Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P41N

    senior tag

    válasz Csupingo #26408 üzenetére

    Hivatalos AMD oldalon az van feltüntetve, hogy csak 3000-es szériától felfele támogatottak a CPU-k B550-ben.

    Ez viszont meg van cáfolva egy ASUS lappal (TUF GAMING B550-PRO). Gyakorlatilag 1000-es szériától egészen 5000-ig mindent kezel (még Athlon-t is). Más lapot nem említettek (vagy nem jó helyen néztem). Nekem majdnem hasonló van (TUF GAMING B550-PLUS WIFI II), szinte hasonlítanak is viszont nekem a CPU Support-nál 3000-től felfele írja a procikat. Ami azért is érdekes, mert megnézve a bios file-t egy MC Extractor vagy Ryzen SMU Checker-vel az jön ki, hogy ebben is ott szerepelnek a microkódok régebbi Ryzenekhez (persze ez még nem jelenti azt, hogy működne is).

    Szóval zsákbamacska lényegében az egész, vagy menni fog vagy nem. Én pontosan ezért akarok majd egy első illetve mások gen-es Ryzen procit venni, megnézni hogy vajon mit csinál vele. Ennyibe jobb mondjuk egy B450-ös lap, azok tényleg fix kezelnek minden Ryzen-t. Én azért elég gáznak tartom hogy az AM4-et lezáró A520, B550 és X570-ben hivatalosan nem támogatott minden Ryzen :D

    Forrás

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák