Aktív témák

  • trojanhorse

    csendes tag

    Üdv mindenkinek :R

    Nagyon jó a téma (R600)-és ez, mármint az R600-as, mindaddig érdekelt is, amíg a Q...... AMD meg nem vásárolta az ATI-t, mert ezzel egy életre elásta magát (Jó mélyre). Sajnos, nincs túlontúl nagy választék, mert van az nVidia, és majd valamilyen formában az Intel, bár azt kétlem, hogy majd külön kártyás megoldással remekelnének, bár ki tudja?! Illetve a Matrox, de azt még inkább kétlem, hogy épp a Matrox ébredne majd fel csipkerózsika álmából! Úgyhogy marad az nVidia, és hogy őszinte legyek, az utobbi évek lemaradásaival ellentétben, ez a G80- dolog, nem is rossz! Szögfüggetlen anizo, ami Qrva jóóóóó, 16xAA (bár szerintem ez már kicsit túlzás) de alacsonyabb felbontáson, azért használható lesz. Nem is igazán értem, itt tesztelgetnek 1920x1200-as meg 2560x1600-as felbontásban, de minek is, a nagy átlag ilyen monitorokkal rendelkezik??? Én még mindig 1280x1024 (valahogy itt leragadtam, meg a monitor se tud többet, de nem is igénylem!)
    De a kis kitérő után vissza a kályhához! Szóval, nekem R600 akkor sem kell, ha 3*gyorsabb a G80-nál, (azonos áron), mert AMD! Elég megnézni a procijaikat, és azok eredményeit! Itt van az Intel lassan kiszállingózó E4x00 szériája, csak 1800MHz-en megy, (potom 35000ft körüli áron), de ahogy olvasom 3.42re felhúzható :) amely teljesítménnyel, egy x6800 lenyom (magfesz emelés nélkül)! -ami meg nem épp 35000ft. Csak egy jó alaplap kell hozzá! Egyik ismimnek egy 2000-en járó Athlon64-e van, de a 2400-zal már megküzd (0,2 voltos fesz emeléssel)! (ezzel csak a minőséget akartam szemléltetni) Most az AMD-a korábbi ATI fejlesztésekből még megéldegél, de 2-3 év múlva már szépen le fog maradni, aztán majd még inkább, és még inkább! Mert nem tud újjat hozzátenni, az ATI fejlesztői, meg már vándorolnak is el, és ez csak fokozódni fog! Reméljük épp a Matrox-hoz mennek, és talán 1-2 év múlva, mutatnak majd valamit! Addig is nVidia 8800 (már ha lejjebb megy az ára), vagy a márciusban debütáló 8600-as lehet alternatíva, legalább is számomra! Ez is egy szemét dolog, a hazai forgalmazóktól, 120-140 ezrekért adnak egy GTS-t amikor 75-80 körül kellene lenni a fogyasztói árnak és 100-105 körül a GTX-nek! Ennyire azért nem kéne pofátlanul sokat keresni rajtunk!

    Remélem nem voltam túl uncsi, szép napot mindenkinek! Crysis-szal előre:) (ha végre kiadják)

Aktív témák