott hosszú idő alatt. Mint tapasztalat, érvényes, de nem korlátlanul általánosítva, hanem az ottani/akkori körülményekre.

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák