Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    Topikgazda

    válasz fudi2002 #3610 üzenetére

    A vaskos pénzekért amiért valaki autót vesz? Mindkettőt!

    Akkor javaslom a workstation / server vonalat. ;)
    A desktop vonal nem erről szól - semelyik oldalon / vagy mindkettőn. ;)

    Az, hogy bioszonként összevissza teljesítmény.

    Ezt especiel Intel esetén konkrétan még Workstation / Server vonalon is megtapasztaltuk a Meltdown / Spectre kapcsán, emlékszel?

    BTW ha nem tungingoltál, akkor látványos változások nem voltak AM5 esetén sem (vagy legalábbis én eddig nem tapasztaltam).

    Az, hogy az eszement vsoc miatt elfüstölnek procik?

    Őőő.... Maréknyi ilyen esetet dokumentáltak az egész világon. Itt a topicban még senki sem jelezte például, holott itt is többeknek 1.4V-on ment a VSOC...
    Szóval akkor ezt az elfüstölt témát kell erőltetni?
    Igen, volt ilyen gond. Kezelve lett.
    Láttunk hasonlót már párszor...

    Az, hogy a ryzen mastert időnként úgy lehetett csak telepíteni, hogy regedittel bejegyzést kellett törölni.

    Ryzen Master nélkül is lehet boldogulni, az egy opcionális OC program.
    Ez egyébként gyártói témakör, és especiel én sem örülök neki, de ugye például pont az ASUS-nál egy vicc, hogy a TUF/ROG vonalon BIOS-ból kell kikapcsolni azt, hogy automatikusan felrakja az Armory Crate-tet. Viszont ez nem AMD specifikus...

    Az intelen minden megy. Jól. 7000mhz felett küzdeni kell, ez tény.

    Hááátttt.... Én nem ezt tapasztaltam, ott is vannak érdekes dolgok, de speciel tuning terén jobban áll az Intel, mint az AMD, már ha le tudod hűteni. Ha valaki ebbe az irányba megy, hát akkor válassza a kékeket...

    De itt feltennék egy apró kérdést: mi ad jobb teljesítményt játékok alatt?
    Egy 7800X3D + DDR5-6000 vagy egy i7-13700K + DDR5-7200? Egy-egy ilyen rendszert raktam össze és számomra a 7800X3D-al volt kevesebb gond, és az tűnt gyorsabbnak, még ha minimálisan is (az általam tesztelt játékokkal). Cserébe egy 26 000 Ft-s léghűtő kényelmesen kordában tartja, ami az 13700K esetén kevés volt...

    Especiel az AMD nagyon jó passzban van az X3D-vel és az Intelnek nem igazán van rá jó válasza jelenleg. Lehet ebbe és abba az irányba is menni ugyanakkor - ha valaki Intel platformot akar, hát hajrá - én nem akarok AMD vs. Intel vitába nagyon elmenni.

    Azt látom, hogy verseny van, ami jó. Nekem especiel most az AMD tűnik vonzóbbnak, ennyi...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák