Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz kivlov #113725 üzenetére

    Az M1 Air egy zseniális gép, nekem a 16" M1 Pro mellett is kicsit fáj, hogy megváltam tőle. Pici, pillekönnyű, zseniálisan tepert rajta minden, amivel én dolgozom: tavaly egy videoklipet vágtam rajta, a zenekarvezető nem akarta elhinni, hogy ez szimplán csak ilyen, hogy odaülünk egymás mellé az asztalnál és egy boríték méretű kis gép a több, mint negyven kameraállásból összerakott multicam sávon simán, lazán vált, ugrál. És ebből a rengeteg sávból mind H265-ös 4K alapanyag volt.

    Ha nem lett volna kicsit kicsi az a 13" kijelző arra, hogy rendesen lássam a fotó/videónál az élességet (az Air-rel készült melókat mindig le kellett csekkolni valami nagyobb kijelzőn, volt, hogy nem vettem észre, hogy az adott fotó/videójelenet kicsit életlen), vagy eleve kicsit jobb kijelzőt raknak az Air-be, amivel jobban lehet HDR videóprojekteket kezelni, akkor asszem sose adom el. Igen, zavaró volt rajta a kevés port, a folyamatos dongle-dugdosás, de maga az Air alapkoncepció az M1 architektúrával vált teljessé, az ember egy pillekönnyű cuccal olyan dolgokat simán megcsinálhat, ami azelőtt a zúgó-búgó asztali gépével borzalmasan nyögvenyelősen ment. Nyilván nem mindenki mindent, de én a szerencsés célcsoportban vastagon benne voltam.

Új hozzászólás Aktív témák