Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz leeate #470 üzenetére

    No, akkor kissé bővebben meg finomabban igyekszem hozzáálni:
    A szelektív színtelenítés nekem nem jön be. Nyílván a képi kiemelés elég erőteljes eszköze, viszont úgy gondolom, hogy más módszerekkel kéne megteremteni a képen belüli hierarchiát, máshogy kéne kiemelni azt, amit ki szeretnénk és súlypontot adni egy képet. Megfelelő elrendezés, mélységélességgel való játék. Ennek a két dolognak rendkívül nagy jelentősége van, és rengetek lehetőséget rejt mindkettő. Az ilyen nagyon direkt, és nagyon ordító dolgok, mint a szelektív színtelenítés, szerintem túl ripacs módon próbálják szétválasztani a képi elemeket.
    Egyébként átlagos képet látunk, ami úgy érzem nem adja tanúbizonyságát fotóstudásnak. A felső részén a grain viszont elég csúnyán néz ki. Nem tudom direkt lett-e odatéve, vagy sem, de nem tesz jót a képnek.

    Én azért úgy érzem, hogy nem baj, ha kísérletezik valaki ilyen-olyan technikákkal. Legyen az akár szelektív színtelenítés, vagy bármi más, akkor sem, ha az eredmény nem lesz olyan, amit vár tőle a fotós. Kísérletezés, próbálgatás nélkül nehéz fejlődni. Az sem baj, hogy felrakod ide a képeket, tedd így a jövőben is. Egyrészt annyit tudok kérni, hogy fogadd el, ha valaki azt mondja, hogy bocs, ez most nem és ne gondold azt, hogy az értékelővel van baj, és te ezt jobban tudod. Ha így gondolod minek raksz fel képet? De ha mégis ilyesminek adsz hangot, akkor ne csodálkozz, ha a következő hozzászólás már jóval kevésbé lesz barátságos hangnemű. Azért vagyunk itt, hogy meghalgassuk egymás véleményét, és megpróbáljunk tanulni belőle, gondolom te is ilyesmi miatt raksz be képeket.

Új hozzászólás Aktív témák