Új hozzászólás Aktív témák

  • hyundaikia

    csendes tag

    Sziasztok!

    A hatalmas alga bumm lefékezésére 3 napos sötétítő kúrát alkalmaztam. Mindkét oto és a 2-2 garnéla sikeresen túlélte,jól is érezték magukat a kúra utáni napokban is. Aztán oto csapat bővítése céljából vettem még 2 példányt ( csak ennyi volt az akvarisztikában), de ezek sajnos 1 napon belül elpusztultak. Semmi külső sérülés, elszíneződés,puffadás nem volt rajtuk. Eleinte azt gondoltam,hogy a hirtelen vízminőségbeli változás (javulás) ártott nekik,mert az akvarisztikában csapvízben voltak tartva (Sopronban kegyetlenül kemény a víz).. De sajnos a régi lakók egyike is furán kezdett viselkedni.. ez lehet valami vírus,amit egymásnak adnak át? Lehetséges,h a 2 új példánnyal behurcoltam valamit? :( A kúra vegén azonnal kitakarítottam az algák nagyobb részét és 50%-os vízcserét is csináltam. A vízparaméterek jók (ammoniát nem tudok merni,de a nitrit nitrát jó). Vagy még az az ötletem van,hogy a kúra utáni elhaló alga maradványok toxikus hatásúak a halakra..?? Eszegetnek (cuppognak) egyfolytában, ez gondolom azt jelenti, h kerül a bendőbe elég kaja.. vagy mindenképpen kellene + tápot adnom akkor is,ha van még bővel alga a köveken,üvegen,leveleken..?

    Mit tegyek,hogy tutira megelőzzem a további elhullást?
    Köszi a választ!

Új hozzászólás Aktív témák