Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Rohamkukac #15619 üzenetére

    Én úgy érzem jól magam ,ha az anyag erőfeszítés nélkül, úgy siklik mint a korcsolya,(ezt meg lehet tanulni ,hogy ne ess hasra ;) vagyis ne csússz el rajta), akkor ,én szabom meg milyen erővel toljam, nem az hogy mekkora , változó ! súrlódási ellenálláson rángatózik éppen át ,amibe aztán beletartozik hogy, megszaladhat a kéz, erőltető toláskor, ha enged épp az anyag.
    :U Sajnos a szilikonmaradvány a felületkezeléskor visszaüthet.
    -Én a gyalugép asztalait (vastagoló szoktam (pont hogy a gumírozott kitolóhengert védjem a megcsúszástól,és ezáltal kopástól ).
    -Az abrichtolást, meg kifejezetten úgy tudom elképzelni, hogy az anyag korcsolyaként siklik az asztalon = a kés éles az asztal sima, meg csúszós, így oda lehet figyelni, hogy tényleg egyenes legyen a munkadarab, végül)
    -A körfűrész asztalát, vonalzóját ( itt ha akadozik a kisebb anyag az kész KickBack veszély!
    A kromofágozást kipróbálom ha, legközelebb leveszem a körfűrész lapot, (általában csak az élezőbe vitelkor szoktam lepucolni, félévente,akkor viszont sokáig tart a fogmosás :) )amíg erőlködés nélkül, jól vág ,addig nem .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák