Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    Sziasztok!

    Eléggé off a kérdésem, de nam találtam jobb topikot a kérdésemnek, és egy linuxos közösségben biztosan tudni fogja valaki a választ a felhasználási igények miatt.
    Tehát, olyan otthoni minimális árú és fogyasztású (cél?)gépet szeretnék beszerezni, ami a következő funkciókat látná el:

    - router, tűzfal, URL szűrés, proxy - (digi LAN)
    - torrent
    - házi adattároló
    - 3-4 db (web)kamera képének rögzítése és neten keresztül elérhetővé tétele biztonságosan
    - internet kliens
    - médialejátszó

    Ehhez gondolom valami brazos, Atom, vagy hasonló lenne jó.
    Igen ám, de nem sok infót találtam arról, hogy linux alatt melyik hardver műxik legjobban teljesítmény és fogyasztás terén. Oké, az AMD linuxos drivereit szokták szidni, de ennél részletesebb véleményt nem nagyon találtam.

    Esetleg a feladatok bontása is eléképzelhető, ha valamelyikre van hatékony célhardver olcsón.

    Tehát a fogyasztás és a vételár minimalizálása a cél. Sacc/kb. 3-4 évre venném, tehát ha ez idő alatt nem hozza be egy kis fogyasztású cucc a magasabb árat, akkor nem azt választanám.

    Disztro terén még nem döntöttem, ebben is elfogadok tanácsokat. Másik asztali gépemen Sabayon van, nem vagyok elégedetlen, legalábbis Kubuntu után.

    Kössz!

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák