Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz #68216320 #74207 üzenetére

    Uh... Jiffydos nekem kimaradt. :( Kék diffúz LED, hogy jól is nézzen ki mi? :D megnéznék róla egy képet/videót.
    Nálam a custom annyi volt, hogy pause meg reset gomb, oszt cső.
    jah meg volt egy egyedi cartride-om, verysoft boot-al, meg Tribar Hypraloaddal, meg pár más hasonló frankósággal. Azt áén magam süttetettem. (tehát eleve én találtam ki miket akarok rá, full custom volt az za egy volt belőle). Sajnos nincs meg, mert hülye öcsém egyszer annyit ragelt valami játékon, hogy, hogy nem, sikerült örjöngés közepette beletörnie a gépbe, a gép hátuljából kiálló kártyát! Emlékszem, elég nagy meló volt kihalászni a beletört darabot.
    utána jött a TT7-es, de az csak akkor lehetett a gépben ha én ültem mellette. Mivel én vettem, másrészt öcsém többet nem kapott ilyen lehetőséget, hogy még egy cartrideot beletörjön a gépbe.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Frawly

    veterán

    válasz #68216320 #74207 üzenetére

    Ehhez kár volt suliba elrohangászni kódot fordítani és debugolni. Amigára mindig is voltak PC/x86 emulátorok. Nem hibátlanok, de egy egyszerűbb kód fordítása és futtatása simán lehetséges, még ha lassan is fordul vagy fut, gyorsabb és kényelmesebb, mint máshová rohangálni.

    Meg szerintem a Commodore gépek túlértékeltek, túlhájpoltak. Nem voltak rosszak, de a tényleges technológiai jelentőségük fölé vannak értékelve a mai napig. Mondom ezt úgy, hogy én is szerettem őket, de inkább PC meg unix-párti voltam mindig is.

    #74202 KROK640: a negyedretrónak szerintem értelme nincs. De félretrónak én is hívok gépeket, hardvereket. Ezek olyanok, amik kb. ~10-15 évesek, egyértelműen retró, de a világ egyes elmaradottabb, vagy szegényebb vidékein a mai napig használják, kései P4, Pentium D, Core 2 szintje, illetve ezeknek megfelelő generációs AMD-s gépek. Ezeken ugyanis a mai napig elmennek modern OS-ek, meg foghíjasan használhatók. Ezért nem teljesen retró, mert részben még van relevanciája, ergo félretró. Az is igaz, hogy mindenkinél relatív, hogy mi neki a retró, félretró.

Új hozzászólás Aktív témák