2019. október 15., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-05-27 14:14:12

GAMEPOD.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#451) matth3w

matth3w
(csendes tag)

Melyik éri megy jobban:-jó minőségű 2.1 14.000 Ft-ért
avagy
-kicsit gagyi 5.1 16.000

http://www.hackthat.net/df/ddos/15769/index.html

(#452) petyus11 válasza canniball (#450) üzenetére

petyus11
(tag)

Ez okés h netes árlistán van, de gyakorlatilag nincs nekem ezt mondták :O
Arra lennék kiváncsi h valakinek van e(vett e már)?

Élet ünnepnapok nélkül: hosszú út vendégfogadók nélkül.

(#453) canniball válasza petyus11 (#452) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Én szeptemberben vettem a users-nél, (igaz sulinetben, de) egy telefont szerintem megér.

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#454) canniball válasza matth3w (#451) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Szerinted egy 2.1 topikban mit fogunk javasolni...? :DDD
Komolyra fordítva: szerintem PC-hez teljesen felesleges az 5.1, hacsak nem filmeket nézel rajta éjjel-nappal. Ráadásul a ''kicsit gagyi 5.1'' lehet, hogy nem is szól úgy, mint egy ''jó minőségű 2.1''. (Arról nem is beszélve, hogy az 5.1-nek mennyi hely kell, bár ez elég szubjektív.)

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#455) Xero

Xero
(nagyúr)

Hi all...
Nos én most vettem egy harman/kardon Sound Sticks II-t a laptophoz... egész korrekt :)
A nagy gépem egy Genius 5.1-en keresztül röfög pár éve...
Szal. Iszonyatosan tiszta a SS hangja, alapzaj nulla a mélye nagyon puha és már alacsony hangerőn is nagyon jól szól. Amin ledöbbentem hogy sokkal jobban kitölti a szobámat a hangja mint a genius bár nem olyan ''seggrengető'' élmény viszont piszkosul szép tiszta hang. Ha rendesen el van rakva csodaszép a színpadképe öröm volt koncert dvd-ket nézegetni. :)
Mindenkinek csak ajánlani tudom akinek egy nagyon tiszta szép hangú cucc kell ami mellesleg piszkosul jól is néz ki:
[link]
Jha és innen származik: [link]
szerk: Az ára 42.900 magyar pengő forint... de megéri :)

Üdv

[Szerkesztve]

(#456) cocki válasza matth3w (#451) üzenetére

cocki
(tag)

Osztom cannibal nézetét tényleg elég a 2.1 a géőhez hacsak nem használod mozizásra a gépet. Bár néztem már filmet a 2.1-mel és nekem elégséges volt, de azért öcsém vesz majd karácsonyra egy házimozi szettett a tévénkhez mert az úgy mégis jobb.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#457) canniball válasza Xero (#455) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Nos, hogy ''piszkosul jól'' néz-e ki, az elég szubjektív dolog. Minden esetre az biztos, hogy különleges.
Hogy jobban szól, mint a Genius az szerintem nem meglepő...elég csak kimondani a két nevet és már is lehet tudni, hogy melyik a jobb. ;)
Egyébként meg gratula! :)

(#458) canniball válasza cocki (#456) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Na igen, azt nem írtam, hogy filmet nézni igazán csak ''nagy'' megjelenítővel és házimozi cuccal élvezet (sajna utóbbira nekem még nem futotta :( ). Csakhogy ezt nem mindenki teheti meg: egyrészt ugye ennek anyagi vonzatai is vannak, másrészt egy 10nm-s szobában pl. elég nehéz lenne ezt megoldani.
Úgy látom elég nehéz nevet válaszottam: plesase így: canniball, thx! :R

(#459) petyus11 válasza canniball (#453) üzenetére

petyus11
(tag)

Egy kérdésem lenne még, hogy a Z3e ami nem faerezetes hanem alumínium, ez mennyire befolyásolja a tiszta hangzást? Mert teljesítményben ugyanaz. (3 boltnál csak Z3e van :(( )

(#460) canniball válasza petyus11 (#459) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Alumínium? Amennyire én (az olvasottak alapján) tudom a z3 és a z3e teljesen ugyan az, csak más színre van fújva. Csak az előlap alumínium, de az mindkettőnél az. Tehát az ''anyag'' mindkét hangaflnál megegyezik, csak a szín más.

(#461) petyus11 válasza canniball (#460) üzenetére

petyus11
(tag)

Bocs kicsit hülye vagyok ma. Elovastam rendesen a linkeket. Szóval arra jutottam h csak Z3 van mármint a felhívott boltokban. Na mindegy azért beszerzek egyet(bár a barna még mindig jobban tetszik) :) Elég sokan favorizálták hát jó lesz nekem is :DDD

(#462) Probiker

Probiker
(aktív tag)

Én vagy 1 éve vettem egy 2.1-es hangcuccost úgy, hogy bemenntem egy számtek boltba és meghalgattam az összeset ;)
Végül persze a legjobbat választottam, amelyik még odaverte a creativot is.
Nem is igazán néztem meg a gyártóját mert nem volt sehol feltüntettve, majd mikor egyik haverom megkézdezte és én utánajátam majdnem dobtam egy hátast.
A mélynyomon csak egy''SP-688'' as felirat volt. Rákerestem a neten és mi derült ki?
Hogy a cuccos egy Codegen :Y néztem nagyok, utolag láttam hogy a számlán is Codegen áll, de jol szol, igaz egy kicsit drágább is volt mint a creative.
Hallota már valaki szolni?

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#463) cocki válasza canniball (#460) üzenetére

cocki
(tag)

Hát végül is megvettem a z-3e az extremedigitalban kellemes a hangja megérte a pénzét a régivel meg majd alakítok valamit remélem még helyrehozható.

[Szerkesztve]

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#464) anjani182 válasza canniball (#460) üzenetére

anjani182
(őstag)

Pontosan! Közben már Audigy 4 OEM-el ''tolom'', és hallhatóan javult a hangminőség, köszönhetően a nagyob jel-zaj viszonynak! :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#465) canniball válasza cocki (#463) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Örülök hogy elégedett vagy, üdv a klubban! A régi bütyköl(tet)éséhez pedig sok sikert!

(#466) canniball válasza anjani182 (#464) üzenetére

canniball
(nagyúr)

A mákos... :D

(#467) Zoltán

Zoltán
(őstag)

Sziasztok!

Van jelenleg egy hangszórópárom, állítólag 2.1-es, de a mélynyomó be van építve a bal oldali hangszóróba. Létezik ez? Vagy ez csak 2.0-s jó marketingel? A bal oldalira rá van írva, hogy ''build in subwoofer''. Meg BASS potméter is van rajta. Valami átlagos márka, az árára már nem emlékszem, csak annyira, hogy nem a legolcsóbbak között volt, de nem is volt nagyon drága. Szóval létezik ilyen? Mert ha igen, akkor megint ilyet szeretnék venni, mert kellene a 2.1, de nem akarok 3 különálló dobozt tartani az asztalon, de gondolom olcsóbb is lenne az ilyen, mint a különépített 2.1-es.

Köszi!

(#468) Zoltán válasza Zoltán (#467) üzenetére

Zoltán
(őstag)

Game Beast a tipusa a gyártó meg valami J-S a mostanimnak.

(#469) Zoltán válasza Zoltán (#468) üzenetére

Zoltán
(őstag)

Konkrétabban: a mostani Jazz Speakers 6906 tipusú.

Power 20 Watts RMS Total Power
Drivers Subwoofer: -3'' Woofer
Speakers: -2.5'' Full Range
Frequency Response 80Hz to 20,000Hz
Impedance 4 Ohms
Controls Power, Volume , Bass
Input 3.5mm Stereo Input
Output Left/Right Speaker Output
Dual Headphone Jacks
Magnetically Shielded Yes
Dimensions 150x280x212mm

Szóval egy ilyen kéne csak normális (fekete-ezüst/szürke) színben. Van esélyem? Vagy csak olyanok vannak, ahol külön van a mélynyomó?

(#470) cocki válasza canniball (#465) üzenetére

cocki
(tag)

örülök hogy tag lehetek :DDD az előző se szolt rosszul mior jó volt , de ez aztán tényleg szól mint atom érdems volt beruházni rá. A régit meg úgy tűnik meg tudom csináltatni.

(#471) gyulabacsi

gyulabacsi
(tag)

Hali!
Tudnátok pár boltot mondani, föleg igy a 4-6os vonal fele vagy 11 kerületben , ahol nagy választékban lehet cuccosokat meghallgatni? :))

[Szerkesztve]

(#472) priusz

priusz
(aktív tag)

Sziasztok! Tegnap boldog tulajdonosa lettem egy logitech x230-nak. :DD
Nagyon szuper kis cucc. Átlag felhasználóknak bátran ajánlom, ebben az árkategóriában sztem szuper (10k).
Köszönöm a fórumtársaknak a hozzászólásokat, mivel ez alapján döntöttem.
Üdv: priusz

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#473) penene

penene
(őstag)

Sziasztok! A témával picit egybevág azért kérdezem itt meg:

Én laikus vagyok a témában, ezért nézzétek el nekem a szakmai hiányosságokat :)

Gondolom mindenki tudja milyen az, amikor túl van vezérelve a jel, mondjuk az equalizeren túlhúzom a basszust winampban.. és akkor még hallkan hallgatva is torzít pl. a középhangszóró, vagy tök mind1 mi. Tehát tudom a hangerő is befolyásolja, de ennél sokkal dontosabb a túlvezérlés, amikor tök hallkan is torzít ;)

A kérdésem az, hogy a hangfal melyik tulajdonsága miatt van ez?

A teljesítménye? (W), vagy az érzékenység? (db)? vagy egyik se, akkor melyik, mind2??

Gondolok itt arra, h. ha vmi nálam torzít, akkor oké, hogy a túlvezéreltem, de melyik az a paraméter, ami miatt nem bírja egy hangfal, mi az ami gyenge benne, pl. azonos hangerőnél túlvezérelve. (pl. nagyobb hangfal bírja, de miben nagyobb:D).

ill. 1 másik kérdés: ha nagyobb teret akarok behangosítani, akkor nagyobb W teljesítmény szükséges, vagy pedig nagyobb db-ű , mind2?? ill. a nagyobb teljesítmény = nagyobb hangerővel, v. ez a zajszintre nem egyenes arányosan hat? Gondolom ahhoz hogy távolabb is jó hangos legyen, akkor emelni kell a teljesítményt, de akkor pl. a közelieknek hangosabb lesz.

Köszönöm szépen, ti biztos tudtok segíteni nekem! :)

(#474) canniball válasza gyulabacsi (#471) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Talán a Saturnban és a MM-ban lenne érdemes próbálkozni ezzel.

(#475) PHARD

PHARD
(tag)

szasztok.tudna valaki egy linket a logitech x230 tesztről?szeretnék egy ilyet,csak jo lenne látni mit irnak tesztbe.danke

(#476) vakarcs

vakarcs
(aktív tag)

ki milyen 2.1 et javasolna max 20Kig?

tobbet nem all szandekomban kolteni ra, es valami minosegi hangfalat szeretnek venni vegre, hogy a szomszed is oruljon, hogy milyen tisztan szol :))

eladó a világ :)

(#477) Rendi válasza vakarcs (#476) üzenetére

Rendi
(csendes tag)

Jazz speaker hangfalakat nem ajánlanám, nem elég tiszta, és nagyobb hangerőnél recseg. Ha jót akarsz Altec Lansing, Creative, vagy Logitech. nézz szét a gyártók honlapjain

(#478) vakarcs válasza Rendi (#477) üzenetére

vakarcs
(aktív tag)

''nézz szét a gyártók honlapjain'' kossz de ez nekem is megy... es en tapasztalatokra vagyok kivancsi :))

attol hogy latok adatokat csicsas kepeket elfogult velmenyeket a gyarto odalan meg nem feltetlen hiszem el, hogy az jo... :) ezert gondoltam, hogy itt majd a sok hangfal guru :R javasol olyat amit probalt :))

(#479) Alex91 válasza vakarcs (#478) üzenetére

Alex91
(nagyúr)

Klipsch Promedia Ultra 2.0-at :). Igaz, ez dragabb egy kicsit (25k) es nem is 2.1... De jol szol!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#480) Rendi válasza vakarcs (#478) üzenetére

Rendi
(csendes tag)

Én az altec-ra szavazok, nekem ALTEC LANSING VS4121 van, gyönyörű a hagzás, nagy a basszus! csak nem akratm elfogultnak tünni :) 17k

(#481) vakarcs válasza Alex91 (#479) üzenetére

vakarcs
(aktív tag)

errol eddig csak jokat regeltek, de nem volt meg szerencsem megsasolni :(

(#482) Alex91 válasza vakarcs (#481) üzenetére

Alex91
(nagyúr)

Figyi! Itt majd mindenki elmondja neked, hogy az ove milyen jo, mast nagyon ne varj! :)
Ha szerencsed van, akkor jon ide valaki, aki tobb ilyen hangfalat hallott.
Nekem ez a Klipsch van most, az elozonel sokkal jobban szol, de az egy gagyi hangfal. De lehet, hogy mas is szol igy, vagy meg jobban ugyanennyi penzbol vagy meg kevesebbol is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#483) canniball válasza vakarcs (#476) üzenetére

canniball
(nagyúr)

[link] :)

(#484) vakarcs válasza canniball (#483) üzenetére

vakarcs
(aktív tag)

:R :R :R koszonom szepen, ez egy tetszetos kis link volt :) mindjart utanna olvasgatok ennek a hangfalnak....

ez milyen arban van amugy? a 20Ks kategoriaba belefer?
mod: talaltam mar arat ... beleferos :))

[Szerkesztve]

(#485) canniball válasza vakarcs (#484) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Nincs mit. :)
De legközelebb érdemes az adott topik előzményeit is átolvasni, így ráleltél volna erre a hsz.-re is (és még sok másikra, ami erről a cuccról szól). ;)

(#486) vakarcs válasza canniball (#485) üzenetére

vakarcs
(aktív tag)

tudom tudom....

csak lusta voltam... ez az igazsag... :)

es kenyelmes vagyok :D

meg 1x kocce :R

(#487) BTO

BTO
(őstag)

minap vettem 1 viking x8001-s 2.1 -s hangrendszert.gépen még nem volt lehetőségem tesztelgetni-meghalgatni-.most tesztelem dicman-ről-sgu mp3- ról .
az 5 ropis árához képest igen jó szol csak kicsit több basszust vártam de ez se rossz.
sg-u hl-417dmp3 vonal kimenetes
thomson pdp2025bl nincs vonal kimenet.
a thomson nem hajtja meg elég hangosan.
sg-u vonal kimenet megfelelő hangerőre hajtja.
adatok:
Viking X-8001 2.1-es hangfalszett
fekete/ezüst színben

Tulajdonságok:
-R.M.S. 40 watt
-Be/kikapcsoló gomb,
-hangeroszabályozó,
-állítható basszus és magas hang
-Beépített tápegység
-Méret:Fo egység : 138 x 250 x 222 mm (WxDxH), Mellék egységek : 94 x 108 x 140 mm (WxDxH)

Ára: 4.990.-
vásárlás helye:http://www.electrooutlet.hu/

semmi sem tökéletes

(#488) PHARD

PHARD
(tag)

sziasztok!lenne egy kérdésem.logitech x 230,vagy genius 1250 a jobb vétel?

(#489) X@b3e válasza PHARD (#488) üzenetére

X@b3e
(addikt)

A Logitech jobb választás szerintem

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#490) PHARD válasza X@b3e (#489) üzenetére

PHARD
(tag)

Hallottad mindegyiket?Igazábol játékhoz kéne csak,mert filmhez zenéhez ott a hmozi.kb egy árban van mindkettö,ezért nehéz.Itt az x 230-at dicsérik,a géniusrol nem olvastam semmit.

(#491) Alex91 válasza PHARD (#490) üzenetére

Alex91
(nagyúr)

A Geniust is dicserik :).

(#492) X@b3e válasza PHARD (#490) üzenetére

X@b3e
(addikt)

Figyu, ha van rá lehetőséged, hallgasd meg őket, mert ez elég szubjektív dolog.
Nálam kinézetre is a Logi. :B

(#493) PHARD válasza X@b3e (#492) üzenetére

PHARD
(tag)

sajna nincs lehetöség itt fehérváron,egyik boltban sem,mert nincs Logitech,csak megrendelésre.De asszem letudtam,mert x230-at megrendeltem.remélem nem csalodok.

(#494) PHARD

PHARD
(tag)

na ma meghozták az x230-at.eddig filmel probáltam ki,szerintem jol szól,csak be kell löni a mélyet,utána szól mint az álom.eddig ttszik amit hallottam,holnap jön a játék teszt.

(#495) X@b3e válasza PHARD (#494) üzenetére

X@b3e
(addikt)

Nem fogsz benne csalódni, trust me! ;)

(#496) sasa311

sasa311
(veterán)

bocs, hogy ide írom, de az aktívak között nagyhirtelen nem találtam jobbat...

Szóval volna nekem egy altec-lansing hagfalszettem (2 hangfal+láda).
Az történt, hogy zenehallgatás közben (még csak a gép közelében sem voltam) a jobb oldali hangfal teljesen elhallgatott :F Azon vannak a tekerők (hangerő, magas, basszus) azok tökéletesen működnek, csak épp a hangfal nem szól. A mélyláda is szól és a balos is....

Ilyenkor mi van? Mit lehet tenni? Egyszer mintha egy pillanatra visszajött volna a hang, de rögtön elment. Lehet, hogy kontkathibás lett valahol? A csatlakozókat már mindenhol megmozgattam, semmi hatása... 5let? :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#497) canniball válasza sasa311 (#496) üzenetére

canniball
(nagyúr)

'' A csatlakozókat már mindenhol megmozgattam, semmi hatása...''
És a kábeleket is ellenőrizted? Lehet, hogy valamelyik megtört valahol.

(#498) #53172992

(törölt tag)

kb 20e-ből milyen hangfalat tudok venni?2.0 jó lenne 2.1 is jöhet..
Hangminőség sokat számít nekem kinézet a 2.:)
Használt?
Vuck

(#499) canniball válasza #53172992 (#498) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Ha nem lenne hangfalam és lenne ennyi pénzem erre a célra én Logitech Z-4-et [link] vennék. [link]

(#500) #53172992 válasza canniball (#499) üzenetére

(törölt tag)

Köszi:)
És olyan 10 k körül vmi mást?
Vuck

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.