Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Shyciii #7365 üzenetére

    Na, látod, ezt mondtam én neked, hogy nem 3 MB az. Nyilván az udiskie-t is hozzá kell számolni, ugyanis ha automount-ot szeretnél, akkor ez is hozzátartozik a gvfs-hez. Pont erről beszéltem, hogy behúz, indít futtat 100 kiló szutykot, ezért nem használom. Persze, ha nincs betöltve, akkor nem foglal semmit, de akkor meg nem is csinál semmit. Vifm meg nem tud semmilyen gvfs-t meg libmtp-t kezelni, egy terminálos program, nem tud semmilyen grafikus szolgáltatáshoz kapcsolódni, mint dbus, gvfs-akármik. Persze, a conf fájlába biztos fel lehet venni valami gvfs-es, vagy fusermount-os vagy valami udiskie-s parancsot, de az sem out of the box, hanem hekkelni kell hozzá erősen, és a kívánt funkció akkor sem lesz automatikus, hanem be kell hívni billentyűre.

    Egyébként ha rendszeresen csatolt eszközről van szó, akkor a /etc/fstab-ba is fel lehet venni csatolási bejegyzést, és odaírni neki a nofail mount opciót, így ha nincs a gépre csatlakoztatva, akkor nem áll meg a boot, de ahogy menet közben a gépre csatlakoztatod a kívánt meghajtót, akkor az udev érzékeli, az fstab alapján felcsatolja az initrendszer vonatkozó szolgáltatása. Persze ez mtp-re nem működik, ahhoz mindenképpen userland-es MTP-s megoldás kell. Erre használok jmtpfs-es saját scriptet. Oké, nem teljesen automatikus, mert gyorsbillentyűre kell behívnom, de nem olyan nagy kényelmetlenség. Az androidos teló csatolása úgyse automatikus, csak úgy szólok, mert az ilyen telók 99,9999%-a biztonsági okból nem csatolódik, hanem a kezdőképernyőn kell lehúzni egy értesítést, ott kiválasztani, hogy az USB kapcsolat fajtája nem sima töltés, hanem MTP-kapcsolat, és majd csak utána lehet a gépen csatolni. Ezt a hülye Gúgli találta ki, adatlopás ellen, ők azzal érvelnek, hogy életszerűen előfordul, hogy a user nem veszi észre, hogy a telefonjára valaki USB-kábelt cuppantott, és lopja lefelé az adatait a telefonról. Ja, tényleg reális, az egyszeri szűz lány is így szokott megesni, hogy észre sem veszi, hogy beleáll egy gerendányi dákó, és jól megfarkalják, csak úgy véletlen szokott megesni. Aha.

Új hozzászólás Aktív témák