Új hozzászólás Aktív témák

  • zsborbas

    aktív tag

    Kb 4-5 napja elpusztult az a szumátrai amit megharapott az algaevő. Kivettem a vízből. Csak a harapás nyoma látszódott rajta, semmi más.
    Tegnapelőtt reggel fehér pöttyök jelentek meg az egyik szumátraim farkán és testén, csak 1-1 darab, meg az egyik xyphon is vagy 4-5 db. Nagyon megijedtem, utánanéztem a dolognak, darakór jellemzőjét tapasztaltam a halakon. Elmentem beszerezni ellenszert. Mivel sajnos a legrosszabbkor jött ez a nyavaja, egyedül az OBI volt ami számításba jöhetett. Vettem malachit zöldet, mivel arra volt ráírva hogy az használható darakór ellen. Mire hazaértünk a pöttyök nem voltak sehol, így nem öntöttem a malachit zöldet az akiba. Estére megint előjött, de már 4 halon. Akkor lekezeltem őket. Kérdés meddig maradjanak a malachit zöldes vízben, illetve mikorra fognak a pöttyök eltűnni a halakról? A kis harcsáknak szerencsére nem lett semmi bajuk. A javasolt 30%-os vízcserét megcsinálom.
    Van-e még ezen kívül valami teendőm? Ha nem múlik el a darakór, meg lehet-e ismételni a kezelést ismét illetve milyen gyógyszert javasoltok ellene?

    A furcsa az egészben, hogy semmi új élőlény nem került az akváriumba 2 hete, így nem értem hogy kaphattak el darakórt?

    ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

Új hozzászólás Aktív témák