Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz DarthSun #68860 üzenetére

    Bontsuk akkor ketté a választ.

    "légyszi adjál magyarázatot Chris82- nek, aki a folyamatot indította a kérdésével."

    Mi sem egyszerűbb. A paramétereket lehet ízlés szerint csavargatni, bővíteni.
    Nem árt egyébként ellenőrizni indulás után a memória értékeket sem (mem /c), mivel bizonyos gépek (pl. HP Vectra) tudnak olyat, nem 640kByte memóriáról indulnak, hanem 512kByte. És utána megy a fejvakarás.

    [MENU]
    MENUITEM=EMS, EMS
    MENUITEM=XMS, XMS


    [EMS]
    DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS /TESTMEM:OFF
    DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM AUTO
    DOS=HIGH,UMB
    BUFFERS=20,0
    FILES=30
    LASTDRIVE=E
    FCBS=4,0
    STACKS=9,128

    [XMS]
    DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS /TESTMEM:OFF
    BUFFERS=20,0
    FILES=30
    LASTDRIVE=E
    FCBS=4,0
    STACKS=9,128

    Az XMS opcióval biztosan fut a Dune II, mint ahogy a videón is látható.
    (Kis színes: a videó az akkori csúcstechnológiával készült, és szerintem sok PH-s fórumozónál is idősebb)

    És akkor a hozzászólás második fele.
    "A kritizálás helyett inkább"
    Látom nem vetted jó néven, miszerint nem értettem egyet a hozzászólásoddal, de erre nem a durcás hiszi a jó stílus. Főleg, ha már olyan idős vagy, hogy '88-tól foglalkozol PC-vel.

    "Akkor már én sem, mivel csak 88- tól foglalkozom PC- vel, még nem volt időm megtanulni"
    Sose késő bepótolni: XMS, EMS, Különbség.

    Így arn kérdésére ("xmshez minek ems?") nem válasz az, hogy "XMS- ben emulált EMS. Hát...így szokták".
    Helyette sikerül a két világ rosszabbik felét összegyúrni egybe csak azért, belehessen tölteni a világ összes TSR toolját, amire ugyebár nem is szokott szükség kelleni. Legalább utána nem is biztos hogy megy a játék, és lehet bújni a readme.txt fájlokat, ahol érdekes mód mindig az első tipp, egy 5-10 elemű listával, hogy miket ne töltsél be. Nem attól jó egy DOS-os nosztalgia gép hogy minden IS bevan töltve a RAM-ba.

Új hozzászólás Aktív témák