Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Degeczi #60365 üzenetére

    Engem spec. zenében is érdekel. Ha a zenészek úgy gondolták az a gitár reszelés/szóló a jobb oldaliban szóljon, ne pedig ballban az már egy "művészi" elképzelés. Ők így találták ki és ebből jön nekem természetesen, hogy azért is, hogy így is legyen hallgatva. Amikor pl. élőben játszanak és normális a hangtechnika, akkor is törekednek arra, hogy ugyan az legyen a sztereó kép felosztása. Más zenében is biztos vannak ilyesmik, de pl. metal/rock zenében sokszor a ritmusgitárok a jobb oldalon eleve hangosabbra vannak keverve egy kicsit, vagy pl. a basszus szól hangosabban a jobb oldalt. Ezek pedig már antropológiai megfigyeléseken, elméleti és gyakorlati "tudományos" dolgokon is alapszanak. Én pl. a füles behelyezése előtt midnig csekkolom, hogy a jobbat a jobb fülembe a balt pedig a bal fülembe rakjam. Valahogy nekem nem jön be ezzel kapcsoslatban a "jóvan az úgy" hozzáállás. Egy házibulba, ahol a zene gyak. csak "valami szóljon a háttérben" alpon megy még OK, de komoly zenehallgatásra én ezt nagyon kerülném.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák