Új hozzászólás Aktív témák

  • zakarmihaly

    tag

    sziasztok! a gépem továbbra is folyamatosan lefagy: asrock ab350m pro4, ryzen 5 1600 8gb ram (2 féle), rx 470.
    az egyik ram qvl listás a másik nem, de memteszt egyikre sem dobott hibát. amiket még prbóbáltam: tápcsere, periféria csere, driverek installálása, bios frissítés (a biosban minden defaulton van). kb 2 hétig nem volt gond, sőt tegnap 3 óra után fagyott le, ezért csináltam 1 winreinstallt, egy régebbi verziójú win10re, de az is ugyanúgy lefagyott. korábban nézegettem a hőmérsékleteket, minden tökéletes, semmi nem ment kb 60 fok fölé. kábeleket is megigazítottam, a HDD is jó HDD Sentinel szerint... szóval tényleg kezdek kifogyni az ötletekből :\
    itt amúgy már másnak is volt pontosan ugyanilyen hibája, úgyhogy azért bízok benne, hogy nem alaplaphiba mondjuk, vagy ilyesmi, hanem valami beállítás. a ramokat is próbáltam másik slotokba, de ott is lefagy random időnként, sőt volt olyan is, hogy a korábbi qvl listás rammal nem is bootolt a gép.. rakjam vissza a régi biost és próbáljam meg ott alapbeállításokon?

Új hozzászólás Aktív témák