Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz _drk #57439 üzenetére

    > Meg amúgy csak az AMD tud jót csinálni prociból is és vga-ból is, ami egybe forrasztva igazán jó.
    > Az Intel örül majd ha összedob valami használható kártyát, Nvidia-nak meg nincs procija.

    Hát én ebben azért nem lennék ennyire biztos.
    Ma még lehet, hogy nem tudna az Intel letenni egy jó konzol lapkát. De úgy tűnik, hogy 1-2 év múlva már lehet. Az Intel előtt nyitva áll az ajtó, hogy csináljon olyan APU-t, amit nagyobb IGP-vel szerel. Mármint nekik a piaci dominanciájuk is megvan ahhoz, hogy egy ilyen terméket termékbe tegyenek, másrészt az AMD esetleg eddig azért sem csinált ilyet, mert egy ilyen szerkezet esetleg érdekkonfliktust eredményezett volna a hasonló hardverben utazó konzol megrendelőkkel. Az Intel kezét ilyesmi egyáltalán nem köti.

    Az Nvidia pedig nagyonis fejleszti az Arm processzorát. Azzal persze PC piacon még nehezen lehetne piacra lépni. Ebben lehet, hogy a Steam természetes partner lehetne. De egy MS vagy Sony által megrendelt konzol esetén nem biztos, hogy az ISA a legfontosabb tényező. Annyi ISA-t használtak már. Nem tudom, hogy az, hogy most x86 ISA van használatában, ez mennyit könnyít a fejlesztésen. Ha az azonos ISA a dev és a production környezet között sokat számít, akkor a dev környezetet is át lehet állítani. Persze ez nyilván az Nvidiával való együttműködésben egy plusz macera. De ha pl a Geforce Now alatt is Arm procik lesznek majd, akkor ha az ISA annyit számít, akkor a Geforce Now-val való összebútorozás adhat annyi többletet a Sony-nak, hogy megérje.

    A lényeg, hogy szerintem nem annyira lefutott verseny ez mondjuk 2 év múlva.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák