Sacred 2 Gold (Ice & Blood) - Nosztalgia bemutató

Bevezető és kicsomagolás

Bizonyára sokan várjuk a Diablo III megjelenését, ami az eddigi információk alapján 2012. elejére tehető, tehát már belátható időn belül van. Addig is, míg kezeink között tudhatjuk a játék dobozát, érdemes egy kicsit nosztalgiázni, hiszen sajnos manapság egyre kevesebb az igényes és tartalmas hack & slash RPG. A Dungeon Siege III számomra csalódás volt, viszont a Hardveraprón megláttam egy eladó Sacred 2 Goldot. Miután az alapjátékkal sokat játszottam annak idején, így nem volt kétséges, hogy ezt meg fogom venni.

A német Ascaron által fejlesztett Sacred 2 című hack & slash RPG játék 2008. októberében jelent meg a Deep Silver kiadásában. Nálunk a játék magyar felirattal ellátva került a boltokba és ez volt a készítők szándéka a kiegészítővel is, ám 2009. augusztusában az Ascaron csapata csődbe ment. Utolsó projektjüket, az Ice & Blood című kiegészítőt még be tudták fejezni, ám időközben a játék jogai a Koch Media kezébe kerültek, akik már nem akartak foglalkozni az expanzió lokalizációival.

Így tehát a Sacred 2: Ice & Blood kizárólag csak az angol és német nyelvű alapjátékkal együtt működik. A kettőt egyben tartalmazó Sacred 2 Gold pedig addig nem fog megjelenni Magyarországon, amíg olyan áron nem tudják azt adni, hogy megérje megvenni azoknak is, akik már rendelkeznek magyar alapjátékkal. Aki nem próbálta ki, az most olcsón beszerezheti az alapjátékot magyarul a CD Galaxisban, vagy angolul a Steamen. Már maga az is több száz küldetést tartalmaz, így bátran ajánlom mindenkinek, aki szeretne egy kicsit nosztalgiázni.

De térjünk vissza a Sacred 2 Goldhoz. A kicsomagolást követően elénk tárul a játék két lemeze, valamint az elég vékonyra sikeredett kézikönyv, melyben a legalapvetőbb információk szerepelnek. Azért nincs róla bővebb leírás, mert csak azokat az újdonságokat mutatja be, melyeket az Ice & Blood integrálása során tapasztalhatunk az alapjátékhoz képest.

Telepítést követően a játék 13,7 GB helyet foglal el merevlemezünkön, ami soknak tűnhet ugyan, viszont itt tényleg hatalmas, szabadon bejárható területről beszélünk, nem úgy, mint a Dungeon Siege III esetében, ahol gyakorlatilag egy csőben haladtunk végig. Utána következnek a beállítások, amivel kapcsolatban szintén meg kell említeni néhány dolgot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt