Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz DarthSun #64248 üzenetére

    Ja, pont ezt mondom én is. Ez a Virge talán valami 1995-ös volt, és 1996-ban kaptam meg. Ezen nem is volt forrasztott RAM, csak foglalatok, mikor a kártya jött, a foglalatok egy része tartalmazott csak RAM-ot. Fater hozott bele RAM chipeket, így az összes foglalat be lett telítve, és így kimaxolva volt 4 MB VRAM rajta. Tehát nem gyárilag. És a BIOS-ban sem kellett semmit mókolni, hogy több RAM-mal menjen, azonnal látta a full 4 mega RAM-ot bővítés után, és tudta használni magasabb felbontásokon. Persze sok értelme nem volt a kimaxolás jóérzésén kívül, a kártya semmivel nem volt gyorsabb, 3D-re sem volt használható (vagyis ekkor én úgy tudtam), olyan magas felbontást meg nem használtam akkoriban, ami indokolta volna a több RAM-ot :DDD

    De ugyanez volt a RAM-mal is. Bővítve lett 16 MB helyett 64 MB-ra, amit max. csak a Windows 95 használt ki, de azt meg ritkán futtattam, inkább DOS-szal toltam akkor még (programozás, ASM, játékok). Nem lett kimaxolva, mert az az Ali chipsetes Socket3-as 486-os PCI-os Gigabyte alaplap támogatott volna 128 MB-ot is, de csak valami nagyon ritka, kétoldalas EDO fajtával, ami nem csak drága volt akkoriban, de beszerezhetetlen is akkora modulméretben. Az alaplapi L2 cache is ki lett maxolva 256-ról 512 KB-ra, na, attól sem lett semmi gyorsabb, de legalább ki volt pipálva az a bővítési lehetőség is :D

    De a gép ugyanaz a lassúnak számító AMD 5x86 133 MHz maradt, igaz meg volt cibálva 160 MHz-re. Persze csak pár év múlva derítettem ki, hogy 150-re húzva jobb lett volna, mert a 3× FSB 50 MHz gyorsabb, mint a 4× 40 MHz-es FSB ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák