Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    Nézegetem az órajeleket, timer-t. Kíváncsi voltam, hogy mit használ alapból a timer-hez. Adatlap szerint a cpu órajelét használja. Azt hogy a CPU mit használ elvileg be lehet állítani de arduino alatt nem találtam meg, hogyan lehet változtatni, hogy mit használjon a CPU. Ahogy néztem van egy 40 Mhz-es kristály a shield alatt. Tehát lehet belső 8 MHz, külső 40 MHz és ha külsőleg csatlakoztatni 32 kHz-es kristály.

    Azt, hogy ezeket hogyan lehet beállítani, melyiket használja, ne menjen mondjuk 160 MHz-el, hanem csak 80 MHz-el a cpu arudino alatt hogyan lehet beállítani? Közben pedig még egy kérdés jutott eszembe. Ha nem rtos-ban programozok, akkor magától választja ki melyik mag dolgozza fel a kódot vagy csak egyiket használja? A 160 MHz ki van használva valahogyan?

    Még egy dolog, a DMA-t támogatja az ESP, de arduinora szintén nem találtam kódot. Erre sincs példa?

    Így hirtelen sok a kérdés, remélem sikerül mindre választ kapni. Egyre inkább előjön, hogy lehet még se mindenre a legjobb arduino-ban a programozás és korlátokba ütközök?

Új hozzászólás Aktív témák