Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    válasz shadowofthe #19328 üzenetére

    Hopp ez privát akart lenni de meghagyom itt is. Hátha ír róla a kolléga is beszámolót, így egyel több tapasztalat lesz az eszköztől.

    Szia!

    Pár hónapon belül nekem is esedékessé válik a hangfal vásárlás. Láttam az M-Audio BX5 mellett tetted le a voksod. Én is ezen a típuson gondolkozom leginkább! Egy pár sort tudnál nekem írni róla? Benyomások, tapasztalatok, hangkép, mindennapi használat, minőségről? Elég kevés vele a tapasztalat, vagy legalábbis, amit írtak róla és azok is ellentétesek. Személyesen meghallgatni nem igazán van lehetőségem, így a vétel előtt csak arra tudok támaszkodni, amit mások írnak róla. Illetve ha beírnád a választ 2.0 topikba mások is meríthetnek ihletet a tapasztalataidból.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Erről mi a vélemény? A BX5 -ről írták:

    he "bi-amp" design claims 40W on the woofer. One listen will tell you the bass amp reaches it's limits almost immediately. The compression begins on the bass at early-to-mid volume levels, and bass stays wimpy and compressed, while the highs still have decent dynamics. The identical TDA2052 Amplifier chip is used for both the highs and lows, and checking the specs on the chip, you can see it really only is capable of about 22 Watts before distortion levels become un-listenable. If they had doubled-up the output IC's on the bass for an extra $3 per speaker, these speakers would probably be VERY decent, instead of just decent.

    Utánanéztem az adatlapjának. Rajta hangzatos marketing. Hi-Fi IC, LOW DISTORTION, 60W. Ami számomra kiderült, hogy 60W az musican, érdemben 17W 8 ohmon, 32W 4 ohmon d=1%. Ennyit közel a TDA2030 is képes leadni d=0,5% 28W 4 ohmon, 22W 8 ohmon ha kettő van belőle. A genius 2000A -ban kettő van oldalanként. Így az érzés részemről az, hogy ~60k -ért kapok egy biamposított geniust M-Audio márkanéven. Gyk. a +1 col és biamp felépítéssel tud többet. Jó kissé sarkos, de ott a bemásolt felhasználói tapasztalat. Az alkatrészek olcsósága, mint a geniusokban. Olcsó TDA chip, olcsó KYS kínai kondi, Shengzen Electronic táp, tucat termék olcsó opmap, mint a geniusokban! Jó szólni még mindig nem hallottam, mivel az országban csak egy városban koncentrálódnak ezek az eszközök. Valahogy akkor is frusztrálna a tudat, hogy a minőségi szint és alkatrészek ára kb. a geniusokéval van egy szinten. Illetve egy felhasználói vélemény szerint bekapcsoláskor ugyanúgy pukkan, mint a genius, ezért szükséges letekerni bekapcsoláskor mindkét potmétert 0 állásba. Ezt egyébként a geniusomon sem teszem meg, feles állásban van mióta megvan és gépről szabályzok hangerőt. Ez a hangerő 0 -ra állítás bekapcsoláskor pl. feltétlen szükséges?

    Tudja valaki, hogy a Prodipe Pro 5 -ben milyen IC és alkatrészek vannak? Prodiperől pl. egyáltalán nem leltem semmiféle információt, se képet a belsejéről, se tapasztalatokat, amiben valaki leírná, hogy mit látott benne.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz schawo #21724 üzenetére

    És mit kezdenél a Prodipe belsejének adataival? Arról is megállapítanád, hogy Genius?

    Nem! Csak pusztán kíváncsiság, megnéztem volna az IC -k adatlapját. A Prodipe Pro 5 -ről személy szerint nem találtam se meghibásodás miatti negatív tapasztalatokat, se arról, hogy rossz lenne hangminőségre. Pro 5 -öt nem kritizáltam soha korábbi hozzászólásaimban sem! Sőt favorizáltam a BX5 -el szemben.

    Ellenben a BX5 -ről rengeteg felemás információ lelhető fel a világhálón! Mind hangminőség, mind felhasznált anyagok minősége tekintetében. Én értem, hogy 22W elég de ebben az árkategóriában megengedett a VPS? (Vakulj Paraszt System!!!) Magyarán hazudni a termék képességeit illetően! Akkor miért 40W ként hirdetik / LF? Pro5 -nek semmi VPS -e nincs. Nincs VPS dizájn, nincs VPS füzet és nincs VPS doboz hangzatos feliratokkal! De mivel a Pro5 olyan árszintbe került, ami már túl van az én lélektani határomon, nekem marad a BX5 boncolgatása! Ugyanis aktív fronton nincs más alternatívám! Annak örülnék a legjobban ha itt tódulnátok az ezen az árszinten levő alternatívákkal de ugye ilyen nincs! Már pedig megbocsáss de én akkor is hüledezek azon ha 60 ezer környékén genius színvonalat kapjak anyagminőséget tekintve. Ha már watt, bár én nem watt vadász vagyok de ennek kapcsán merült fel a csúsztatás a gyártó részéről. 2x20W -os az 1255A -m. Bőven elég! Ezért egyetértek veled, hogy normál esetben sosem fogom a határai felé vinni a BX5 -öst. A 2000A -m sem teljesít sokkal többet. 60W van ráírva. 2x30. Tekintve az IC -kt tudását 2x28W -ot tud. Filmnézésnél viszont érezhető az a kis plusz erő az 1255 höz képest benne, és ezt a kis plusz erőt elvárnám egy 60k -s cucctól is, kizárólag filmhez!

    1. Fórumhifizés értelmetlen. Hallgasd meg magad.

    Akkor mi célt szolgál ez a topic? Mi célt szolgál a Hi-Fi topic? Hi-Fi -ben egyszer kifejtettem, hogy annyira nem kell elmenni abba az irányba, hogy hogyan csilingel a magas és le lettem oltva, hogy az a topik arról szól. Akkor ez nem? Ez hallgasd meg magad topik lett? Mondtam már de mondom újra! Nem fogok közel 7 ezer forintot kifizetni és rászánni egy napot azért, hogy meghallgathassam a fővárosunkban a BX5 -öst! Hangfal árának 12% -át! Mert máshol nem lehet! Ajánlotok valamit. Vélemény? Hallgasd meg! Nem tetszik vagy kétségeimre keresek választ? Mehetsz melegebbre! Úgy vélem lassan ebbe az irányba megy el ez a topik! Beállsz a sorba vagy viszlát! DAC választással nem volt ennyi gondom és több segítséget is kaptam bizonyos emberek részéről.

    No de hagyjuk ezt! Arra még mindig nem kaptam választ, hogy a BX5 bekapcsoláskor ugye pukkan, mint a 2000A, 1255A nem, ott megoldották! Azt írták minden bekapcsoláskor vegyem le 0 -ra a hangerőt, hogy megóvjam a szerkezetet. Ezt ugye mindkét hangfal esetében meg kell tenni, ráadásul elég kényelmetlen helyen lesznek a potik. Ez pl. feltétlen szükséges? Ha igen a BX5 végleg elhullott, mivel esélytelen, hogy 20k -ért még analóg hangerőszabályzót is vegyek hozzá!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz schawo #21726 üzenetére

    A bekapcsoláskori pukkanásra gondolok. A forrásról érkező az egyértelmű. A fejhallgatónál is ügyelek erre, hogy bekapcsoláskor illetve kikapcsoláskor ne legyen a DAC -ra dugva. A 2000A áram alá helyezésekor pukkan egy jó nagyot. Eddig még nem vágta haza a hangszórókat, illetve nem ez vágta benne haza a magassugárzót, ami cserélre szorult hanem a xonar dx asioja, ami véletlen max hangerőn volt egy zene elindításakor, legalábbis én erre gondolok. A 2000A áram alá helyezéskor mindig pukkan. Az 1255A nem, ezt megoldották ott egy pufferrel. Ahogyan megoldják ezt különálló erősítőknél is pl. egy relével. Bekapcsoláskor vár egy kicsit majd behúz a relé így nem megy rá a hangfalakra a löket. BX5 -nél viszont megvan a jelenség. A kérdés, hogy negatívan befolyásolja-e ez majd az egészségét, mert esztétikailag el tudom viselni a bekapcsoláskori pukkanást. Egyébként ezt leszámítva nekem a hangerőszabályzó nem kell, minden esetben PC -ről állítok hangerőt.

    Agyzuzo: Egy ideig nem volt nagy az eltérés árban! Akkor kellett volna megvegyem! Most már késő bánat! :(

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz schawo #21730 üzenetére

    :( Mondjuk bánom is én pukkanjon, mint a 2000A ha ez nem tesz kárt benne, csak ne kelljen folyton tekergetnem! Nem kötekedni akartam csak mivel 60k -ig ez az egyetlen egy alternatíva van és felemásak a tapasztalatok, így ezért akarom ízekre szedni a BX5 -öst, hogy véletlenül se vásároljak be vele! Ezért hüledezek a felhasznált alkatrészek minőségén! 10k -s geniusnak elnézem, meg szerelgetem ha elhullik benne egy kondi, egy végfok, várok heteket alkatrészre, rászánok napokat, hogy kiderítsem mi a baja. 2000A 3x is lett javítva, (kontakt hiba, magassugárzók, kondik, végfok ic) így sorban. 60k -s rendszernél ezt nem! Hangminőségét nem is kritizáltam, mert nem is tudom, hogy milyen! Az aktív hangváltás miatt a geniusnál már csak jobb lehet, csak nem tudom mennyivel. (Ezért írtam, hogy a biamposok geniusának tűnik ez az eszköz.) A 22W dologra azért kérdeztem rá mi a véleményetek, mert sok olyan ember ír ide, aki már hallott ezt azt az élete során. Reméltem, hogy ennek kapcsán is ír valaki valamit. Pl.: Igen szép hangja van de ha megküldenéd elfogy az ereje és kompresszálódik a mély ahogy írták vagy, hogy ebbe én sose fogok belefutni mert már az említett fél hangerő is olyan hangos, hogy ember úgy nem hallgatja hacsak nem dizsizni akar. Ha személyesen hallgatnám meg, nyilván ez kiderülne! Egyelőre azért tipródok itt csomót ezen a BX5 -ön, mert szívem szerint egy kompakt aktív rendszert vennék, már csak az aktív hangváltás miatt is! Ha viszont ~60k -ig ez nem lehetséges, akkor átballagok majd a Hi-Fi -be és érdeklődöm ott használt komponens rendszerek után. Valami polcsugárzó hozzá való erősítővel 60k körül. ~80k prodipe itt a következő szint, ami nekem nem fér bele, esetleg használtan, de ilyesmiket nem nagyon hirdetnek az emberek.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Rover623 #21731 üzenetére

    Ezért se látom túl sok értelmét elutazni több száz km -ert, elverni vele majd 10k -t és egy napot. Egyik BX5 tulaj is azt írta, hogy hát a friendlynél ő ezt jobbnak hallotta, mint otthon. Úgyse fogom tudni itthon miképp fog ez szólni az én szobám akusztikájával és méretével. Viszont, aki már hallott szólni ilyet esetleg tud nyilatkozni a kérdésemmel kapcsolatban. Fél hangerő fele közelítve jelentkezik e a torzulás avagy sem, illetve mit nyújt a félhangerő pl. filmhez, megfelelő dinamikát-e vagy sem. Vagy a bekapcsoláskori pukkanásra, vagy arra, hogy hát igen azzal számolhatsz, mint a geniusnál, hogy várható a kondi csere és inkább gar. idő lejárta után cseréld nipponra vagy sem. A kínai alkatrészekkel félreértettél a varjúhájas példával. Engem nem érdekel, hogy arra a kondira KYS van írva vagy Nippon ha nekem azzal dolgom nem lesz. Az sem izgatott, hogy a Muslinad 01 US kínai tervezésű, kínai eszköz. Azért mert működik és jó! Viszont külföldi fórumokon a BX5 -nél sok a meghibásodásos tapasztalat, ami sok esetben az adott kondikat érinti. Igaz ez 2.0 topik és nem hi-fi, de szerintem helytálló ilyesmiről is beszélgetni itt. No meg nem árt ha a BX5 -ről is gyűlik itt a tapasztalat, információ, később még valakinek segíthet rajtam kívül is ha rákeres.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz zsizsef #22252 üzenetére

    Egy ideje én is szemezgetek az alternatívákkal! Nálam is egy 1255A -t váltana. Érezhetően javult a hangminőség (tisztaság, részletesség, tér érzet) a Kürbissel hozzá képest? Megéri rá váltani? Ami megfogott benne az az 5,25" meghajtóméret, illetve a kivitel. Egész minőséginek tűnik! Nekem BX5 volt a kiszemelt de nem győzött meg, mondjuk nem is volt alkalmam meghallgatni még. Aztán ezt leszámítva akadtak aggályok a minőségét illetően is. Ennek az ára meg közelebb is áll az általam elfogadotthoz, 70k körüli összeget egy pár évig még nem áldoznék hangfalra.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    (#22645) Degeczi: Nem egészen, legalábbis a Kürbis esetében. Megörültem, hogy valószínűleg ebben is van egy passzív hangváltó, sajnos itt is csak egy kondival oldották meg ezt, mint a geniusnál. Ha nem tévedek az R1600T -ben van még egy passzív hangváltó is. Egyelőre napoltam a vásárlást újfent, majd ha úgy alakul újra körbe nézek a studio monitorok körül.

    Bocs helyesbítek félre olvastam. Úgy olvastam, hogy ugyanaz! Viszont attól még valóban származhatnak azonos gyártótól! Mindegy a lényeg, hogy nekem negatív pont a passzív hangváltó hiánya az R1600 -hoz képest, bár ettől még lehet jó.

    Most anyu gépére kellett nézek valamit hangszórót. Emlékeztem, hogy itt régről Bodz fórumtárs linkelte a [Genius SP-HF150] -et. Első körben is egy [Genius SP-S110] -et néztem ki neki. Nincsenek igényei, a lényeg, hogy szóljon valami ha nagy ritkán megnéz egy yt videót. Zenét amúgy is CD lejátszóról hallgat. Az SP-S110 -hez amúgy is volt szerencsém, hát nem jó de szól kb. ennyi. Ehhez képest az SP-HF150 hozott egy kis meglepetést. Jobban is néz ki és hangra is jobb nála. Ennek van legalább egy kis "alja" és itt ott elszórva fel lehet fedezni egy kis sztereo teret is. Legalábbis a 110 -hez képest mindenképpen kellemesebb hangzást produkál! Árban kb. hasonló kategória a kettő. Ha valaki hasonló célból keresne hangszórót és akad egy szabad USB portja, ugyanis erről kell táplálni, a kettő között mindenképp a 150 -es a jobb választás!

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Igaz ennek inkább a DAC topikban lenne a helye de anno innen indult, ezért írom inkább ide.

    Javaslatot kaptam a Dr. DAC nano mellé ha már beszereztem, újítsak be valami studio monitort az 1255A helyett. Az alapelgondolás az, hogy először jó minőségű hangkeltőt szerezzünk be, a forrás később is ráér. Az 1255A mellett pl. nincs értelme komolyabb DAC beszerzésének, sőt még talán ennél komolyabb hangszórópár mellett sem.

    A másik elmélet szerint pedig egy átlagos hangkeltőhöz is (mint az említett genius) kiemelten fontos a forrás. Több fórumon, topikban is láttam, hogy e két elgondolás között kardoskodnak a fórumozók. Nos ennek kapcsán írok én is.

    Még nem sikerült az 1255A -t leváltani komolyabb monitorra, ilyen olyan okból, nem is fontos. Tegnap hozzám került egy Musical Fidelity V-DAC első verziója, hogy játszadozzak vele egy kicsit. Ez a játszadozás annyira jól sikerült, hogy úgy tűnik újra DAC nézőben vagyok vagy ha szerencsém van erre a konkrét példányra is rátehetem a mancsom. :)

    Az utóbbi elméletet mellett szeretném letenni a voksom. Véleményem és tapasztalatom szerint is fontos a jó forrás! A Dr. DAC nano -hoz képest hangsúlyozom az 1255A -val is nagy ugrás volt tapasztalható. A sztereó tér kinyílt, bár a nano sem volt olyan rossz! Az alaplapihoz képest az is minőségi ugrásnak volt tekinthető. A hangtisztaság és részletesség is sokat javult! Magas részletesség is! Mondhatni egy kategóriával feljebb lépett a geniussal is. Finomodott az egész. Mindenesetre a V-DAC csatlakoztatása után pont azt az eredményt kaptam, mint amit anno elvárásként támasztottam egy BX5 vagy Prodipe vásárlása esetén! Más fórumozótól származó tapasztalat szerint is ha egy jobb monitor pl. Prodipe Pro 5 rossz forrásról volt hajtva, nem hozott jobb eredményt sőt még egy régi videoton rendszert sem múlt felül, amit egy jobb forrásról hajtottak. Nem volt élvezhető. Ha emlékeztek rá ez a tapasztalat pont ebben a topikban volt közzé téve.

    Mindenesetre kíváncsi leszek, majd ha beszerzésre kerül a monitor pár mit fog művelni ezzel a DAC -cal. Mekkora ugrást jelent majd.

    Hogy legyen topikhoz közelebbi kérdésem is. Az Alessist valóban el lehet felejteni? Többektől olvastam, hogy nem olyan jók a termékei. Viszont szintén ebben a topikban olvastam, hogy nem gyártót ítélünk meg hanem a gyártó egy adott konkrét termékét! Egész konkrétan engem az olcsó monitor kategóriából az Alessis Elevate 5 érdekelne mit nyújthat egy BX5 viszonylatban.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz dudika10 #23951 üzenetére

    Sajnos erre nem volt módom! El tudom képzelni, hogy sokat javult volna a helyzet a DAC nano + BX5 párossal is. Viszont a V-DAC + 1255 páros pont azt hozta, amit szerettem volna. Javult a sztereó tér, hangkép, hangtisztaság, részletesség. Egyébként könnyen elképzelhető így belegondolva, hogy a nano és 1255 nem illenek össze annyira. Ugyanis mindkettőnek jellemzője az, hogy mélyre húz és a közép tartomány kevesebb. V-DAC ha minden igaz középben erős, ellensúlyozza az 1255A kiemelését és gyengébb közepét. Igazából azt lenne jó kipróbálni, hogy nano, v-dac, bx5, prodipe mit teljesít. Erre egyelőre sajnos nincs módom. Illetve csak birizgálja a fantáziám az az Alessis Elevate 5 is. Igaz ő nem biampos de monitor kategóriában indul. Egy vélemény volt itt róla de hát ahogy mondani szokás egy mérés nem mérés. Több egybehangzó vélemény után sem merném blindre megvenni. Egyelőre marad a V-DAC 1255 páros. Így most érezhetően javult számomra.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Az mennyire probléma ha a studio monitorokat nem földelt konnektorba csatlakoztatom? Tudniillik a földelt elektromos hálózat a napjainkban még mindig luxusnak számít a tömblakásokban. :D Se az előző albérletemben nem volt se a mostaniban. A napokban teszek majd szert egy pár monitorra és sajnos csak földeletlen konnektorból tudom etetni őket.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz HUAFBANDITA #28943 üzenetére

    Nekem volt Logi Z-5300 -am, nem volt annyira rossz, több évig megvolt, Genius 2000A váltotta le. Ahhoz képest 5300 -nak tényleg volt közép tartományban egy kis hiánya. Z906 -ot nem ismerem, ránézésre hasonló felépítése van, mint az 5300 -nak, persze ez nem jelent semmit. Viszont volt tapasztalatom más jellegű 5.1 rendszerrel. Egy korábbi albérletemben lakótársnak volt [Genius 5.1] rendszere. Típust ne kérdezd nem googliztam utána. Több filmet is néztünk vele. Nekem akkor 1255A -m volt az albérletben, 2000A maradt otthon. Az ő 5.1 geniusát nem éreztem lyukasnak. Filmre teljesen korrekt volt! Ezt csak a várom az ötleteket mondatra írtam reagálásként. Hogy most létezik-e még ez a rendszer vagy ennek utódja kereskedelmi forgalomban azt nem tudom. Viszont itt látszik is, hogy elég tisztességes méretűek a satelitek is és 2 utasok. Nekem kellemes csalódás volt! Filmre!

    Jelenleg M-Audio BX5 -van. 40 -ért vettem használtan. Filmre is tökéletes élmény, elegendő a mélye, sőt! Mondjuk nálam a sőt -ben benne van a szoba akusztika is, a mélyet kiemeli és a DAC -om is mélyre húz, így filmnél sem jön ki a mély hiánya számomra. Mindenesetre szerintem filmre is kellő alternatíva kb. Z906 árában. Szerintem! Aztán kinek mi! :D

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz gabber01 #29741 üzenetére

    [Xfi HD In/out] Amennyiben van a TV nek optikai kimenete, simán!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz dudika10 #29749 üzenetére

    Már csak kíváncsiságból is. Kikapcsolt gép esetén de fesz alatt lévő usb port esetében az xfi hd nem kapja meg a működéséhez szükséges feszültséget? Avagy nem lehetséges usb csatlakozós külső tapegysegrol etetni őt? Mindenkepp audio driveres kapcsolatra van szüksége az eszköznek?

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Gr3GoRi #31051 üzenetére

    Én erre a célra használom és nekem bejött! Film és nagy néha játék hangzásvilágának visszaadására is hadra van fogva. Teljesen rendben van! A hangerőszabályzás lehet kicsit macerás, mert nála, mint a legtöbb studió monitornál külön oldalt van jobb és bal oldalon. Windows hangerőszabályzójával viszont ez a probléma megoldható vagy olyan külső DAC -al, aminek van erre külön kezelőszerve. Egyes vélemények szerint nincs elég mélye. Nekem egy mély hang kiemelős DAC -ról váltva egy olcsó, alaplapihoz képest is kevesebb méllyel rendelkező DAC -ra kellemesebb lett az összkép, tehát ízlések és pofonok. Ha van rá mód érdemes meghallgatni valahol.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Szükségem lenne egy kis szakvéleményre. Évek óta megelégedéssel használok egy BX5 monitor párt. Állványokon voltak az íróasztal mellett, nagyjából megvolt az ideális állapot a zenehallgatásra. Nemrégiben költöztem és a jelenlegi helyre az állványok már nem jöhettek, nem férnek sehova! Egy 100 cm széles íróasztalon kellett elhelyeznem őket a monitor két széléhez, kissé közel is vannak a falhoz. A magassugárzók a fülem alatt helyezkednek el. [Ez vagy ehhez hasonló] asztali állványon gondolkodom ami megemelné őket. Ezzel lehet érdemi eredményt elérni? Ha igen a kinézett állvány megfelelő lenne a BX5 számára is avagy van nála jobb alternatíva?

    B terv: Még csak kósza gondolat, hogy lecserélem őket T20 -ra a helyhiány miatt. Sokat vesztenék vele vagy vállalható kompromisszum a csere? (Nem hallottam még a T20 -at.) Régen volt MM -ben kitéve, most sajnos nem láttam, így nem tudtam hallgatózni.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Degeczi #38712 üzenetére

    A mély hiány még csak csak, 60-70 % -ban inkább fejhallgatózom majd, a maradék időben hangfal. Ami végképp nem hiányzik az a dörmögés. (Régen volt Genius 1255A és a 2000A még meg is van, habár szerettem őket.) Félnék attól is, hogy a V karakterisztika miatt vesznének el részletek a közép tartományból, ami inkább fontosabb nekem most, mint a mély. Marad a BX5. Jelenleg a sztereó térrel van problémám, egyébként halkan is nagyon szépen, kellemesen szól. Nem is nagyon tudom nagy hangerőn hallgatni egyébként. Fontos, hogy alacsony hangerő mellett is részletes hangzása legyen. Ha tettem valamit a hangfalak alá, ami megemelte az elejét javult a helyzet a tér tekintetében. Megpróbálom a linkelt asztali állványokat, igaz Audioengine A5 alá valók eredetileg. Hacsak nem ajánlotok jobb alternatívát persze kb. abban az ársávban amiben a linkelt állványok vannak.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz lezso6 #38717 üzenetére

    Köszi az infót, akkor tényleg felejtős számomra! Nem éri meg azért a plusz 16 cm helyért, amit széltében nyernék az asztalon a T20 -al. A felhasználási terület sem tucc-tucc. Rock, blues, jazz, akusztikus zene többnyire. Időnként egy egy film és ennyi.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Frogged #38720 üzenetére

    Én végül [ezeket] rendeltem be. Meglátjuk milyen lesz a végeredmény.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz SunMount3r #38738 üzenetére

    Elvileg ma veszem át őket, este vagy holnap ki is próbálom. Nekem az asztalon levő hangszóróknál ha megdöntöttem őket, hogy kb. fül magasságba nézzen a magassugárzó, jelentősen javult a sztereó tér.
    Meglátjuk ezzel mit lehet kihozni.

    [IsoAcoustics] termékét nézegettem még ami nekem tetszett volna de hát valószínűleg itt is jelentős részben benne van az árában a márka/marketing meg kitudja mi! Ennyit nekem nem ér, tekintve, hogy ez egy használt BX5 ára! Gondolom sajnos nekem is ezt kell megfizessem, viszont nem leltem más alternatívát olcsóbban.

    A korábbi állványaimat - amik az új albiba sajnos már nem férnek be - asztalos készítette. Megterveztem, leadtam neki a méreteket mit hogyan és összerakta bútorlapból pár ezer forintért. (Kisvárosi szaki ár. Pest megyében már valószínű nem ennyiért dolgoznak a mesterek.) Viszont korábban linkeltek ide egy egész korrekt árú [állványt]. Magassága állítható és az árát figyelembe véve nem biztos, hogy megéri a macera asztalost keresni, aki bútorlapot is tud szabatni beszerezni, stb. Egy próbát ezek is megérhetnek és később is jók lehetnek másik hangfal alá!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz SunMount3r #38743 üzenetére

    Igen, anno én sem véletlenül választottam ezt a megoldást. Egy Békés megyei kisvárosban a szaki a két állványt kb. 6 ezer Ft -ért készítette el. Elvileg a soundking sem borul fel a talp mérete és súlya miatt de, hogy esztétikusabb a bútorlapból készült állvány az biztos! Nappaliban sokkal jobban mutatnak. Ha van rá kedv, idő, érdemesebb sajátot készíteni. Ha szabatsz és magad csavarozod össze érdemes lehet valami jó bútorlap szegélyt is nézni az élekre. Elvileg simán fel lehet vasalni rá de ezzel sincs tapasztalatom. Talpnak vagy tüske vagy valami felragasztható gumitalp.

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz J97 #38744 üzenetére

    Megérkeztek az állványok. Próbálgattam őket és sokat segített. Nem olyan széles a sztereó tér, mint az előző állványaimmal de határozottan sokkal jobb lett.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz ribizly #39366 üzenetére

    Nekem sokat dobott a hangzáson! A magasak sokkal tompábbak voltak ha csak simán az asztalon állványok nélkül volt a hangszóró. Én azt mondom megérte!

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz duo #39418 üzenetére

    Aham, legjobb! :D Legalábbis én szeretem, praktikus. :)

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz duo #39420 üzenetére

    Melóhelyen is meg itthon is bevált. Anyu gépén LXDE van, az se rossz.

    Musiland Monitor 01 US de a mark 2 -es verzió. Elődök nem mentek linux alatt. Ez előtt [PCM2704] volt meg [DAC nano]. PCM2704 még megvan, melóhelyre bevittem. Árához képest korrekt de nagyon alap!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz duo #39422 üzenetére

    Nm! :) Ismerős volt a neved, így megnéztem a DAC topikot. Oda írogattam nemrég én is. Amit nézegettem még az az X-fi HD az itthoni könnyű hozzáférhetőség miatt és ez esett az általam preferált ársávba. Igaz nem hallottam, hogy szól de örülök, hogy terelgettek el tőle, ha más nem a 44.1 -es hiányossága miatt. Amit nagyon ajánlottak a Logilink UA0211 és látom neked is a látókörödbe került. Én berendeltem amazonról végül de nem bírtam kivárni a bizonytalan beszerzés miatt, így lett a Musi apróról. :) Ami egyébként nagyon tetszik! Volt még régen nekem az első verziós musi is de ő csak windowsos. Viszont a logilink újra elérhető az amazonon ha esetleg gondolkozol rajta! Majd írd meg mi mellett döntöttél végül, érdekelne a tapasztalat!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz dzsi23 #39463 üzenetére

    Ugyanez szerintem megvan egy két stúdió monitornál is. BX5 50 % hangerőn hangtalan alapzaját tekintve. Igaz amit írtak, hogy ha mindkettőt pont 50% -ra tekerem akkor nekem a jelenlegi elhelyezésnél balra tolódik el a balansz, így kb. egy pöttyöt tekernem kell a jobb oldalin 50% fölé. Nekem így vált be, hallható sistergés sincs ha épp nem szól semmi és az én fülem kibalanszolva hallja a hangot,. Jó mondjuk ehhez kellett egy kis idő és állítgatás mire ilyen lett. Ha pakolnom kell őket, pl. most költözés után természetesen ezt újra végig kell játszani de utána egy jó ideig úgyse nyúl hozzá az ember.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz dioka7 #39951 üzenetére

    Esetleg [AccuCable] ha ideiglenesen kell valami és költséghatékony is.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz HoaryFox #45564 üzenetére

    Nekem Genius 2000A-val volt ugyanez. Kicseréltem kis fényű piros ledre még évekkel ezelőtt. Azóta jó.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz RM1 #46005 üzenetére

    Milyen hátrány érhet RCA kimenetes kártyával? Megakadt a szemem az M-Audio M-Track Hub eszközön. Ha jól értem ő önálló DAC, TRS kimenetekkel, dedikált hangerőszabályzóval, fejhallgató kimenettel, külső tápellátással és egy beépített USB hubbal. Jelenleg egy Musiland Monitor 01 US mk2 DAC-ot használok nagy megelégedéssel BX5 D2 monitorokhoz. RCA-TRS kábellel összekötve. Plusz van rá dugva egy fejhallgató is. M-Audio M-Track Hub támogatott linux alatt? A Musilandal szemben mennyire lenne jó csere?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz RM1 #46022 üzenetére

    Köszi mindenkinek a választ! Nem keresek feltétlen másik DAC-ot, inkább a kíváncsiság és a hozna-e pluszt a külső táplálás+balanced kimenet a hangminőségben érzése fogott el amikor megláttam az M-Audio DAC-ot. Első ránézésre tetszetős, poti - bár ez nálam nem kritérium -, és nekem is úgy tűnt vagy úgy jött le, hogy a táp csati nem csak a hubhoz hanem a DAC részhez is ad tápellátást. Viszont sokat használom a fejhallgatós részét is a Musinak, így már felejtős. A hangjáról sincs infóm pláne nem a musihoz viszonyítva. Ára is kb. musi szintjén mozog így gondoltam rákérdezek és adott esetben teszek egy próbát.

    Szerencsére nem jöttek elő gondok a külső táp hiánya miatt, nincs zúgás se alapzaj. Viszont olyan már előfordult, hogy nem volt mindegy melyik USB csatira dugtam az eszközt. Alapzaj nem volt, se ciripelés, viszont az egyik USB aljzatban fedettebb, mosottabb volt a hang a másikhoz képest. Gondolom pont sikerült a hub-olt csatit eltalálni. Ez anno a Dr. DAC nano-val érződött nagyon, musival kevésbé.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Előfordul, hogy időnként rám tör a hangmánia. Most az M-Audio DAC volt a trigger. Elkezdtem szórakozni egy [online tone generátorral]. Amit megfigyeltem, hogy 130 Hz-nél és 400 Hz -nél van egy szép nagy kiemelés. 130 Hz-nél a leghangosabb.

    Évek óta nem szórakoztam ilyesmivel, így most csak próbálok találgatni mi okozhatja. Az ismert számomra is, hogy az elhelyezésnek lehetnek ilyen hatásai, így én erre tippelnék főleg annak tudatában ahogy jelenleg el vannak helyezve a hangfalak.

    Sajnos a jelenlegi albiban nem nagyon férnek a BX5-ök sem. Egy 120-as asztalon van a falhoz rátolva. (kb. 5 cm a távolság) Így is közel érzem magamhoz őket, előrébb húzni nem nagyon szeretném, az asztalon is elvenné azt a kevéske helyet no meg még közelebb lenne a fülemhez. Asztalt sem tudom távolabb húzni a faltól. A 140-es ágy, bútorok, asztalok betöltik ezt a kis 15 nm-es lyukat, így is csak ösvények vannak a közlekedésre! Pesten eléggé elfajultak az albi árak, párommal ketten béreljük ezt a kis garzont egy vagyonért. Ennél nagyobb lakásba való költözés az árak miatt nem megoldott. Megoldást viszont szeretnék találni az elhelyezésre!

    A hangfalak [ilyen] asztali állványon vannak.

    Első gondolat valamilyen akusztikai szivacs a falra a hangfalak mögé. Segíthet?

    Második kevésbé preferált lehetőség pedig a BX5 pár kisebbre cserélése. Szemeztem az iLoud-al is de drága is meg nem is tudom, fizetni többet azért, hogy visszalépés legyen a BX5-höz képest hangban! Esetleg Crea T10 vagy Tascam VL-S3 + valami jobb fejhallgatóra való áttérés. - Jelenlegi egy Sennheiser HD 451, leginkább a kis súlya és kényelme miatt, hogy több óra elteltével se legyen irritáló a viselése. Valami ilyesmit kellene találnom a jobb hangú társai között is ha ezen megoldás mellett döntenék. Tehát a Shure SRH 440-nek hiába tetszik a hangja ha kényelmetlen hosszabb idő elteltével.

    Vagy marad minden ugyanígy és hallgatom kiemeléssel a zenét. :D Végülis egy éve így van már.

    Vélemény?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz lezso6 #46029 üzenetére

    Köszi! Valóban, lemértem. Csináltam is egy alaprajzot a jobb szemléltetés végett. Jelenleg leginkább az asszony pajtival tudnék helyet cserélni ha belemegy. :D A képen látszik egy szürkével színezett rész, az ott egy fal, pontosabban egy kémény, a szobának azt a részét az osztja fel. Pont mögöttem van, igaz oldalfalon vannak bútorok de az a rész ott valóban 260 cm, illetve a szoba magassága is stimmel. Pontosan nem tudtam lemérni de 25x cm körül van.

    Eddig is hallottam de nem foglalkoztam vele, blues/akusztikus zenéknél annyira nem volt vészesen zavaró. Most teszteltem Eric Clapton vs. Emancipator Dusk to Dawn zenékkel. Utóbbinál már jelentősen zavaró, főleg, hogy most már biztosan tudom, hogy ott az a pukli. Szerencsére elektronikus zenét ritkábban hallgatok.

    Futok egy kört az asszonypajtinál, az ő helye jobb lenne ilyen szempontból. Mögöttem pont lenne egy könyvespolc, bár van ott egy kis bemélyedés is ahol a beépített szekrény van.

    Akusztikus szivacsokkal érdemes lehet kísérletezni? Esetleg mivel a hangfalak mögötti hely is elég "vékonyka", segítene ha raknék mögé hangelnyelő elemet?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #46404 üzenetére

    Ez az Onyx egész pofás és kb. abban az ársávban van amiben én is nézelődöm. Habár a musi 01us mk2 hangjával és linux támogatottságával meg vagyok elégedve de mégis adódott egy olyan körülmény amikor már sorozatos szívások után azt mondom feladom. Láttam többeknek sikerült win10 alatt használni őt, sajna nekem nem. Céges notimon szeretném hallgatni amin win10 van. Viszonylag sokat is használnám róla. Én a win10-et nem szeretem, lehet megköveznek érte de egy hulladéknak tartom és ha lehet - sajnos most nem lehet - elkerülöm messziről. A musi 4.3.0.0 balansz problémákkal szívatott w8.1-en, a 4.0.0.0 driverrel semmi gondom nem volt. Win10 alatt a gyártótól letöltött 4.3.0.0 driverre a SEP azt mondta trojan van benne és nem engedi felrakni. A 4.0.0.0 install közben dobott kékhalált, majd második installra felment de balansz probléma volt. Csak 100% hangerőn tudom használni, hogy a balansz szinkronban legyen. Se nem kényelmes se nem járható, plusz ha olyan kedve van kapok egy WDF violation kékhalált, ami meló közben nem túl szerencsés.

    Valami "driverless" kütyü kell, ami mind win alatt mind linux alatt nem igényel külső drivert. Kb. 25-27k körül mozog árban. Nagyjából kiegyenlített hangú és használható a fejes kimenete. Megint oda jutottam, hogy próbát kéne tenni az X-Fi HD DAC-al. Kiegyenlített, linux, win alatt nem kér külső drivert, 32 ohmos fejesekkel elboldogul. A Solo 2nd gen a gyenge füles kimenete és a win alatti driver telepítés igénye miatt hullott ki. (Linux alatt ő sem kér drivert ha jól olvastam a DAC topicban.) Az M-Track HUB-ot sem ajánlottátok annyira no meg gyenge a fejes kimenete.

    Ezekkel a tulajdonságokkal az Onyx ,hogy áll?

    A jó öreg BX5 D2-t hajtaná illetve HD451-et és Superlux HD681F-et.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Bodz #46428 üzenetére

    Lehet de nem biztos, hogy keversz. Anno egy amazonos Logilink UA0211 helyett döntöttem a musi 01 mk2 mellett mivel az volt aprón és a logilink beszállítása bizonytalan volt.

    Nincs kizárva, szoktam rendelni ebayről is és aliról is de az itthoni beszerzést jobban preferálom. Éppen van egy HD aprón, ezért ötlött fel bennem a gondolat újra, hogy meg kéne próbálni de már anno is a HD-val szemben választottam inkább a musit a hangja miatt. Árban max. 30k-ig mennék el. Az Onyxot még a driver miatt nem zárnám ki ha az stabil, probléma mentes és megvan mögötte a gyártói support.

    Viszont! Szerinted [ez] az ár igaz lehet a musi 01 mk2-re? Ha így van és így lement az ára akkor nem válok meg tőle. Le is jegeltem a hirdetésem miután megláttam ezt és neki gyürkőztem újra a driver install próbálkozásoknak. A 4.2.1.0-t sikerült felküzdenem és úgy tűnik, hogy stabil de még nem merem elkiabálni!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz SunMount3r #46430 üzenetére

    Én 20-ért jutottam hozzá innen apróról. Pár éve még valamivel húszezer fölött árulták őket ebayen, legalábbis én így emlékszem. Elkótyavetyélni azért nem akarom, mert tetszik a hangja és linux alatt problémamentes. Kár, hogy win alatt nem lehetett ezt megoldani és tökölni kell a drivereivel! A vámmal viszont nem számoltam!

    Sajna 04 MX-et nem hallottam még, én is kíváncsi lennék rá.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák