Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    - babamonitor, akár kamerás, akár csak hang (feleslegesnek gondolom)
    Ha nagy a ház és nem hallod ha sír, akkor szükséges, még pár éves korban is.
    - légzésfigyelő (végtelenül feleslegesnek gondolom)
    Lehet rizikózni, h nem használ az ember, de én nem tenném.
    - baba-pihenőszék (ami magától ringatja is a babát) (bizonytalan vagyok, akár hasznos is lehet)
    Nagyon jó ha van. Nem kell, h magától ringassa, pl ha vékony fémvázas akkor a baba mozgására tud rugózni, az elég.
    - babynest (nem tudom mi a neve magyarul, ilyesmi)
    A babáknak tetszik. Jobban, biztonságban érzik magukat ha valami körülöleli őket fekvés-alvás közben
    - kutacsvédő (feleslegesnek gondolom)
    nem kell
    - cumisüveg sterilizáló (akár hasznos is lehet)
    Első gyereknél kell, másodiknál csap alatt megmosod, harmadiknál a kutya szájából kivéve is jó lesz :))

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Gombinyó

    őstag

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    légzésfigyelő (végtelenül feleslegesnek gondolom) - nem egy életet mentett már meg. Ne legyen rá szükség, de ha más nem legalább ti nyugodtabban alszotok mellette.

    baba-pihenőszék (ami magától ringatja is a babát) (bizonytalan vagyok, akár hasznos is lehet) - nálunk két percnél tovább nem maradt meg benne a gyerek, próbáltunk több fajtát is.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    - babamonitor, akár kamerás, akár csak hang (feleslegesnek gondolom) - Ez attól függ hol laktok és milyen életmódot folytattok. Ha kicsi a lakás és alapvetően otthonülő típusok vagytok, felesleges. Ha már van kisebb kert, akkor nagyon hasznos. Sokkal nyugodtabban ott lehet hagyni aludni a gyereket, mert ha gond van, hallod és oda tudsz menni és addig bizonyos körzetben bármit csinálhatsz, nem kell folyton fülelned, hogy alszik-e a gyerek. A háztartási zajok szempontjából is átgondolandó. Ha becsukod a gyereknél az ajtót, akkor lehetsz hangosabb, viszont kisebb eséllyel hallod, ha baja van.
    - légzésfigyelő (végtelenül feleslegesnek gondolom) - ez mindig vita tárgya, nagyon kicsi eséllyel bekövetkezhet, hogy leáll a légzése a gyereknek. Ha van akkor észreveszed és lehet, hogy meg tudod menteni. De sok esetben ehhez szükséges, hogy képes legyél megfelelően reagálni és elvégezni egy újraélesztést. Mivel nagyon kicsi az esély, hogy bekövetkezik, simán mondhatod, hogy felesleges. De ha meg pont te vagy a kicsi, akkor megmenti az életét. Nem szeretnék állást foglalni az ügyben.
    - baba-pihenőszék (ami magától ringatja is a babát) (bizonytalan vagyok, akár hasznos is lehet) - nem volt ilyenünk, mert olyan mértékig feleslegesnek találtam, hogy meg se fordult a fejemben, hogy vegyünk ilyet.
    - babynest (nem tudom mi a neve magyarul, ilyesmi) - nem tudom, beletartozik-e ebbe a körbe a játszószőnyeg. Leteríted, fekszik rajta, felette lógnak dolgok, amiket elérhet, megrúghat, ütögethet. Ezt szerette nagyon mindegyik gyerekem, motiválta őket a mozgásra. Ha csak simán ne guruljon el dolgot szolgál, akkor szerintem felesleges, nem volt ilyesmink és fel sem merült, hogy kéne valami hasonló.
    - kutacsvédő (feleslegesnek gondolom) - szerintem is az, kivéve, ha nem megoldható otthon, hogy legalább részlegesen bababarát legyen, tehát állnak ki a térből dolgok, amiknek nekieshet a gyerek és viszonylag kis pontot üti meg magát. De ezzel is bőven ráérsz, amíg el nem kezd mászni a kicsi.
    - cumisüveg sterilizáló (akár hasznos is lehet) - szerintem várj vele, míg kiderül, hogy mennyit használtok cumisüveget. Mi nagyon minimálisat használtunk, azokat kézzel babavegyszeres fertőtlenítővel elmostuk. De ha tápszeres a baba, vagy nem közvetlenül cickóból kapja az anyatejet, hasznos lehet a kényelem miatt.

  • 6030D

    Ármester

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    Kamera tényleg akkor kell, ha nagy a lakás/ház, a szomszéd szobába felesleges, hallod ha felkel. :D Többen (például Öcsémék is) normál wifis kamerát használnak, pl Xiaomi, tökéletes.
    Légzésfigyelő: többször fog falsot riasztani, mint igazit :) , de azért nem rossz, ha van. Ha koraszülött lesz, akkor "kötelező". (Nekünk 35. hétre született, jó sokáig használtuk, már nem emlékszem, vagy 6 vagy 12 hónapig.)
    Pihenőszék: először a lányunk se szerette, aztán megtetszett neki, ez zenélt meg rezgett is (pedig valami két pálcás minimixes volt). Hozzátáplálásnál is jól jön, ebben kezdenek el enni félig ülő pozícióban.
    Babaöböl (nest), kutacsvédő.... :N
    Sterilizáló kell, az a tuti, van olcsó mikrós, zacskós, nem tétel. Mi még a babamama expón lőttünk egy Tommie Tippie szettet mikrós dobozzal, cumisüvegekkel olcsón, amúgy a zacsis lett volna. Gépet külön felesleges.

    A gépeket, bútorokat nyugodtan meg lehet venni használtan, nagy részük olyan, mint az új. Igen, el lehet költeni a világ pénzét, de azért átgondoltan ésszerű keretek között is lehet maradni.
    Meséltek olyat, hogy 700e Ft volt a szülés, 300e a babakocsi, a gyerekszoba is egy vagyon, de a 3x25e Ft-os oltást nem adatják be, mert drága és nincs rá pénz...

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • kovacsroli

    senior tag

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    légzésfigyelő
    Abban az esetben tényleg felesleges, ha nem tudod mit kell csinálni ha esetleg bejelez.

    Mi az első gyerek születése előtt elmentünk egy baba elsősegély oktatásra, a helyi kórházban ingyenesen szerveznek ilyeneket, illetve ha jól tudom a mentősök is. Részletesen elmagyarázták és bemutatták hogy a különböző helyzetekben mit tehet a szülő a mentők kiérkezéséig. A foglalkozás hangsúlyos része volt az éjszakai légzéskimaradás, itt külön felghívták a figyelmet a légzésfigyelő fontosságára.

    Lényeg a lényeg, a felismerés jó, sok felesleges dolgot az ember nyakába tudnak sózni ha nem figyel, nem gondolkodik, de ez szerintem pont nem az, amin spórolni kellene.

    A többi, túlnyomórészt kényelmi eszköznél nem általánosítanék, hogy jó vagy nem jó.
    Nekünk babamonitor pl. felesleges mert közel vannak a szobáik.
    Babafészek volt mindkettőnek de igazából nem hiányzott volna ha nincs.
    Pihenőszéke egyiknek sem volt, ha valahol voltunk és kipróbálták mindegyik kepesztett ki belőle.
    Sterilizáló az elsőnél volt, aztán ahogy Dorian írta....idővel rájössz, hogy leöblíted oszt jóvan.
    Kutacsavédőnk nem volt egyiknél sem.

    Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

  • f4lcon

    őstag

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    - babamonitor: nem árt nektek sem a mozgás, ha sír felkelsz és átmész :) persze a kényelem jó dolog, ha van rá keret, akkor vehető
    - légzésfigyelő: csak a jót szabad megvenni, de azt szerintem kötelező (Babysense vagy Angelcare, és NEM csiptetős)
    - baba-pihenőszék: nálunk a gyerek úgy fél éves korától kb fél évig (tehát amikortól ülni tudott odáig, ameddig el nem kezdett járni) szerette, de csak a legolcsóbb pár ezer forintos fémvázas cucc volt jó, pedig többet is vettünk. el kell dönteni, hogy arra a fél évre meg akarod-e venni vagy nem
    - babynest: ehelyett inkább szoptatós párna, az asszonynak kelleni fog ha nincs hol tartani a gyereket és az ágyba meg Sinsay-es rácsvédő (az egyik legolcsóbb, és nagyon jó, kettő körbe ér egy standard kiságyat)
    - kutacsvédő: azt se tudtam, hogy létezik
    - cumisüveg sterilizáló: vegyél használtan, soha nem romlik el és azt a 2-3 ezret megéri a nyugalmad az első gyereknél. a másodiknál már elég lesz a mosogatószeres víz is.
    amit nem írtál:
    - rendes előke (nálunk nagyon bevált a manó menüs szilikon, még 3,5 évesen is használja a gyerek)
    - egy egyszerű etetőszék, amit könnyű takarítani. mi vettünk Chico Polly Progres5-t, ami millió féle módon variálható, amiből persze csak az egyetlen funkciót használtuk. és elrepedt a huzata ott, ahol meg volt törve... egy fillért nem adnék érte, nemhogy 50 ezret. olyat vegyél ami stabilan áll és közel tudod húzni az étkező asztalhoz. 2 éves korától jöhet az Ikea Urban, az kiszolgálja addig, amig rendes székre tud ülni
    - babaöböl: ha van hely, akkor megspórolod a kamerát, meg a sétát is, az első egy évben szerintem hasznos volt a feleségemnek. mi ezt vettük, de sok jó létezik

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • flegga92

    senior tag

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    - babamonitor, akár kamerás, akár csak hang (feleslegesnek gondolom)
    Szerintem hasznos, nekünk a légzésfigyelővel együtt volt csak hangot tudó. Kamerát meg 6k-ért lőttem egy Xiaomit. Ezt a mai napig használjuk.
    - légzésfigyelő (végtelenül feleslegesnek gondolom)
    KELL!!! Többször riasztott mint kellett volna. De 2x biztos segített. Egyszer mire odaértem már vett egy nagy levegőt, a második alkalommal mikor kivettem akkor kezdett el lélegezni. Megérte, hogy jó párszor felkeltett fölöslegesen.
    - baba-pihenőszék (ami magától ringatja is a babát) (bizonytalan vagyok, akár hasznos is lehet)
    Volt magától ringatós is, nem szerette. (használtan vettük, ugyan annyiért adtuk el így ingyen volt). Viszont egy használt önmagát ringatós pihenőszéket imádta, csak abban tudta a nagy dolgát végezni.
    - babynest (nem tudom mi a neve magyarul, ilyesmi)
    Nálunk szerette, illetve sokszor köztünk aludt el ebben, könnyebb volt betenni ezzel együtt a kiságyba
    - kutacsvédő (feleslegesnek gondolom)
    felesleges
    - cumisüveg sterilizáló (akár hasznos is lehet)
    Volt, használtuk is. Szintén használtan pár ezerért lőve, Avent mikrós. Ilyen gépi cuccot biztos nem vennék, illetve a tűzhelyen sem forralgattam volna mikor 28 fok volt a lakásban.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    Babamonitor: nekünk volt, csak hangot közvetítő, szerettük, hogy képben vagyunk, kényelmet, nyugalmat ad, van ilyenkor elég feszkó meg para, ez egy segítő eszköz, nekünk hasznos volt. Videóra nem volt szükségünk, ha nem volt akció, akkor úgy is mindegy, ha meg volt akció, akkor úgy is mentünk.

    Légzésfigyelő: volt, béreltük (kisebb költség, 0 kockázat, full support) szerettük. Kis eséllyel előforduló, de valós veszély, ami ellen véd, amennyibe került a bérlés, annyiért nem volt kérdés, hogy rászánjuk, sokat spóroltunk máson amit nem vettünk meg.

    Pihenőszék: kaptunk, pihenőszékként soha nem vált be, etetőszékként viszont teljesen jó volt az első időszakban, jobban megmaradt benne a baba, mint a rendes etetőszékben. Nem tartom feltétlenül szükségesnek.

    Babynest: nem volt, nem is hiányzott, játszószőnyeg volt, közepes sikerrel (néha azért szerette), szoptatópárna (aka. banán) volt, azt a kismama szerette nagyon.

    Kutacsvédő: azt sem tudom mi az, nem volt, overkillnek dongolom.

    Cumisüveg sterilizáló: kaptunk kölcsön, egy ideig szerettük, aztán megoldottuk máshogy mikróval, de hasonló módon. Ha a kialakítása praktikus, segíthet, de egyébként nélkülözhető.

  • szotyika77

    aktív tag

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    Szia!
    - babamonitor, akár kamerás, akár csak hang (feleslegesnek gondolom):
    Nekünk van kamerás babamonitor, és hasznosnak találjuk. Főleg azért mert a gyerekszobák a ház másik felében vannak, és nem mindig tudunk egyből futni, ha valami hangot hallunk. Plusz kertes házban lakunk, és este ha elaludtak a gyerköcök, akkor tudunk kertészkedni, vagy kiülni a kertbe egy pohár borral, és ilyenkor jobban szeretjük figyelni és hallani hogy mi van velük. :)
    Emellett amúgy még Xiaomi kamerák vannak a gyerekszobákba felszerelve, a nagyobbikat már arról nézzük. :)
    Ha nektek is vannak ilyen igényeitek, vagy nagyobb lakásban laktok, akkor hasznos lehet. :)

    - légzésfigyelő (végtelenül feleslegesnek gondolom):
    Egyáltalán nem egy felesleges dolog. Első gyereknél is használtuk, hálistennek se fals jelzés, se éles jelzés nem volt, de nyugodtabban aludtunk ha bevolt kapcsolva.
    A második gyermekünk pár nappal születése után elkapott egy vírust, ami légzéskimaradást okozott nála, és ha nem jelez, akkor nem lenne most 6 hósan 8 kg színizom. :) :D
    De tényleg, nálunk életet mentett, mert a jelzése után mentőt hívtunk, és hetekig bent voltak még amíg helyre nem jött. :/

    - baba-pihenőszék (ami magától ringatja is a babát) (bizonytalan vagyok, akár hasznos is lehet):
    Mind a két gyermekünk ült ilyen székben, mind a kettő utálta. Volt olyan szék amit kaptunk, és volt olyan is amit béreltünk, egyik sem jött be. Mindig is irigykedve néztük, hogy más szülők gyerekei az életüket ott tudják tölteni, hát a mieink 1 percet sem. :D
    Lehet, hogy nálad pont fordítva lesz, és imádni fogja, én először bérelnék egyet, aztán beruháznék egyre, hogyha beválik. :)
    - babynest (nem tudom mi a neve magyarul, ilyesmi):
    Nekem ez babafészek néven ismerős. Asszonypajtás vett ilyet is, de max 5x használtuk a két gyermeknél. :D Nálam ez a nagyon felejtős dolgok közé esik.
    Ami viszont hasznos, az a rácsvédő!
    - kutacsvédő (feleslegesnek gondolom):
    Full felesleges.
    - cumisüveg sterilizáló (akár hasznos is lehet):
    Kaptunk egyet az első gyerköcnél, azóta is használjuk, főleg mióta a nagyobbik bölcsis és hazahozza a betegségeket. :)

  • solti

    senior tag

    válasz Volvo360 #16888 üzenetére

    babamonitor: nálunk xiaomi kamera, hang nem kellett mert panellakás..mindent hallunk.
    légzésfigyelő: szülő nyugodt pihenése miatt hasznos. Szerencsére csak 1-2 fals riasztásunk volt. Előtte amúgy voltam rendes elsősegély tanfolyamon, hogy ha baj van, tudjak bármit cisnálni...A légzésfigyelőt mi 1 éves koruknál mindig elpakoltuk, SIDS esélye azután elhanyagolható...
    pihenőszék: szerintem értelmetlen. Miért kéne székben pihenni? Arra ott van az ágy...
    Babynest: háát, ha lenne 300 négyzetméteres házam lehet, hogy elférne a sarokban,de akkor is felesleges... játszószőnyeg volt nekünk, az viszont jópofa tud lenni, főleg ha hidegebb a padló. Sokan szeretik még az (adamo) hintákat is, mondjuk nekünk nem hiányzott és sok helyet is foglal...
    kutacsvédő: wtf? életemben nem hallottam róla...
    cumisüveg sterilizáló: első gyereknél sokat használtuk (mikrós avent), másodiknál már minimálisan (és ahogy a viccis van a cumival, a harmadiknál csak lenyalja a kutya...). Amúgy újszülötteknél asszem nagyon ajánlott pár hónapig.

    Ha tápos lesz a baba (és ez nem ördötől való) akkor a cumisüveg melegítő lehet nagyon hasznos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák