Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz Frawly #7364 üzenetére

    gvfs-mtp-t elvben kezeli a vifm, de nem tom hogyan, pedig az arch wikiben van egy ilyen mondat: "libmtp (gvfs-mtp): filemanager (nautilus, pcmanfm, vifm and etc) hangs on accessing DCIM/Camera of Android device"
    Így az mtp elérésre én pcmanfm-et használok (amúgy is van fent biztos ami biztos), de daemonként nem fut, így nem foglal semmit. A gvfs végülis egyfajta keretrendszer. Ha nincs használva, nem töltődik be, de az automountot nem a gvfs csinálja. Az automount-ot pl az udiskie megcsinálja. Ezt használtam pár napig, de miután utánanéztem, hogy mi a rákért emelkedett meg "durván" a bootolás utáni memóriahasználatom, akkor látom, hogy majdnem 40MB-ot foglal el az udiskie. Úgyhogy töröltem, és ezért kezdtem neki az udev szabályoknak, majd a végén csak a részben működő AUR-os scriptes automountolonak az átírásához. Azóta ezt az általam átírt scriptet használom automountra, és remekül működik. Mondjuk lehet hogy ha lesz több időm, akkor az mtp csatolását is megpróbálom, de ennél a mostani telefonomnál ha nem gvfs-mtp van használatban, akkor szarakodik a kábeles másolás.

Új hozzászólás Aktív témák