Új hozzászólás Aktív témák

  • Lasersailing

    senior tag

    Sziasztok,

    Médialejátszó vásárlásán töröm a fejemet immár több, mint 1 hónapja, de minnél többet olvasok utána annál kevésbé tudom mi lenne a legjobb nekem...

    Amire használni szeretném:
    DS118-as NAS-ról filmek, sorozatok nézése. Jelenleg Full HD-s tv-m van, amit nem is akarok lecserélni amíg működik (plazma, gyönyörű képpel). A hangról egy alap házimozi rendszer gondoskodik (Onkyo TX SR 501) 5.1-ben. Jelenleg mede8er-t használok, de már haldoklik...
    Legyen youtube elérhetőség - mede8er-en is volt, de mire igazán kihasználtuk volna megszűnt a támogatottsága, azaz az egyik fő választási szempontom eltűnt

    Odáig eljutottam, hogy full HD-hez elég gyakorlatilag bármelyik ajánlott box, viszont ahogyan teszteket nézegetek valamelyiknek egy bootolás 1 perc, másiknak meg csak 20 másodperc. Nekem az 1 perc rengetegnek tűnik, a med8er elindulását is alig győzöm kivárni. Emiatt erősen gondolkozom abban, hogy mégis jobb lenne nekem egy S922, mint az S905x3 pl.

    Örülnék, ha minél kevesebbet kellene mókolni a beállításokon, azaz minél inkább közel legyen az out-of-box működik-hez.

    Valamint fontos, hogy 7 éves és 70 éves is tudja kezelni önállóan.

    Fontossági sorrend:
    - vigyen "minden" 1080P-s filmet (néha 720P, ill. SD is akad) belső hálón keresztül táplálva
    - youtube
    - kezelhetőség
    - boot idő
    - első beállítás ideje minél kevesebb
    - ár (de azért nem a legdrágábbat keresem)

    Fentiek alapján minden nap másik tetszik épp legjobban, de eddig ezek kerültek fel a listámra (nem tetszési sorrend):
    - Beelink GT King - nem tetszik a dobozon a halálfej
    - Magicsee N6 plus - gyártóról olvastam, hogy volt, hogy kamuzott a beltartalomban
    - Magicsee N5 Nova - uez, legolcsóbb, de mintha lassan bootolna
    - Ugoos AM6 Plus -
    - Nvidia shield TV pro (2019) - kicsit overkillnek tűnik (árát is sokallom - nem a tudásához, hanem a használt tudásához képest)
    - minix NEO U22

    Elsősorban nem a fenti listából kérnék tanácsot, hogy melyiket vagy melyiket ne, ezek inkább csak gondolkozásomat mutatják. A fenti használathoz kérdezném mit, miért?

    Gigabites csatlakozást preferálom, de attól tartok, hogy az 1080P-hez minden átjön Fast Etherneten is, jól gondolom?

    Minden segítséget, ötletet, gondolatot előre is köszönök!

Új hozzászólás Aktív témák