Hirdetés

Anbernic RG556 kézikonzol teszt

Az Anbernic felsőpolcos terméke alig 80 000 forintért kínál kompakt és kényelmes megoldást a PS2-es és régebbi konzolok játékainak futtatására.

Hirdetés

Rendszer, üzemidő, teljesítményprofilok

A Pocket 4 Próhoz hasonlóan az RG556-on is egy eszközre szabott Android 13 variáns fut, azonban fontos különbség, hogy utóbbi gyakorlatilag semmilyen inicializálási procedúrát nem igényel, és egyből fejest lehet ugrani a játékokba. Tulajdonképpen csak a bekapcsoláskor fogad minket az Android főképernyője, ha pedig nem akarunk ott szöszölni a különböző emulátorok állítgatásával, a bal oldalon lévő funkciógomb használatával egy pillanat alatt az eszköz dedikált launcherében találhatjuk magunkat. Ez nagyon tetszetős és letisztult, könnyű benne navigálni, időrendi sorrendben prezentálja számunkra a kiválasztható konzolokat, az eszközön pedig több ezer előre telepített játék kapott helyet, a NES-től a 3DS-ig bezárólag (érthetetlen módon a GameCube kihagyásával).


[+]

A launcher háta mögött megbúvó emulátorok alapszinten vannak konfigurálva, ami éppenséggel elég, viszont néha azért kell majd egy kicsit munkálkodnunk, ha például magasabb anizotropikus szűrést vagy 16:9-es képarányt szeretnénk PlayStation 2-es játékoknál, netán eltüntetnénk az érthetetlen okokból az alapból képernyőre tűzött, gombkiosztást mutató overlayt. Emellett mivel Android-alapú eszközről van szó, a Retroid Pocket 4 Pro esetében javallott lépések egy részét itt is érdemes elvégezni, azaz kikapcsolni az értesítéseket, kikapcsolni a képernyőzárat, valamint átkapcsolni 30 másodpercről a kijelző automatikus elsötétülési idejét is.

Amit még érdemes megemlíteni, hogy akárcsak a Pocket 4 Prónál, úgy itt is lehet az eszköz teljesítményét finomhangolni a felülről legördíthető beállítási sávból. Egyrészt válaszhatunk normál, valamint játék teljesítménymód között, másfelől hagyhatjuk a CPU-t automatikus vagy magas üzemmódban is – utóbbi tulajdonképpen gondoskodik arról, hogy a magok mindvégig maximum órajelen pörögjenek.


[+]

A ventilátor állítgatására szintén van lehetőség, ám ezt jobb inkább kikapcsolt állapotban hagyni, vagy esetleg automata módban használni. Egyrészt azért, mert komolyabb melegedést nem nagyon lehetett tapasztalni az eszköznél még alapos terhelés alatt sem, másrészt mert a hűvös profiltól jelentősen elkezd zúgni, míg az erős opció egész konkrétan egy F18-as vadászgéppé változtatja. Ez egyébként a Pocket 4 Próhoz viszonyítva a legmeglepőbb: a sokkal erősebb hardverű masinánál a legmagasabb hűtési fokozat (sport) a közelében nem volt annak a hangnak, amit az RG556 az utolsó előtti (hűvös) fokozattal produkált, pedig már az is egész hangos volt.


[+]

Természetesen a kiválasztott teljesítmény és ventilátorprofil jelentős hatással lesz a várható üzemidőre, ahogy a választott játékok és a fényerő is. Mindenesetre általánosságban elmondható, hogy a ház alatt megbúvó 5500 mAh-es akksi elég tud lenni 5 órányi játékhoz PS2 vagy Android programok futtatása esetén, de mehetünk bőven 10 óra fölé is, ha szerényebb beállítások és egyszerűbb játékok mellett tesszük le a voksunkat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

Előzmények