Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz zoltanz #87898 üzenetére

    Setfsb, vagy valami hasonló? Kis PLL-FSB tuning.

    Elkezdtem a KT266-os lap tesztjét, és bizony örülök, hogy nem rendeltem eBay-ről egyet, mert harmatos a teljesítménye. Tapasztalatnak viszont szuper.
    3492 pontot kaptam anno a koppra tuningolt KT133A-s lapomban 3DMark 2001SE-ben a Radeon DDR-el, 290-es FSB mellett, 145 MHz-en járó CL2-es SD RAM-mal, 1450 MHz-en járó Athlon Thunderbird-del. Ezt eddig nem tudtam lenyomni a KT266-osban. Abszolút csúcskategóriás DDR modulokkal próbálkoztam, mindegyik mellett instabil lett a rendszer CL2-n, tehát CL2,5 kell neki mindenképpen. Így viszont 3460-3480 pont között kapok. Most tegyük fel, hogy felteszek a lapra egy frissebb BIOS-t, és menni fog a CL2, amivel nyerek még 30-40 pontot: akkor hajszállal lesz legyőzve az SD RAM-os KT133A-s lap, f@szányos. :D
    Találtam egyébként egy KT333-as és egy nForce2-es lapot egy dobozban -nem a S462-es dobozomban, ami szintén teli van lapokkal- lehet, holnap rájuk próbálok. Érdekes lenne összehasonlítani a két nForce2-es lapom (most már tudom, hogy 2 is van). Illetve ami még nagyon érdekelne: egy SiS735-ös lap. De nem rendelek eBay-ről, ráér. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák