Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    Hát az UT tesztet a Barton nagy fölénnyel nyerte, anélkül is nyert volna, de így méginkább meggyőző a helyzet. Minden összeállt tehát, kissé hosszasabb poszt lesz, a végén kis akadékoskodással, előre is elnézést.

    Tehát eredményhirdetés, a nyertest már elárultam, de a részleteket még nem.

    A P4 konfigot már az előzőekben kispoilereztem teljesen, itt pedig a Barton konfig adatai.
    A végleges gépezet fotója :

    Részletesen :
    Asus A7N8XE Deluxe lap
    M-Barton 3000+@2315MHz proci+AeroCoolFullCu hűtő - dualventi
    Inno NV6600GT video+sufniventi
    2x512MB AData566 DDR
    SBLive 0220+alaplapi hang
    Samu80GB+WD40GB ATA vinyók
    LGDVDRW+LGDVDR ATA optikák
    TPLink 150MBit Wifi
    1.44FDD
    FSP 350W
    WinXP SP3
    Noname ház

    A táblázatban immár látható a szabadon levő videokártyasor tesztje+a dobogósok+a P4 és a Barton konfig viadalának részletezése, az utóbbit kivágott fotóként ide is beteszem (ki tudja meddig lesz meg, a Google a régi fotóimat már átméretezte és kétszer átpakolta más helyre) :

    Képmentések a 3DMark- okról+SPi :


    A tesztek alatt szokásom szerint minden aktív volt a konfigban, a háló/hang is, sőt az alaplapi és a Live is, a Wifi kapcsolatot azonban bontottam a tesztek idejére, de a stick be volt dugva :

    Az időbélyegző és a secondary képernyőkről a végén, hogy miért kell ezen részletesség.

    Most a konklúzióim :
    - órajelet feljebb tehettem volna még, de így is Barton győzelem
    - a 3DMark03 és SPi- ben a P4 nyert, de ha tolok a Barton frekijén kiegyenlítődik
    - összesítésben meggyőző a Barton előnye, pedig az órajel 1GHz- el magasabb a P4- en
    - a Barton hardveres előnye a magasabb RAM órajel, szűkebb időzítés, a P4- ben viszont az FSB és a buszok járnak nagyobb órajelen, mivel nem fixálhatók, Barton mellett fixáltam 33/66- ra
    - rá lehet mondani az Asrock lapra hogy gyengébb chipset, de valójában nem, clock to clock egyezik a P4P800- al a teljesítménye, sőt még az IC-7- el is (emlitettem már, ha pld GAI tesztjét nézzük), de ha valaki mégis rámondja, ne feledje, a teszt címe "átlag P4 vs tuningolt Barton"
    - a CPU hűtésen a légáram dualventi esetén gőzöm sincs miért de javít, bonyolult légkavarodás lehet, nemtom miért, nem vagyok fizikus, de hatásos az tény
    - a Quake2 ST teszt minkét konfigon hajszálra ugyanazt az eredményt hozta (tehát nem elírás)
    - a tesztsor alapján látszik hogy inkább FPS game kedvelő vagyok, de az FPS- hez kell a legtöbb FPS :DDD
    - más hirtelen nem is jut eszembe... :B :DDD

    Végül a képmentések részletessége. Említésre került a topikban magas órajel S462- vel, léghűtéssel, teljes konfig kiépítéssel, és konkrétan 2.6 GHz feletti. Erre kíváncsi lennék, nehezen hihető. Persze egy szál CPUz ablak számomra legalábbis nemigen meggyőző.

    Ezért ha valaki ezt eléri és stabil is akkor az alábbi kritériumokkal tud meggyőzni :
    - 3DMark képek az általam mentett módon, a rajta szereplő ablakokkal, összes tesztlépés futtatása (hogy legalább addig stabil)
    - léghűtés (mindegy milyen fajta, márka)
    - időbélyegző a 3DMark- os mentéseken, a teljes Win dátum-idő ablakkal, neten akármilyen mentést lehet guglizni, de időbélyegzőset nem találtam, legfeljebb olyat melyen a systray- en látszik az idő, tehát az ilyen is érvénytelen számomra

    Nem fontos de jó ha van :
    - konfig részletezése, ahogy fentebb én is tettem, amiről van fotó, az belinkelve
    - konfig fotója, akár házban, akár próbapad, mindegy
    - secondary képmentés arról hogy minden komponens aktív a gépben - ez mondjuk könnyen megkerülhető, nem ellenőrizhető, ezért kisebb a fontossága. Mondjuk a léghűtés is nehezen ellenőrizhető, hogy az volt-e valójában...

    A PH 3DMark listáiban kettő 2.5GHz- es eredményt látni, képmentés nélkül...valamint egy db 2536 MHz- es eredményt látok még, melyről van képmentés és Bartonnal+gyári léghűtéssel lett elérve, állítólag.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák