Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PyCos

    tag

    válasz HSM #29055 üzenetére

    Sziasztok.

    Jópár óra próbálgatás és legalább 20-30 Clear CMOS után ismét itt vagyok.
    Nagyon sokmindent próbáltam, eredmény nélkül.
    Lecsupaszítottam a konfigot, már csak VGA maradt, NVMe kikerült, minden PCI kikerült belőle (PCI hangkari és M2 wifi is kikerült)
    Ha a VGA a lenti PCI 16x foglalatban van, csak akkor indult 3600 Mhz-es memória sebessében, 1800 FCLK-val. Ekkor PCIe 3.0 x4 ben van a VGA, a fenti slotba áttettem nem sikerült elindítani.

    Próbáltam fix Gen3, Gen2 is kérni a BIOStól a VGA-hoz, nem sikerült működésre bírni.
    Próbáltam mindent AUTO-n és kézzel is behívni 100Mhz BLCK-t, 1800 FCLK és memória 3600Mhz, semmi. Emeltem memória feszültséget is kézzel, 1.35-1.38 V-ra is, semmi.
    Bios legfrisebb AGESA 1.2.0.8 lett.

    Most visszatettem a Ryzen 3600-at ,minden fut szépen, XMP és Auto beállításokkal, CB R20 3480 pont cpu temp 68°C, de nincsenek a magok túlhúzva. (SOC Auto : 1.08- 1.10 V)

    Köszi @HSM a tippet, volt már az SOC is manuálban 1.05 és 1.08 on is, még a legelején. De nem segített akkor.

    HWInfo mérésében a 12V-os power ág anomália már régi dolog, 2 éve is így volt már (visszakerestem screenshot-omat), a BIOS-ban jónak mutatja a 12.0 V -ot.

    Most nem tudom merre tovább, alaplap csere segíthet ? B550 Aorus Elite V2 , vagy Aurous Pro ( az ASUS-ban csalódtam most, pedig tetszett eddig) Vagy az új 5700x CPU lehet gyári hibás és próbáljam meg gariztatni (még csak 5 napja van nálam) ?

    Üdv

    A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

Új hozzászólás Aktív témák